20.01.11, 20:01

Dziennikarze czytają dzieciom baśnie w Krakowie

"Dziennikarze czytają dzieciom baśnie", nie tylko dla dzieci. Akcja jest dedykowana Joannie Kosińskiej, matce dwójki małych dzieci, która przeszła poważną operację mózgu.

Centrum Sportu i Kultury "Sidzina" (ul. Działowskiego 1, w Krakowie) zaprasza w sobotę, 22. stycznia br., o godz. 15.00 na niezwykłą akcję: "Dziennikarze czytają dzieciom baśnie", nie tylko dla dzieci. Spotkanie otworzy i sfinalizuje występ wokalistki Ewy Niewdanej - Hady i pianisty Rafała Muszyńskiego znanego jako Karmel. 

Akcja jest dedykowana Joannie Kosińskiej, matce dwójki małych dzieci, która przeszła poważną operację mózgu i niestety nastąpiły komplikacje, które spowodowały znaczny niedowład lewej strony ciała oraz uszkodzenie nerwów czaszkowych. Z czasem wystąpiła również ataksja czterokończynowa (mimowolne drżenie) utrudniająca wykonywanie najprostszych czynności. Joanna nadal nie potrafi samodzielnie się poruszać oraz mówi z trudem.

Aby Pani Joanna odzyskała sprawność ruchową potrzebna jest kosztowna rehabilitacja: 600 zł dziennie. Dotychczasowe środki z NFZ i innych źródeł są już wyczerpane. Potrzebne jest  także wsparcie psychiczne, którym można ją obdarzyć włączając się w liczne akcje i koncerty w Krakowie również w akcję czytania baśni i koncert. 

W jednym miejscu, w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury  "Sidzina", zabrzmią wyśmienite radiowe głosy:

Krzysztof Wojdowski, Radio Zet, Mariusz Kuś i Bogdan Ingersleben z Radia Plus, Tomasz Buszewski i Magdalena Opyd - Radio Kraków Małopolska, Agata Petela i Jan Pirowski z Radia Eska, Natalia Mróz z Radia Alfa, Jakub Wajdzik z Portalu Medialnego MediaFM.net, Sergiusz Piotrkowski z Radia RMF Maxxx, Magda Dobrzyniak i Anna Kot z Radia Bonus.

Na apel odpowiedział także portal Czasdzieci.pl, przekazując książki dla dzieci i dorosłych uczestniczących w tej akcji. Wszystkie egzemplarze zostaną rozlosowane wśród publiczności. Warunkiem udziału w losowaniu jest przekazanie dowolnej kwoty na rehabilitację pani Joanny do puszek wolontariuszy Caritas.

Usłyszeć będzie można baśnie nietypowe i jeszcze nie wydane drukiem, baśnie dla rodzeństwa i dzieciaków z sąsiedztwa napisane przez nastoletnich laureatów konkursu literackiego "W świecie baśni Andersena" m.in. "Czarownica Skąpisłówka i mądra Kasiulka", "Baśń o samotnym bamboszku" czy "Dzieje pewnego krążka". Łącznie zaprezentowanych zostanie 10 baśni dziesięciu autorów w wieku od 9 do 14 lat. 

Komentarze

Powiązane

05.04.24, 17:12
| kultura » książki
10 książek w finale Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego
Siedem polskich książek oraz trzy przetłumaczone z języków obcych ma w tym roku szansę na Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Finał jubileuszowej, 15. edycji konkursu odbędzie się pod koniec maja br. Jego organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz redakcja „Gazety Wyborczej”. 
27.03.24, 19:04
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | kultura » teatr
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry powraca do Sopotu
27 marca br. w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Sopot będzie gospodarzem tegorocznego wydarzenia.
13.03.24, 14:07
| radio » informacje | kultura » informacje
Mirosław Baka Człowieka Roku. MocArty 2023 wręczone
W warszawskim Muzeum POLIN odbyła się uroczysta gala, w trakcie której przyznano MocArty 2023 – nagrody radia RMF Classic. Statuetki wręczono w czterech kategoriach, dodatkowo redakcja stacji przyznała jedną nagrodę specjalną.
11.03.24, 14:28
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Wojciech Waglewski zagra w ramach MTV Unplugged
W 16. edycji MTV Unplugged pojawi się Wojciech Waglewski. Artysta wystąpi „bez prądu” przed publicznością i kamerami 10 kwietnia br.
11.03.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Galę transmitowała TVP Kultura
Joanna Kuciel-Frydryszak, Lech Janerka, L.U.C., Bartłomiej Topa, Krzysztof J. Czyżewski, Rafał Ochęduszko i Natalia Koziara-Ochęduszko oraz Mateusz Pakuła zostali laureatami VIII edycji plebiscytu O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. 
10.03.24, 22:41
| radio » informacje | kultura » informacje
Uwspółcześnione powieści Kornela Makuszyńskiego w gwiazdorskiej obsadzie w ofercie Empik Go
Nikodem Rozbicki, Aleksandra Domańska, Antonina Litwiniak, Zbigniew Zamachowski i Martyna Byczkowska pojawili się jako bohaterowie buntowniczych historii Kornela Makuszyńskiego. Kultowe powieści dla dzieci i młodzieży powracają w nowej odsłonie na platformie Empik Go.
28.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Dom Dobry. Wystartowały zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego
Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „DOM DOBRY”. W rolach głównych grają, m.in.: Tomasz Schuchardt, Agata Turkot, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik.
21.02.24, 13:04
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
220 tysięcy widzów zobaczyło w weekend otwarcia film Sami Swoi. Początek
16 lutego br. do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy