14.02.11, 19:42

RMF Classic nagrodzi MocArtami

15. lutego br., rusza pierwsza edycja plebiscytu RMF Classic - MocArty. Słuchacze stacji wybiorą swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Produkt Roku.

 

15. lutego br., rusza pierwsza edycja plebiscytu RMF Classic - MocArty. Słuchacze stacji wybiorą swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Produkt Roku. Głosować można na stronie internetowej stacji. Ogłoszenie wyników i wręczenie MocArtów zwycięzcom odbędzie się 23 marca w Pałacu Sobańskich w Warszawie.Patronami plebiscytu RMF Classic są: magazyn Twój STYL oraz portal Styl.pl.

 

NOMINACJE 2010:

Człowiek Roku: 

1.Jerzy Skolimowski - za  film "Essential Killing", który uhonorowany został Nagrodą Specjalną Jury na        67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

2. Paweł Potoroczyn (dyr. Instytutu Adama Mickiewicza) - za pomysł i organizację "Polska! Year". 

3. Leszek Możdżer - za chopinowskie koncerty na całym świecie, połączone z wydaniem płyty

   "Impressions on Chopin" i za niezmienną klasę.

4. Magdalena Sroka - za kierowanie Krakowskim Biurem Festiwalowym, które zaowocowało     wieloma wybitnymi przedsięwzięciami. 

5. Kayah - za odważne i udane przejście ze świata popowego do klasycznego na płycie "Kayah & Royal      Quartet" oraz za szerokie horyzonty muzyczne i klasę. 

Wydarzenie Roku:

1. Otwarcie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach - za udane połączenie dawnych     tradycji muzealniczych z nowoczesnością. 

2. Koncert Stinga na otwarcie Stadionu Miejskiego w Poznaniu - za wielką formę artysty i wyjątkowy  klimat.

3. Polskie koncerty Leonarda Cohena na warszawskim Torwarze i katowickim Spodku - za niepowtarzalny kontakt mistrza z publicznością i nieśmiertelne songi w nowych aranżacjach.

4. Publikacja pierwszego tomu "Dzienników" Sławomira Mrożka - za bardzo osobiste wyznania  jednej z      największych osobowości naszych czasów. 

5. Otwarcie Centrum Nauki Kopernik - za rozbudzanie ciekawości w  umysłach dziecięcych i dorosłych           wskazanie nowoczesnej drogi do poznawania świata i  za inspirujące ukazanie niezwykłych związków       kultury i nauki. 

Muzyka Filmowa Roku:   

1. Michał Lorenc, muzyka do filmów  "Różyczka" (Polskie Radio, 2010)  i "Śluby Panieńskie" (Polskie         Radio, 2010) - za to, że polska publiczność znowu zaczęła słuchać polskiej muzyki filmowej.

2. Abel Korzeniowski/Shigeru Umebayashi, muzyka do filmu "A Single Man" (Relativity Media, 2010) - za    inteligentną muzykę i za nominację do nagrody Złotego Globu.

3. Danny Elfman,  muzyka do filmu "Alicja w krainie czarów" (EMI Music, 2010) - za anty-disneyowską         oprawę  baśni wg Tima Burtona, za oryginalność i konsekwencję. 

4. Ania Dąbrowska,  album "Ania Movie" (Sony Music, 2010) - za niebanalne aranżacje i interpretacje        klasycznych piosenek filmowych. 

5. Hans Zimmer, muzyka do filmu "Incepcja" (WaterTower Music, 2010) -  za błyskotliwe połączenie          orkiestry z brzmieniami elektronicznymi i mistrzowskie spojenie dźwięku z obrazem. 

Produkt Roku:

1. Mercedes SLS AMG  - za niezwykle nowatorski i stylowy design oraz doskonałe osiągi. 

2. Telewizory SONY Bravia 3D Full HD - za wprowadzenie technologii  3D do naszych domów. 

3. Usługa Bezlik Rozmów (Polkomtel SA) - za innowacyjne rozwiązanie na rynku telekomunikacji.

4. BZ WBK - Konta osobiste  - za pakiet kont osobistych dostosowanych do indywidualnych potrzeb             klientów, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego na polskim rynku bankowym  "Konta na               obcasach" dedykowanego kobietom.

5. Samsung Galaxy Tab - za udaną rywalizację z konkurencją na rynku tabletów.

 

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.