24.10.06, 22:43

Bloogi ponadczasowe

Niezwykłe blogi piszą w Wirtualnej Polsce nietuzinkowe postaci: Janusz Zaorski, Magda Umer, Andrzej Poniedzielski i Krzysztof Skiba.
Bloogostan sportowy, Chlip-Hop, czyli jak trwoga to do blooga i Skibą w łeb – ponadczasowe blogi nietuzinkowych artystów w Wirtualnej Polsce

Niezwykłe blogi piszą w Wirtualnej Polsce nietuzinkowe postaci: Janusz Zaorski, Magda Umer, Andrzej Poniedzielski i Krzysztof Skiba.

Reżyser Janusz Zaorski daje się poznać jako miłośnik piłki nożnej, Formuły1 i tenisa ziemnego. Co tydzień na stronach WP – z humorem i pasją – wspomina, wyjaśnia, referuje. Najbliższą sobie dziedzinę sztuki, film, wprawnie i ze znawstwem miesza z wielorakimi dyscyplinami sportu. Powstają w ten sposób „artystyczne relacje sportowe”. O meczu Polska-Portugalia Zaorski pisze: „Nie mogę się uwolnić od filmu, który obejrzałem 11 października 2006 r., filmu odwołującego się do najlepszych dzieł światowego kina. Polska produkcja, mimo że występujący w niej aktorzy często grają poza krajem (w Niemczech, na Ukrainie, a nawet w Kuwejcie). Z kolei reżyser jest Holendrem, a mimo to udało mu się nie wpędzić swojego zespołu, a przede wszystkim widowni, w depresję. Trener i zawodnicy to Dwunastu gniewnych ludzi (gniewnych po porażce z Finlandią i remisie z Serbią). Przeciwnicy i ich brazylijski trener to z kolei Parszywa dwunastka (w czerwcu dała radę Anglikom i Holendrom). U nich Popiół (Deco), u nas diament (Smolarek).” (zaorski.bloog.pl).

Blog-dialog prowadzą na stronach WP Magda Umer i Andrzej Poniedzielski. Śpiewna dyskusja dwojga artystów, która ma miejsce podczas spektaklu „Chlip Hop”, przeniosła się z desek teatrów do Internetu. Przybrała formę słowa pisanego – listów zaprzyjaźnionych ze sobą ludzi. „… dobrze jest pisać do kogoś miłego, bliskiego i ważnego, gdy nadchodzi taka groźna pora roku. Ja na nią mówię: „Pół roku mroku”. Bo u nas ostatnio nie ma właściwie czterech pór roku, jak nas uczono w szkole i co pięknie udowadniał Vivaldi. Z zimy wylęga się lato. Co pan na to drogi literato?” – pyta Andrzeja Poniedzielskiego Magda Umer. Bloog, który rozpoczął swoją działalność w połowie października odwiedzono już niemal 4 tysiące razy (chlip-hop.bloog.pl).

Wszechstronny Krzysztof Skiba prowadzi w WP równie wszechstronnego bloga. Już sama jego nazwa – Skibą w łeb – zdradza, że czytelnik otrzyma tu sporą dawkę emocjonalnych komentarzy. Skiba nawiązuje do bieżących wydarzeń, nie stroniąc od ironii i sarkazmu. To właściwie e-felietony, pisane co tydzień przez słynącego z ciętego języka lidera zespołu Big Cyc. „Obelgi zawierające mocny ładunek emocji negatywnych nie podlegają zdrobnieniom, choć zdarzają się wyjątki. Jeśli mówi się o kimś „kłamca” to zawsze w konwencji serio. Określenie kogoś kłamcą wiąże się na ogół z poważnymi oskarżeniami, z głoszeniem niezwykle pompatycznych i oficjalnych przemówień, czy deklaracji. Tymczasem słówko „kłamczuszek” to raczej sytuacja, gdy złapaliśmy kogoś na niewielkim rozmijaniu się z prawdą. W zależności od kontekstu wypowiadania tego słówka np. w czasie przekomarzania się między kochankami słówko „kłamczuszek” może być jak najbardziej pozytywne, a nawet uchodzić za miłe i słodkie.” (skiba.bloog.pl).

Na stronach Wirtualnej Polski sieciowe pamiętniki prowadzą także Artur Andrus (arturandrus.bloog.pl) i Maria Czubaszek (mariaczubaszek.bloog.pl). W ciągu niecałych dwóch miesięcy blogi tych autorów użytkownicy odwiedzili ponad 32 tysiące razy. Wielką popularnością wśród internautów cieszą się też tajemnicze Zapiski Bronisława, pisane w ramach Bloga Niecodziennego WP. Licznik odwiedzin blooga przekroczył już 47 tysięcy.

Komentarze

Powiązane

13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
04.09.23, 17:45
| internet » ludzie
Paweł Pawłowski przechodzi z RMF FM do Wirtualnej Polski
Od września br. do zespołu prowadzących Telewizji WP i programów wideo Wirtualnej Polski dołączył Paweł Pawłowski. Dziennikarz poprowadzi, m.in. programy publicystyczne i newsowe - "Tłit", "Newsroom" i "WP News".
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.