22.02.11, 21:11

Ziemkiewicz i Palikot o Durczoku. Z sieci usuwane są nagrania Faktów po Faktach

Od kilku dni ogromne zainteresowanie budzi nagranie magazynu TVN 24 "Fakty po Faktach" z 16 lutego br. Sprawą na swoim blogu zajął się dziennikarz i publicysta "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz.

Od kilku dni ogromne zainteresowanie internautów budzi nagranie magazynu TVN 24 "Fakty po Faktach" z 16 lutego br. Sprawą na swoim blogu zajął się dziennikarz i publicysta "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz. "Po sieci krąży zapis środowych „Faktów po Faktach” TVN 24, w których prowadzący Kamil Durczok, rozmawiając z Palikotem (czy raczej już „byłym Palikotem”), zdradza objawy „filipińskiej grypy”. Kiedy ostatni raz równie niewyraźnie mówił w Radiu Maryja nieżyjący już polityk PiS, Monika Olejnik uznała to do tego stopnia za wydarzenie tygodnia, że problem jego trzeźwości omawiano przez pierwszy kwadrans jej audycji (choć był to tydzień, w którym m.in. premier ogłosił wejście do strefy euro w roku 2011). Zdrowie Durczoka jak na razie aż takiej troski kolegów po fachu nie budzi" - napisał w swoim blogu na stronach Rp.pl Rafał Ziemkiewicz.

Zachowaniem dziennikarza zajęły się serwisy plotkarskie (m.in. Plotek i Pudelek). Tymczasem usuwane są nagrania z sieci, co przynosi skutek odwrotny - internauci wrzucają materiał na zagraniczne serwery. Z Pudelka link do materiału video usunięto na żądanie TVN-u. Program cały czas jest dostępny na stronie TVN24.pl.

Jak podał Plotek.pl, oliwy do ognia dolał sam gość programu - Janusz Palikot. "Jak się panu rozmawiało się z Kamilem Durczokiem?" - zapytał jeden z użytkowników Facebooka Janusza Palikota na czacie "Dziennika Wschodniego". Janusz Palikot odpowiedział:  "Ja generalnie lubię rozmowy po kielichu." I rozwinął dalej myśl: "Sytuacja była na tyle specyficzna, że ja byłem w studiu w Gdańsku, a Kamil Durczok w Warszawie. Więc nie miałem podglądu, słyszałem tylko dźwięk. Dziwił mnie jego ton i uprzejma postawa wobec mnie, czego na ogół nie doświadczałem. Są ludzie, którzy upijają się na smutno i na wesoło. Cieszę się, że Durczok jest w tej drugiej grupie. Jest to absolutnie test jego polskości, gdyż właśnie Polacy na ogół upijają się na wesoło. (...)"

Grupa TVN nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące programu "Fakty po Faktach".

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.