11.05.11, 18:44

Mark Ronson gwiazdą Roxy Festival

15. lipca 2011 w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli wybuchnie  Roxy Festival – nowa alternatywna marka na festiwalowej mapie Polski.

Roxy Festival to nowe wydarzenie muzyczne dla fanów alternatywnego brzmienia. Na scenie w Parku Sowińskiego pojawią się niekonwencjonalni artyści, muzyczni eksperymentaliści, którzy odbiegając od stricte komercyjnego nurtu, tworzą brzmienia nowoczesne i porywające.

Gwiazdą festiwalu będzie Mark Ronson, artysta, który mistrzowsko łączy tak różnorodne stylistycznie nurty, jak: hip– hop, rock, elektronika, disco, indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Taka właśnie jest konwencja najnowszej płyty Marka Ronsona – "Record Collection". Mark zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Na płycie można usłyszeć różnorodne i charakterystyczne wokale: Simona Le Bon (Duran Duran), D'Angelo, Boy'a George'a, Ghostface'a Killaha. Podobnie imponującą kompanię stworzyli współkompozytorzy utworów. Znaleźli się wśród nich Scissor Sisters, The Drums, Dirty Pretty Thing, Miike Snow, Zutons i The View, a także królowa popowych przebojów Cathy Dennis. Aby zgromadzić na jednej płycie taki zastęp, trzeba mieć nie tylko talent, ale i piekielne szczęście.

"Z ogromną przyjemnością ogłaszam narodziny Roxy Festival – spektakularnego, muzycznego wydarzenia w Warszawie, które – głęboko wierzę – na stałe wpisze się w festiwalową mapę Polski i Europy.  Zaprosiliśmy na scenę światowe i polskie gwiazdy muzyki niezależnej w wyjątkowych projektach i konfiguracjach. Wśród nich tegoroczna gwiazda - Mark Ronson - magik wśród producentów muzycznych, twórca sukcesu Amy Winehouse. Warszawie – ponad dwumilionowej metropolii w centrum Europy - należy się odpowiednie miejsce we współczesnej kulturze. Jestem przekonany, że Roxy Festival stanie się ważną składową muzycznego prestiżu stolicy. Radio Roxy – jedyna stacja w Polsce z muzyką niezależną – jest gwarancją jakości Roxy Festival. Jesteśmy grupą, którą łączy coś więcej, niż praca. Są wśród nas artyści, muzycy, poeci, pisarze, performerzy, krytycy i publicyści. Tworzymy otwarte środowisko o kontrkulturowych korzeniach, zafascynowane muzyką, sztuką, literaturą, filmem, teatrem. Jesteśmy twórcami i odbiorcami kultury, a dzięki Roxy Festival możemy zaprosić do naszego grona ludzi, którzy podobnie jak my  kreują nowe, niezależne oblicze współczesnej kultury" - mówi Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Radia Roxy.

Bilety na Roxy Festival będą dostępne w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na  portalach eventim.pl i ticketpro.pl Cena biletów: VIP - 200 zł, miejsce siedzące - 200 zł, miejsce stojące – 150 zł.
Organizatorami imprezy są Sony Music Polska oraz Agencja SNAP, a partnerem strategicznym radio ROXY.

Komentarze

Powiązane

05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
08.06.24, 07:00
| kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”'
3 czerwca br. swoją premierę ma nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną pięciu dolarów.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.