08.05.11, 13:22

Gazeta.to wizerunkowa kampania serwisu

Na początku maja br. wystartowała ogólnopolska kampania wizerunkowa portalu Gazeta.pl - „Gazeta.to”. Działania promocyjne obejmują nośniki reklamy zewnętrznej, internet, kino, prasę i radio, a także aktywizujące internautów konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Na początku maja br. wystartowała ogólnopolska kampania wizerunkowa portalu Gazeta.pl - „Gazeta.to”. Działania promocyjne obejmują nośniki reklamy zewnętrznej, internet, kino, prasę i radio, a także aktywizujące internautów konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

"Z badań wiemy, że internauci postrzegają Gazeta.pl jako portal wiarygodny i godny zaufania, w którym znaleźć można treści wysokiej jakości. Jednak Gazeta.pl to także miejsce współtworzone przez internautów, pełne emocji i zaangażowania. Kampania „Gazeta.to” to zaproszenie do dzielenia się wrażeniami"  – mówi Anna Ałaszkiewicz, dyrektor promocji portalu Gazeta.pl.

Częścią kampanii jest konkurs w serwisie Gazeta.to, w którym uczestnicy mogą tworzyć grafiki, komentujące rzeczywistość takimi zwrotami, jak np.: „pamiętam to”, „kocham to” czy "grunt to". Konkurs trwa od 2. maja do 6. czerwca, a dla autorów najlepszych prac Gazeta.pl przygotowała atrakcyjne nagrody, w tym główną w wysokości 50 000 zł. Równocześnie w serwisie MilionYou.com trwa konkurs, w którym twórcy treści wideo mają za zadanie stworzyć film inspirowany hasłami kampanii (m. in. „widzę to”, „chcę to”). Zgłoszenia przyjmowane są do 10. czerwca br.

Hasłami kampanii (np. "Fajne to", "Słabe to") można oceniać artykuły w wybranych serwisach Gazeta.pl (m.in. Sport.pl, Lula.pl, Wyborcza.pl, Technologie.Gazeta.pl czy Kobieta.Gazeta.pl). Na początku maja br. czytelnicy dziennika „Metro” z największych polskich miast otrzymają specjalne wlepki z kilkudziesięcioma hasłami związanymi z kampanią. Dodatkowo Gazeta.pl przygotowała akcję specjalną „Xero za zero”, w ramach której w maju br. studenci w wybranych punktach ksero na kilkunastu polskich uczelniach będą mogli bezpłatne kserować notatki.

Ogólnopolska kampania portalu Gazeta.pl, która realizowana jest w ramach obchodów 10-lecia portalu, obejmuje: nośniki reklamy zewnętrznej AMS (citylighty i billboardy w największych miastach Polski), radio (RMF FM oraz stacje radiowe Agory), prasę („Gazeta Wyborcza” i „Metro”) oraz kina (Multikino i Helios). Elementem kampanii jest również promocja w środkach transportu publicznego (warszawskie metro oraz miejskie autobusy m. in. w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu). W internecie reklamy pojawią się m.in. w serwisach grupy Gazeta.pl i serwisach zewnętrznych (m.in. nk.pl i ipla.pl), komunikatorze Gadu-Gadu i w sieciach reklamowych m in. AdTaily i Google. Media zaplanował i zakupił dział promocji Gazeta.pl przy współpracy z domem mediowym Starlink. Pomysł na kreację kampanii opracował dział promocji Gazeta.pl, a layouty stworzyła agencja Tribal DDB. Działania promocyjne potrwają do końca maja br.

Portal Gazeta.pl został uruchomiony w 2001 roku, dzisiaj jest częścią jednej z największych polskich grup serwisów internetowych. Portal posiada liczne serwisy tematyczne i 23 serwisy lokalne największych polskich. Gazeta.pl oferuje treści multimedialne dostępne w telewizji internetowej Gazeta.tv, przygotowywane przez m.in. własny zespół reporterski. Treści, które codziennie oferuje Gazeta.pl, dostępne są w wielu kanałach komunikacji, m. in. w telefonach komórkowych w postaci lekkich stron (m.Gazeta.pl), w smartphonach (aplikacja Gazeta.pl na iPhone’a) czy telewizorach (aplikacja Gazeta.pl w telewizorach Samsung).

Komentarze

Powiązane

03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
27.06.24, 13:36
| internet » informacje
Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii. Będzie opowiadała nie tylko o Hollywood
Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca br. portal uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. 
27.06.24, 10:39
| prasa » informacje | internet » informacje
Wydawcy apelują do posłów w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Projekt jest niekorzystny dla polskich mediów
Najwięksi wydawcy cyfrowi w Polsce przesłali do posłów i posłanek apel w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 
26.06.24, 10:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Akcje PTWP już na głównym rynku GPW
Akcje spółki Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA zadebiutowały 26 czerwca br. na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
24.06.24, 18:30
| prasa » informacje | internet » informacje
PTWP zadebiutuje na głównym rynku GPW 26 czerwca
Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji PTWP S.A, podmiotu dominującego w Grupie PTWP. Do obrotu na głównym rynku GPW zostaną dopuszczone akcje serii A i B. Debiut na rynku regulowanym odbędzie się 26 czerwca 2024 r.
21.06.24, 07:30
| internet » ludzie
Kamila Glińska szefową serwisu Plejada. Grzegorz Dobek odchodzi z firmy
Z początkiem lipca br. Kamila Glińska obejmie stanowisko szefowej serwisu Plejada. Dotychczas pełniący tę funkcję Grzegorz Dobek podjął decyzję o odejściu z firmy.
20.06.24, 18:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Adam Pawlukiewicz z własnym projektem mediowym podczas EURO 2024
Adam Pawlukiewicz na okres UEFA EURO 2024 rozszerza współpracę z „Przeglądem Sportowym”. Jego analizy ukazują się we wszystkich papierowych wydaniach dziennika w poniedziałki i piątki. Pawlukiewicz relacjonuje także Mistrzostwa Europy za pośrednictwem vlogów i materiałów wideo publikowanych na założonym przez siebie kanale Total Sport.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.