16.05.11, 19:13

Kampania reklamowa Meritum Banku trwa

Od początku maja br. Meritum Bank prowadzi kampanię reklamową z udziałem Macieja Maleńczuka. W radiu, Internecie i na bilboardach pojawiły się reklamy z pytaniem: "Skąd Maleńczuk ma pieniądze? Sprawdź na www.ZrobToDlaPieniedzy.pl".

Od początku maja br. Meritum Bank prowadzi kampanię reklamową z udziałem Macieja Maleńczuka. W radiu, Internecie i na bilboardach pojawiły się reklamy z pytaniem: "Skąd Maleńczuk ma pieniądze? Sprawdź na www.ZrobToDlaPieniedzy.pl". Przez pierwsze dwa tygodnie bank nie ujawniał swojej nazwy, ale zachęcał słuchaczy radiowych, przechodniów i internautów do wzięcia udziału w zabawie internetowej i wygrania 15 tysięcy zł. 16. maja Meritum Bank przeszedł do drugiego etapu kampanii, w którym zdradza odpowiedź na postawione wcześniej pytanie: "Z kont Maleńczuk ma pieniądze!". Tym samym kampania Kont Zarabiających Meritum Banku została zainaugurowana.

Meritum Bank zdecydował się na kreatywne działania marketingowe, oparte w pierwszym etapie na kampanii teaserowej z udziałem Macieja Maleńczuka. Popularny wokalista i muzyk będzie brał udział również w kolejnych odsłonach kampanii Meritum Banku.

 

W pierwszym etapie kampanii w największych miastach w Polsce pojawiły się billboardy z wizerunkiem Macieja Maleńczuka. Na wskazanej stronie internetowej zaciekawieni słuchacze radiowi, przechodnie i internauci dowiadywali się, że trwa konkurs internetowy, w którym można wygrać nawet 15 tysięcy złotych. Należy zgłosić do konkursu ciekawy filmik, zdjęcie lub pomysł i tym samym zachęcić internautów, aby oddawali swoje głosy, klikając na ikonkę wybranej pracy na stronie konkursu. Warto wziąć udział w konkursie nie tylko z powodu atrakcyjnych nagród, ale również po to, aby pomóc w akcji charytatywnej. Meritum Bank zobowiązał się, że ufunduje 120 indeksów dla dzieci, jeśli do konkursu zgłoszonych zostanie łącznie 1000 filmów i zdjęć. Indeks oznacza semestr zajęć dla dziecka w ramach programu Akademia Przyszłości, prowadzonego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Konkurs na stronie www.ZrobToDlaPieniedzy.pl trwa do 31. maja br.

Maciej Maleńczuk jest twarzą kampanii Meritum, gdyż doskonale pasował do koncepcji kreatywnej. "Pan Maleńczuk to profesjonalista w swoim zawodzie, dobra marka muzyczna i na udziale takiej osoby w kampanii Banku nam zależało. Do przekazu reklamowego wnosi autentyzm, bo jest znany ze swojej bezkompromisowości. W naszej kampanii Pan Maciej Maleńczuk jest sobą. Nie chcieliśmy „przebierać” artysty za kogoś kim nie jest. Bank, aby być wiarygodny, powinien być autentyczny, również w przekazach reklamowych" – mówi Bartłomiej Babicz, dyrektor departamentu marketingu Meritum Banku.

Meritum Bank nie zdradza szczegółów dalszego przebiegu kampanii. W tym tygodniu Maciej Maleńczuk pojawi się w nowej odsłonie kampanii z hasłem „Z kont Maleńczuk ma pieniądze”, co jest grą słów i odpowiedzią na pytanie z pierwszego tygodnia kampanii – „Skąd Maleńczuk ma pieniądze?”. Jak łatwo się domyślić, na pierwszy plan w działaniach reklamowych wysuną się rachunki dla klientów indywidualnych: Konto Zarabiające i Silnie Zarabiające.

 

Kreację kampanii przygotowała agencja Arip Next, a media planuje dom mediowy Media Group.

Komentarze

Powiązane

03.10.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
Screen Network zainstaluje ekrany reklamowe w placówkach Poczty Polskiej
Screen Network, właściciel sieci ekranów reklamowych Digital OOH, rozszerza swoją ofertę o ekrany w placówkach Poczty Polskiej. Umowa zakłada instalację ekranów reklamowych w 500 lokalizacjach w 106 miastach. Na ekranach wyświetlane będą zarówno spoty promocyjne i sprzedażowe Poczty Polskiej, jak i podmiotów zewnętrznych. Umowa została zawarta na pięć lat.
02.10.23, 18:32
| reklama & PR » informacje
PetExpert by Trupanion wybiera Good-PR
Na początku października 2023 r., agencja public relations Good-PR rozpoczęła współpracę z firmą PetExpert by Trupanion.
02.10.23, 16:23
| reklama & PR » ludzie
Miłosz Jacyna od października na czele Havas PLAY
W październiku br. do zespołu agencji Havas Media Network dołączył Miłosz Jacyna, który objął stanowisko Digital Content Managing Director, Havas PLAY.
29.09.23, 21:00
| reklama & PR » informacje
Serki Wiejskie z Piątnicy, no bo skąd! w kampanii TV
Od 22 września do 19 października br. emitowana jest kampania telewizyjna Serków Wiejskich z Piątnicy – wysokobiałkowego oraz z dodatkiem owoców. W spotach podkreślone zostały cechy produktów.
29.09.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
PR Calling wesprze platformę crowdfundingową Crowdway
Do grona klientów PR Calling dołączył Crowdway.pl – internetowa platforma crowdfundingu inwestycyjnego w Polsce. Agencja wspiera komunikacyjnie emisję akcji wybranych spółek szybkiego wzrostu z wielu branż.
29.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Starcom obsłuży Leroy Merlin
Agencja mediowa Starcom wygrała przetarg na media digital Leroy Merlin – sieci 78 marketów budowlanych w Polsce.
28.09.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Onesano promuje nowe produkty
Producent naturalnych suplementów diety, onesano rusza z kampanią TV i digitalową, która potrwa do 29 października br. Nowe produkty w portfolio marki będą reklamowane w kluczowych kanałach lifestyle’owych z uwzględnieniem stacji tematycznych. Bannery sponsorskie zostaną również wykorzystane w kampanii online.
28.09.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
AMS zwiększa digitalowy zasięg o łódzką Manufakturę
Spółka AMS rozszerza zasięg o łódzką Manufakturę, największe centrum handlowe w Polsce. AMS Digital Indoor ma zapewnić markom emisję 4,7 milionów treści reklamowych miesięcznie oraz możliwość prowadzenia działań z obszaru content marketingu i ambientu.
28.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Saatchi & Saatchi zwycięża w przetargu Answear
Agencja Saatchi & Saatchi wygrała przetarg na stworzenie nowej platformy komunikacyjnej sklepu internetowego Answear.com na 2024 rok.
28.09.23, 09:00
| reklama & PR » ludzie
Mateusz Gaca nowym dyrektorem kreatywnym w Artegence
Agencja Artegence ma nowego dyrektora kreatywnego. Stanowisko objął Mateusz Gaca, którego zadaniem jest wzmacnianie kreatywnego zespołu agencji oraz dostarczanie unikatowych rozwiązań w prowadzonych projektach.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.