31.05.11, 22:10

XI Festiwal Dwa Teatry – Sopot 2011

Podczas konkursu XI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry – Sopot 2011", który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca w Sopocie, zostanie zaprezentowanych 11 spektakli telewizyjnych i 16 słuchowisk radiowych.

Podczas konkursu XI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry – Sopot 2011", który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca w Sopocie, zostanie zaprezentowanych 11 spektakli telewizyjnych i 16 słuchowisk radiowych. Zwycięzców festiwalu poznamy 20. czerwca, w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród transmitowanej, o godz. 20.00 w TVP Kultura. Skrócona relacja – o godz. 23.10 w TVP1.

Festiwal "Dwa Teatry", to przegląd spektakli telewizyjnych i słuchowisk radiowych, które zostały wyprodukowane w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu w ubiegłym roku. Na festiwalu prezentowane są wszystkie gatunki – od kostiumowych dramatów po współczesną groteskę, w tym – spektakle Sceny Faktu Teatru Telewizji, które przywołują wydarzenia współczesnej polskiej historii.

Wśród tegorocznych realizacji Teatru TV będzie można zobaczyć w konkursie m.in. "Czarnobyl – cztery dni w kwietniu" autorstwa Janusza Dymka, Sławomira Popowskiego i Igora Sawina w reżyserii Janusza Dymka, "Boulevard Voltaire" autorstwa i w reżyserii Andrzeja Barta, "Komedię romantyczną" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Michała Gazdy, "Dolinę Nicości" w ujęciu Wojciecha Tomczyka na podstawie powieści Bronisława Wildsteina i w reżyserii Wojciecha Nowaka.

W konkursie słuchowisk Teatru Polskiego Radia zostaną zaprezentowane m.in. "Pętla" Krzysztofa Czeczota, "Sex machine" Tomasza Mana, "Igraszki z aniołem" Roberta Mirzyńskiego, jak również radiowa wersja "Boulevard Voltaire" Andrzeja Barta.

Prezentacje konkursowe będą oceniać dwa składy jurorskie. Najlepsze spektakle Teatru TV wybierze jury, w składzie: Halina Łabonarska, Rafał Olbiński, Zbigniew Wichłacz, Piotr Wojciechowski i Krzysztof Zanussi. Słuchowiska radiowe ocenią w tym roku: Grażyna Barszczewska, Wojciech Fułek, Piotr Moss, Bogusław Schaeffer i Tadeusz Skoczek.

Podczas uroczystości otwarcia festiwalu, 18. czerwca br. w Sopocie, zostanie wręczona Wielka Nagroda Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry – Sopot 2011" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze PR i Teatrze TVP. W tym roku otrzyma ją Jerzy Trela. Transmisja uroczystości odbędzie się 18. czerwca br. na antenie TVP Kultura, o godz. 21.00, a retransmisja w TVP2, o godz. 22.35.

Festiwalowi "Dwa Teatry – Sopot 2011", jak zwykle będzie towarzyszyło szereg wydarzeń – wśród nich m.in. publiczne spotkania z gwiazdami festiwalu w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki. Organizatorzy zapraszają na rozmowy z Jerzym Trelą, Danutą Stenką, Edytą Jungowską i Grzegorzem Damięckim (19. czerwca) oraz Haliną Łabonarską, Marianem Opanią i Andrzejem Grabowskim (20. czerwca).

W tym roku, programie imprez towarzyszących, znalazły się także spektakle teatralne i koncerty, radiowe warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów oraz prezentacje spektakli i słuchowisk teatralnych poświęconych pamięci Krzysztofa Kolbergera. Wstęp na projekcje i przesłuchania konkursowe w sopockim Multikinie oraz na wszystkie imprezy w ramach festiwalu, jest bezpłatny.

Komentarze

Powiązane

13.09.23, 11:43
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Ikoniczne postacie popkultury na monetach. Współpraca Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i Mennicy Gdańskiej
Mennica Gdańska i Warner Bros. Discovery Global Consumer Products nawiązały współracę. Mennica wyda wyjątkowe serie monet kolekcjonerskich z ikonicznymi postaciami popkultury.
03.09.23, 21:00
| kultura » książki
Finałowa siódemka 27. edycji Nagrody Literackiej Nike
Na łamach Wyborcza.pl i "Gazety Wyborczej" ogłoszono finałową siódemkę Nagrody Literackiej Nike. Ogłoszenie laureata zostało zaplanowane na 1 października 2023 r.
30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.