07.06.11, 20:04

Światowy Dzień IPv6 8 czerwca

Eksperci biją na alarm: IANA, międzynarodowa organizacja przydzielająca adresy IP, rozdała ostatnie dostępne zasoby IPv4 w lutym 2011 roku, a całkowite wyczerpanie puli adresów IPv4 w Europie nastąpi nie później niż w maju 2012 roku.

Eksperci biją na alarm: IANA, międzynarodowa organizacja przydzielająca adresy IP, rozdała ostatnie dostępne zasoby IPv4 w lutym 2011 roku, a całkowite wyczerpanie puli adresów IPv4 w Europie nastąpi nie później niż w maju 2012 roku. Pomimo tego, jedynie 0,4% stron WWW jest dostępnych w nowym protokole, a pakiety IPv6 stanowią jedynie 0,3% ruchu w Internecie. Na tą sytuację ma zwrócić uwagę Światowy Dzień IPv6.

Światowy Dzień IPv6, który odbędzie się 8 czerwca 2011 roku, ma na celu propagowanie wiedzy o konieczności migracji sieci z protokołu IP wersji „4” do wersji „6”. Podczas obchodów okaże się w jakim stopniu międzynarodowa infrastruktura jest gotowa na nowe rozwiązanie. W wielkim teście IPv6 organizowanym przez Internet Society swój udział potwierdzili światowi giganci, tacy jak Google, Facebook i Yahoo!. Znane serwisy internetowe 8 czerwca br. udostępnią swoje treści zarówno po protokole IPv4, jak i IPv6. Jeżeli użytkownik będzie miał pełną konfiguracje IPv6, połączy się z serwisem po nowym protokole.

Wyczerpanie adresów IPv4 nie oznacza, że sieć WWW przestanie funkcjonować. Największy problem będą jednak mieli dostawcy Internetu oraz usług funkcjonujących online, którzy nie zakończą wdrożenia IPv6 przed końcem 2011 roku. Brak wolnych adresów IP utrudni przyłączanie nowych klientów do sieci i zmusi dostawców do stosowania mechanizmów „tłumaczenia” adresów (tzw. NAT), co zdecydowanie ograniczy możliwości klientów w korzystaniu z niektórych usług sieciowych oraz skomplikuje infrastrukturę, zwiększając znacznie jej koszty. Dostawcy Internetu mogą zacząć pobierać dodatkowe opłaty za możliwość korzystania ze stałego publicznego adresu IPv4.

"Zdajemy sobie sprawę z konieczności pełnego wsparcia dla nowego protokołu, dlatego home.pl oferuje swoim klientom w standardzie pełen dostęp do ich stron z wykorzystaniem zarówno protokołu IPv4, jak i IPv6. Nie patrzymy na IPv6 jedynie przez pryzmat obawy przed wyczerpaniem adresacji IPv4, ale przede wszystkim jako możliwość docelowego korzystania z udogodnień jakie niesie za sobą nowy protokół,  m.in. mechanizmy zapewniania jakości w sieci, większe bezpieczeństwo (IPsec) oraz szybszy routing”  – mówi Grzegorz Barcicki, Dyrektor Działu IT w home.pl.

Szybkie wdrożenie protokołu IPv6 nie tylko pozwala na dalszy dynamiczny rozwój Internetu, ale także otwiera drogę do całkowicie nowego funkcjonowania otaczającej nas rzeczywistości. „Internet rzeczy”, czyli połączonych w sieć urządzeń codziennego użytku takich, jak sprzęt AGD, czujniki ruchu czy metki RFID w towarach, nie będzie mógł funkcjonować bez nieograniczonej puli adresów oraz rozwiązań technicznych dostępnych wyłącznie w protokole IPv6.

Komentarze

Powiązane

20.11.22, 21:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Adam Pawlukiewicz z zrelacjonuje mundial w Przeglądzie Sportowym i w kanale Total Sport
Adam Pawlukiewicz zostanie felietonistą „Przeglądu Sportowego” w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze, jego teksty będą pokazywały biznesową i marketingową stronę Mundialu oraz opisywały mistrzostwa z perspektywy kibiców, którzy wybierają się do Dohy.
18.11.22, 19:10
| internet » informacje
Game Planet udostępnia piłkarski quiz Sędzia
18 listopda br. serwis Game Planet udostępnił quiz piłkarski „Sędzia”. Gra pozwala nabyć wiedzę i umiejętności arbitra na boisku piłkarskim. 
18.11.22, 08:00
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przygotował pięć formatów redakcyjnych na czas mundialu
Przegląd Sportowy Onet przygotował pięć formatów na czas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, które rozpoczynają się 20 listopada br. W Katarze będzie pracować troje korespondentów Przeglądu Sportowego Onet, a w Warszawie będzie przygotowywany codzienny program o rozgrywkach piłkarskich.
17.11.22, 11:58
| internet » informacje
Sport.pl w Katarze. Serwis promuje mundialową ofertę
Zespół Sport.pl (Agora) przygotował wielokanałowy plan relacjonowania nadchodzącego mundialu. Do Kataru poleci trzech korespondentów serwisu. 16 listopada br. ruszyła kampania „Sport.pl w Katarze” promująca działania serwisu w trakcie mundialu.
17.11.22, 11:00
| internet » informacje
Mariusz Pitura rusza z projektem med-tech The Linghos
„The Linghos” to projekt med-tech, który jest połączeniem gamingu, storytellingu, technologii i logopedii. Projekt rozwija Mariusz Pitura - były dyrektor kreatywny agencji J. Walther Thompson i Walk.
17.11.22, 06:00
| internet » informacje
Interia Sport podczas mundialu będzie współpracować z Eleven Sports
Interia Sport z okazji mundialu w Katarze rozpoczyna współpracę strategiczną z Eleven Sports. Wydarzenia wprost ze stadionów i bazy reprezentacji Polski będzie codziennie relacjonowało trzech dziennikarzy – Sebastian Staszewski, Michał Białoński i Wojciech Górski. W Katarze wspierać ich będzie Sławomir Peszko, specjalny wysłannik i ekspert Interii.
16.11.22, 16:45
| internet » informacje
Mundial 2022 w Wirtualnej Polsce
Wirtualna Polska przygotowała specjalne programy i ofertę redakcyjna na czas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Wydarzenie będzie relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty i w sportowej części o2.pl. Specjalny moduł pojawi się też na Stronie Głównej WP.
16.11.22, 14:03
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media z opóźnieniem informowały o ekspolzji we wsi Przewodów. Stacje informacyjne przerwały swoje ramówki
Mimo, że eksplozja we wsi Przewodów na Lubelszczyźnie miała miejsce15 listopada br.  o ok. 15.40, dopiero kilka godzin później media zaczęły informować o wydarzeniu. Część stacji nie przerwało jednak swoich ramówek, a prasa nie zdążyła zmienić swoich okładek.
15.11.22, 11:02
| prasa » informacje | internet » informacje
Piszemy o tym, co ma znaczenie. Wyborcza.pl rusza z kampanią
Ruszyła najnowsza kampania wizerunkowa Wyborcza.pl. Spoty reklamowe emitowane w sieci pokazują maja prezentować, jak serwis wspiera swoich czytelników i czytelniczki, wyjaśniając aktualne wydarzenia czy doradzając w ważnych dla nich kwestiach - w myśl hasła "Piszemy o tym, co ma znaczenie".
14.11.22, 12:26
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet ze specjalnym mundialowym serwisem
Przegląd Sportowy Onet uruchomił serwis poświęcony piłkarskim mistrzostwom świata w Katarze, które rozpoczną się 20 listopada br. W ofercie nowego serwisu mundialowego znalazły się newsy i bieżące informacje, terminarz, statystyki oraz typer mundialowy.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. PR i komunikacji

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu | Toruń

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.