07.06.11, 20:04

Światowy Dzień IPv6 8 czerwca

Eksperci biją na alarm: IANA, międzynarodowa organizacja przydzielająca adresy IP, rozdała ostatnie dostępne zasoby IPv4 w lutym 2011 roku, a całkowite wyczerpanie puli adresów IPv4 w Europie nastąpi nie później niż w maju 2012 roku.

Eksperci biją na alarm: IANA, międzynarodowa organizacja przydzielająca adresy IP, rozdała ostatnie dostępne zasoby IPv4 w lutym 2011 roku, a całkowite wyczerpanie puli adresów IPv4 w Europie nastąpi nie później niż w maju 2012 roku. Pomimo tego, jedynie 0,4% stron WWW jest dostępnych w nowym protokole, a pakiety IPv6 stanowią jedynie 0,3% ruchu w Internecie. Na tą sytuację ma zwrócić uwagę Światowy Dzień IPv6.

Światowy Dzień IPv6, który odbędzie się 8 czerwca 2011 roku, ma na celu propagowanie wiedzy o konieczności migracji sieci z protokołu IP wersji „4” do wersji „6”. Podczas obchodów okaże się w jakim stopniu międzynarodowa infrastruktura jest gotowa na nowe rozwiązanie. W wielkim teście IPv6 organizowanym przez Internet Society swój udział potwierdzili światowi giganci, tacy jak Google, Facebook i Yahoo!. Znane serwisy internetowe 8 czerwca br. udostępnią swoje treści zarówno po protokole IPv4, jak i IPv6. Jeżeli użytkownik będzie miał pełną konfiguracje IPv6, połączy się z serwisem po nowym protokole.

Wyczerpanie adresów IPv4 nie oznacza, że sieć WWW przestanie funkcjonować. Największy problem będą jednak mieli dostawcy Internetu oraz usług funkcjonujących online, którzy nie zakończą wdrożenia IPv6 przed końcem 2011 roku. Brak wolnych adresów IP utrudni przyłączanie nowych klientów do sieci i zmusi dostawców do stosowania mechanizmów „tłumaczenia” adresów (tzw. NAT), co zdecydowanie ograniczy możliwości klientów w korzystaniu z niektórych usług sieciowych oraz skomplikuje infrastrukturę, zwiększając znacznie jej koszty. Dostawcy Internetu mogą zacząć pobierać dodatkowe opłaty za możliwość korzystania ze stałego publicznego adresu IPv4.

"Zdajemy sobie sprawę z konieczności pełnego wsparcia dla nowego protokołu, dlatego home.pl oferuje swoim klientom w standardzie pełen dostęp do ich stron z wykorzystaniem zarówno protokołu IPv4, jak i IPv6. Nie patrzymy na IPv6 jedynie przez pryzmat obawy przed wyczerpaniem adresacji IPv4, ale przede wszystkim jako możliwość docelowego korzystania z udogodnień jakie niesie za sobą nowy protokół,  m.in. mechanizmy zapewniania jakości w sieci, większe bezpieczeństwo (IPsec) oraz szybszy routing”  – mówi Grzegorz Barcicki, Dyrektor Działu IT w home.pl.

Szybkie wdrożenie protokołu IPv6 nie tylko pozwala na dalszy dynamiczny rozwój Internetu, ale także otwiera drogę do całkowicie nowego funkcjonowania otaczającej nas rzeczywistości. „Internet rzeczy”, czyli połączonych w sieć urządzeń codziennego użytku takich, jak sprzęt AGD, czujniki ruchu czy metki RFID w towarach, nie będzie mógł funkcjonować bez nieograniczonej puli adresów oraz rozwiązań technicznych dostępnych wyłącznie w protokole IPv6.

Komentarze

Powiązane

13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
08.03.23, 10:28
| internet » informacje
Okres w moim życiu. Gazeta.pl rusza z akcją społeczną
„Okres w moim życiu” to kampania społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowana wspólnie z Okresową Koalicją i Kulczyk Foundation. Celem akcji jest normalizacja tematu menstruacji oraz zaapelowanie o wprowadzenie do polskich szkół darmowych środków higieny osobistej i edukacji menstruacyjnej. 
06.03.23, 08:42
| internet » informacje
Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research
Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.
03.03.23, 09:10
| radio » ludzie | internet » ludzie
Paweł Tabędzki szefem wydawców online serwisów stacji muzycznych z portfolio GRA
Paweł Tabędzki objął funkcję szefa wydawców online, odpowiedzialnego za serwisy i aplikacje stacji muzycznych z portfolio Grupy Radiowej Agory – Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
01.03.23, 18:03
| internet » ludzie
Monika Maszkiewicz przechodzi z Party.pl do Iberion
Na początku marca br. do grupy mediowo-społecznościowej Iberion dołączyła Monika Maszkiewicz, która wcześniej związana była z portalem Party.pl.
28.02.23, 10:37
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Katarzyna Wiatkowska awansuje w Gazeta.pl. Będzie kierować działem współpracy z reklamodawcami
Katarzyna Wiatkowska objęła stanowisko szefowej działu współpracy z reklamodawcami w Gazeta.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.