21.06.11, 20:13

Konkurs Doodle 4 Google rozstrzygnięty

Znamy już zwycięskiego doodla.  Projekt logo autorstwa Martyny z Murzasichla uświetni objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej 1 lipca 2011 roku.

Znamy już zwycięskiego doodla.  Projekt logo autorstwa Martyny z Murzasichla uświetni objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej 1 lipca 2011 roku.

Poznaliśmy zwycięskiego doodla pierwszej polskiej edycji Doodle 4 Google - konkursu na projekt specjalnego logo Google, które w tym roku miało ilustrować hasło „Każdy wie, że w Polsce…”.  Doodle pojawi się na stronie google.pl 1 lipca 2011 r., w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej. W finalnym głosowaniu wzięło udział blisko 145 tysięcy internautów.

W finałowej dziesiątce znaleźli się uczniowie z najodleglejszych regionów Polski – od Gdyni aż po Murzasichle, dzięki czemu prace charakteryzowały się dużą liczbą regionalnych akcentów. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI). Spośród nadesłanych kilkunastu tysięcy prac, jury w składzie: Tomasz Bagiński, nominowany do Nagród Akademii polski rysownik i animator, Przemek Bogdanowicz, Prezes Klubu Twórców Reklamy i dyrektor kreatywny agencji BBDO Warszawa, Fabio Cavallucci, Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Szymon Majewski, dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz Marek Raczkowski, rysownik „Przekroju”, wybrało 10 najlepszych prac. Zwycięzcę z finalistów w drodze glosowania wybrali internauci. 

Autorką zwycięskiego doodla jest Martyna Króliszewska, uczennica IV klasy z Zespołu Szkół im. Ratowników Tatrzańskich w miejscowości Murzasichle. „Tworząc projekt, zainspirowałam się pięknymi widokami gór oraz wypasem owiec, jaki widziałam na spacerze z koleżanką” – mówi zwyciężczyni konkursu. Jej doodle zawiera typowe góralskie motywy, takie jak owce, panorama gór czy postać górala.  „Pochodzę z artystycznej rodziny. Moja mama jest nauczycielką plastyki, tata artystą oprawiającym obrazy, a babcia malarką. Od dzieciństwa lubiłam rysować i malować, ale nie wierzyłam, że moja praca może pokonać tysiące innych” – dodaje laureatka Martyna Króliszewska.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem szkół oraz samych dzieci. Młodzi artyści w swoich pracach często wykorzystywali motywy gór, jezior, a także polskich legend, wplatając w litery „Google” Smoka Wawelskiego, króla Popiela, Złotą Kaczkę czy Syrenkę Warszawską. Często nawiązywali również do postaci znanych Polaków, takich jak Lech Wałęsa, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin. Nie unikali też barw i symboli narodowych oraz skojarzeń z zabytkami kulturowymi (Wawel, zamek w Malborku, kopalnie śląskie, Pałac Kultury). Uczestników inspirowały również artystyczne motywy folklorystyczne, elementy ludowych strojów i specjały regionalnych kuchni.

Laureatka konkursu otrzymała od Google stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 zł.
Wygrana w konkursie to także grant technologiczny w wysokości 25 000 zł dla szkoły, do której uczęszcza Martyna Króliszewska. Pozostali finaliści dostali sprzęt komputerowy.

Partnerami konkursu Doodle 4 Google są Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Komentarze

Powiązane

13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
04.09.23, 17:45
| internet » ludzie
Paweł Pawłowski przechodzi z RMF FM do Wirtualnej Polski
Od września br. do zespołu prowadzących Telewizji WP i programów wideo Wirtualnej Polski dołączył Paweł Pawłowski. Dziennikarz poprowadzi, m.in. programy publicystyczne i newsowe - "Tłit", "Newsroom" i "WP News".
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.