02.08.11, 18:32

Każdy z nas - nietypowy portal społecznościowy

Dostępny jest w internecie nowy portal społecznościowy „Każdy z nas”.  Jego motto brzmi: „Każdy z nas żyje. Każdy z nas umrze. Każdy z nas może pomóc”, a jednym z jego założeń jest budowanie środowiska ludzi skłonnych poświęcić trochę czasu refleksji nad wartością życia.

Od 25 lipca br. dostępny jest w internecie nowy portal społecznościowy „Każdy z nas” (www.kazdyznas.pl).  Jego motto brzmi: „Każdy z nas żyje. Każdy z nas umrze. Każdy z nas może pomóc”, a jednym z jego założeń jest budowanie środowiska ludzi skłonnych poświęcić trochę czasu refleksji nad wartością życia, a jednocześnie tym, którzy stykają się ze śmiercią – osobom nieuleczalnie chorym i ich bliskim, walczącym o życie i mającym szczęśliwie tę walkę za sobą, ludziom będącym w żałobie.

Dla osieroconych” – to uruchomiony jako jeden z pierwszych, osobny dział, skierowany do ludzi cierpiących z powodu życiowej straty. „Żałoba niekoniecznie musi być związana ze śmiercią" – twierdzi Maciej Szymański, pomysłodawca i twórca portalu. "Często ból i cierpienie po stracie czegoś, co stanowi dla nas fundamentalną wartość, mogą być porównywalne ze stanem ducha po śmierci bliskiej osoby. Największym problemem żałoby jest pustka, jaka powstaje, kiedy zabraknie tego czegoś, czy kogoś, kto wypełniał nam ważną część życia. Często nie akceptujemy tego stanu rzeczy, zachowujemy się wtedy na pozór nieracjonalnie, ale dzięki temu jest nam łatwiej" - dodaje Szymański.

W ten sposób na portalu „Każdy z nas” powstał „Meil w zaświaty” - narzędzie pozwalające utworzyć konto pocztowe osoby zmarłej, na które z portalu, ale także z każdego komputera podłączonego do internetu można wysyłać do niej wiadomości mailowe. Jak wspomina Maciej Szymański, zainspirowała go do tego opowieść jednej z „Wdów smoleńskich”, która w wywiadzie telewizyjnym mówiła o codziennym pisaniu listów do swojego zmarłego męża. „Pomyślałem sobie wtedy, że dziś raczej rzadko pisuje się normalne listy, częściej meile, a do tego meilem można w załączniku wysłać np. zdjęcie” - dodaje Szymański.

Inny pomysł to możliwość zamieszczania przez użytkowników linków do utworów muzycznych kojarzących się ze śmiercią i inspirowania dyskusji na ich temat. Obecnie dostępna wersja portalu „Każdy z nas” to pierwszy krok. Następne zaplanowane są na najbliższe tygodnie.

Komentarze

Powiązane

24.09.23, 15:41
| internet » informacje
Gazeta.pl organizuje przedwyborczą debatę. Sztav PiS nie odpowiedział na zaproszenie
W poniedziałek, 25 września br., o godzinie 19:00 na stronie głównej portalu Gazeta.pl odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych. Debatę poprowadzi Karolina Hytrek-Prosiecka.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
20.09.23, 08:30
| internet » informacje
Serwis VIBEZ realizuje kampanię #MamWpływ wspólnie z mediami z Litwy, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii
Redakcja serwisu VIBEZ otrzymała grant Komisji Europejskiej na realizację międzynarodowego projektu Be Active, Be Your Change! W jego ramach prowadzona jest kampania społeczna #MamWplyw. Projekt powstaje w partnerstwie z mediami z Litwy, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii i potrwa do września 2024 r.
19.09.23, 18:39
| internet » informacje
#debatakobiet w Wirtualnej Polsce. Przedwyborcza debata znów bez PiS
We wtorek, 26 września br., o godz. 19:30 Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą #debatękobiet. Do udziału w programie na żywo zostały zaproszone kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.