08.08.11, 18:34

Większa ilość wpadek w czerwcowych serwisach informacyjnych

Rośnie liczba wpadek najczęściej oglądanych telewizyjnych dzienników informacyjnych w Polsce. W czerwcu 2011 redakcje popełniły ich najwięcej od jedenastu miesięcy.

Rośnie liczba wpadek najczęściej oglądanych telewizyjnych dzienników informacyjnych w Polsce. W czerwcu 2011 redakcje popełniły ich najwięcej od jedenastu miesięcy. Takie dane opublikowała agencja informacyjna „PRESS SERVICE Monitoring Mediów” w czerwcowym raporcie „Cztery Stacje”. W ciągu 30 dni odnotowano łącznie 34 błędy.

Za wpadki serwisów informacyjnych analitycy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” uznają problemy techniczne, błędy merytoryczne oraz językowe. Najwięcej miały ich „Wydarzenia” – jedenaście w ciągu miesiąca. Co ciekawe, był to jedyny serwis, mogący pochwalić się spadkiem w tej kategorii – o jeden błąd w stosunku do maja. Flagowy program informacyjny Polsatu jest liderem zestawienia od maja 2010 roku, czyli już od 14 miesięcy.

„Panorama” utrzymała się na takim samym poziomie jak w maju, notując sześć błędów. Największy wzrost dotyczył „Faktów”. Zespół TVN-u popełnił aż dziewięć gaf, o pięć więcej niż przed miesiącem. Z kolei „Wiadomości” miały ich osiem. Statystykę zdominowały wpadki językowe, osiągając pułap 53 proc. całej kategorii. 44 proc. stanowiły błędy techniczne, w tym niepoprawne podpisy wypowiadających się osób. 3 proc. to wpadki merytoryczne.

Trend wzrostowy uchybień serwisów informacyjnych można zauważyć już od grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu liczba błędów ogółem wzrosła niemal dwukrotnie. Po raz ostatni większą ich liczbę aniżeli w czerwcu 2011 odnotowano w lipcu 2010. Do rekordu z feralnego stycznia 2009 (61 wpadek) ciągle jednak jeszcze trochę brakuje.

Serwisy informacyjne w czerwcu najczęściej zajmowały się polityką. Reporterzy zdecydowanie rzadziej wybierali tematy społeczno-obyczajowe, a także tragedie, wypadki i katastrofy. Pośród tematów szczegółowych na czoło wysunęły się nadchodzące wybory parlamentarne oraz zakażenie bakterią e-coli. Niewiele mniej mówiło się o problemach z budową autostrady A2 oraz kryzysem w Grecji. Na dalszy plan zeszła tragedia smoleńska, o której wyemitowano zaledwie dwanaście materiałów.

Analiza głównych wydań dzienników informacyjnych przeprowadzona została na podstawie monitoringu „Faktów”, „Panoramy”, „Wiadomości” i „Wydarzeń”. Pod uwagę wzięto wszystkie materiały wyemitowane od 1 do 30 czerwca 2011 roku. Badanie „Cztery Stacje” prowadzone jest przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” cyklicznie od 1 września 2008 roku.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.