14.08.11, 13:53

Bliskie Spotkania w Zamku

Hamid Drake i Michael Blake wraz z zespołem HERA i innymi uczestnikami warsztatów "Bliskie Spotkania".

W sobotę 13 sierpnia na Dziedzińcu Centrum Kultury Zamek (Poznań, ul. Św. Marcin 80/82) wystąpią muzycy Hamid Drake i Michael Blake wraz z zespołem HERA i innymi uczestnikami warsztatów "Bliskie Spotkania", które odbywają się w ramach cyklu "Nowe Stulecie". Warsztaty działają na zasadach rezydencji artystycznych - zaproszeni wybitni współcześni instrumentaliści pracują z poznańskimi artystami wymieniając się doświadczeniami i zdradzając tajemnice swego warsztatu. Na zakończenie prezentują wspólnie efekt tych działań podczas otwartego dla publiczności koncertu na Dziedzińcu Zamkowym. W lipcu rezydentem był Maurice Horsthuis, w sierpniu są to: Hamid Drake i Michael Blake.

Hamid Drake
– kreatywny, pełen energii, wizjoner perkusji, wybitny improwizator poszukujący różnych form ekspresji. Długoletni partner zespołów Freda Andersona, z którym współpracuje nieprzerwanie od 1974 roku. Studiował grę na egzotycznych instrumentach perkusyjnych. Od 1976 roku współpracował
z Adamem Rudolphem, od roku 1977 był członkiem The Mandingo Griot Society. Współpracuje także z młodszymi muzykami z Chicago, jak DKV (Drake/Kessler/Vandermark) Trio. Równocześnie Drake jest perkusistą różnych formacji Petera Brötzmanna. Obok jazzu interesuje go różnego rodzaju muzyka etniczna, głównie o afrykańskim rodowodzie, nie stroni też od grania reggae. Znakomicie wypada współpraca Drake'a w różnego rodzaju duetach z basistą Williamem Parkerem oraz w Indigo Trio z Nicole Mitchell oraz Harrisonem Bankheadem. Powołał gwiazdorski skład BINDU, z którym nagrał trzy płyty.

Michael Blake
– saksofonista i kompozytor. W Lounge Lizards od początku lat 90. Z Johnem Lurie i kolegami nagrał 10 albumów, wśród których są m.in. słynne „Live in Berlin vol.1 i vol.2”, „Queen Of All Ears” oraz muzyka do filmu „Get Shorty” (nominacja do Oscara). Blake przewodzi własnym projektom, intensywnie koncertuje i nagrywa (uczestniczył w nagraniu prawie 50 płyt). Jego solowy wydawniczy debiut to album „Kingdom of Champa” (Intuition). Jest to zapis podróży artysty do Wietnamu, unikalne połączenie orientalnej muzyki tego kraju ze współczesnym jazzem. Kolejny solowy album Blake’a „Drift” został również bardzo wysoko oceniony przez słuchaczy i krytyków. Michael Blake jest ponadto współzałożycielem supergrupy Slow Poke (Blake, David Tronzo, Tony Scherr, Kenny Wollesen).

Koncert rozpocznie się o godz. 21.00. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie zamku.

Komentarze

Powiązane

11.03.23, 10:11
| kultura » muzyka
Mrozu gwiazdą kolejnego MTV Unplugged
W ramach kolejnej, 14. edycji MTV Unpluggeda scenie muzycznej serii pojawi się Mrozu. Gwiazda wystąpi „bez prądu” przed publicznością i kamerami 7 kwietnia br. Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.
09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
24.02.23, 20:30
| kultura » film
Pierwsza w historii polskiego kina transmisja z premiery filmu Filip trafi do 37 kin w Polsce
W kinach sieci Multikino 28 lutego br. odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Filip” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni. Uczestnicy tego wydarzenia w każdym z 37 kin w Polsce przed rozpoczęciem seansu zobaczą na wielkim ekranie transmisję na żywo z uroczystej premiery filmu w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
18.02.23, 13:06
| kultura » muzyka
Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.
15.02.23, 20:30
| kultura » książki
Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak
26 kwietnia 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka autora powieści kryminalnych - Igora Brejdyganta.
14.02.23, 19:06
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Rozdział II Historii Polskiego Hip-Hopu. Jimek i jego goście zagrają w Chorzowie
16 września br., JIMEK powróci z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko muzyczne. Organizatorem wydarzenia jest Going. Wydarzenie promują agencje Cut The Mustard i Ekstrakt.studio.
28.01.23, 10:24
| kultura » muzyka
Ellie Goulding i The Kid LAROI wezmą udział w Orange Warsaw Festival
Do line-upu Orange Warsaw Festival 2023 dołącza Ellie Goulding i The Kid LAROI.
17.01.23, 10:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Wydawnictwo Ale! Agora z nową marką wydawniczą
Agora wyodrębniła z Wydawnictwa Agora nową markę wydawniczą skierowaną do miłośniczek i miłośników literatury obyczajowej. Wydawnictwo Ale! zadebiutuje 8 lutego br. książką Katarzyny N. Haner „Dyrektor generalny”.
15.01.23, 10:49
| radio » informacje | kultura » informacje
Zmarł Marek Gaszyński
Nie żyje Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 piosenek oraz autor książek o tematyce muzycznej. Znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej[2]. Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
07.01.23, 09:00
| kultura » książki
Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online
W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.