22.09.11, 20:34

Jesień Kuchni.tv

Wystartowała jesienna ramówka Kuchni.tv, a w niej nowe autorskie produkcje oraz kilkanaście nowych programów. Na antenie pojawią się polskie i zagraniczne gwiazdy kulinarne.

Wystartowała jesienna ramówka Kuchni.tv, a w niej nowe autorskie produkcje oraz kilkanaście nowych programów. Na antenie pojawią się polskie i zagraniczne gwiazdy kulinarne. Październik to także Kuchnia.tv Food Film Fest. W dniach 21-23 października stacja zaprasza na III edycję przeglądu do Warszawy i Poznania, natomiast w każdą środę i sobotę października pokaże wszystkie filmy z poprzedniej edycji Kuchnia.tv Food Film Fest.

III edycja Kuchnia.tv Food Film Fest będzie miała miejsce w warszawskim kinie Kultura i poznańskiej Muzie. Przegląd obejmie 11 filmów dokumentalnych i 2 fabularne, poświęcone kulturze kulinarnej i różnorodności smaków. Wydarzeniem imprezy będzie polska premiera filmu w reżyserii S.J. Clarkson „Tost. Historia chłopięcego głodu” z Heleną Bonham Carter i Freddiem Highmorem. Prezentowany na tegorocznym Berlinale film powstał na podstawie bestsellerowej autobiografii brytyjskiej gwiazdy kulinariów, dziennikarza i krytyka Nigela Slatera, którego polscy widzowie znają z Kuchni.tv. W ramach imprezy odbędzie się także premiera książki „Tost. Historia chłopięcego głodu”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Carta Blanca z inicjatywy i pod patronatem stacji. Nigel Slater będzie jednym z gości specjalnych tegorocznego Kuchnia.tv Food Film Fest.

Natomiast na antenie stacji od początku października będzie można uczestniczyć w maratonie filmowym. W każdą środę i sobotę o godz. 23.00, w ramach cyklu Kuchnia.tv Food Film Fest widzowie zobaczą wszystkie filmy z ubiegłorocznej edycji przeglądu.

18. września o godz. 17.30 widzowie zobaczyli program „Adam w sieci: patenty i triki” prowadzony przez  znanego szefa kuchni i restauratora Adama Chrząstowskiego – odpowiedzialnego za kwestie kulinarne podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Ekspert odpowie w programie na pytania zadawane przez widzów i internautów oraz pomoże rozwiązać wszelkie problemy trapiące domowych kucharzy.

10. października o godz. 19.00 na antenie Kuchni.tv zadebiutuje „Dziki obiad Łukasza Łuczaja”, w którym najsłynniejszy polski etnobotanik przygotuje smaczne dania z dziko rosnących roślin. Łukasz Łuczaj podzieli się wiedzą na temat mało popularnych roślin jadalnych i ziół.

Również w październiku w Kuchni.tv pojawi się nowa seria dokumentalna dziennikarki kulinarnej Gosi Molskiej z cyklu „Po-smak świata”, będąca zapisem jej podróży na Węgry. Podczas swojej wyprawy prowadząca zgłębi tajemnice węgierskich specjałów, spotka lokalnych znawców tematu i wyszuka kulinarne ciekawostki. „Po-smak świata: Węgry” od 23. października w niedzielę o godz. 14.35.

Produkcje własne Kuchni.tv uzupełnią serie z zagranicznymi gwiazdami. Od 1 października w „Coxon gotuje dla afrykańskich królów” światowej sławy szef kuchni, dziennikarz i archeolog Alan Coxon przemierzać będzie Republikę Południowej Afryki odkrywając tajemnice kuchni lokalnych monarchów. Nie zabraknie również znanej kanadyjskiej restauratorki Anny Olson. Jej najnowszą, trzecią serię „Anna Olson sezon na świeżość” Kuchnia.tv będzie pokazywać od 4. października o godz. 18.55. W wyprodukowanej przez Marthę Stewart serii „Łatwe przepisy na wielki apetyt” szefowa kuchni i autorka popularnych książek o tematyce żywieniowej Lucinda Scala Quinn udowodni, że sprytny kucharz potrzebuje jedynie kilku prostych składników, aby przygotować doskonały posiłek dla całej rodziny. Sama Martha Stewart wystąpi natomiast w najnowszej serii codziennego show „Martha VI”. Na 30. października stacja zapowiada również premierę „Mission Impossible Hestona Blumenthala”, w której światowej sławy szef kuchni, jeden z twórców kuchni molekularnej, rozwiąże kulinarne problemy czterech wiodących brytyjskich firm i organizacji: British Airways, Cineworld Cinemas, Dziecięcego Szpitala NHS w Liverpoolu oraz Królewskiej Marynarki Wojennej.

W okazji przypadającego na 16. października Światowego Dnia Żywności Kuchnia.tv nawiązała współpracę z Polską Akcją Humanitarną. W ramach obchodów stacja pokaże filmy, mające na celu pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem oraz ubóstwem. Widzowie zobaczą krótkie filmy z udziałem ambasadorów kampanii „Świat bez głodu” oraz serię „Jimmy Doherty i plony Ziemi”, w którym przyjaciel Jamiego Olivera bada, jak światowe rolnictwo zamierza sprostać stawianym przed nim wyzwaniom oraz wyżywić stale rosnącą populację.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.