13.09.11, 21:22

Szkoły Bezpiecznego Internetu zaprasza dzieci i rodziców

Jak wynika z raportu Norton Online Family, 6 na 10 dzieci miało negatywne doświadczenia w Internecie – od pobierania oprogramowania wirusowego do przemocy i nakłaniania przez obcych do spotkań w świecie rzeczywistym.

Jak wynika z raportu Norton Online Family, 6 na 10 dzieci miało negatywne doświadczenia w Internecie – od pobierania oprogramowania wirusowego do przemocy i nakłaniania przez obcych do spotkań w świecie rzeczywistym. W wyniku takich sytuacji dzieci przede wszystkim czuły złość (36%), smutek (36%), strach (34%) i niepokój (34%). Z kolei 22% 11-16-latków było narażonych na jedno lub więcej rodzajów potencjalnie szkodliwych treści, publikowanych przez innych użytkowników – w tym związanych z nienawiścią (12%) czy przyjmowaniem narkotyków (7%). Aby przeciwdziałać tego typu zagrożeniom, firma Symantec, producent oprogramowania Norton, rozpoczęła współpracę z Fundacją Kidprotect.pl w ramach projektu "Szkoła Bezpiecznego Internetu".

Szkoła Bezpiecznego Internetu certyfikuje ponad 670 szkół – podstawowych, gimnazjów i liceów, które dbają o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w sieci. W tym roku eksperci firmy Symantec wraz z Fundacją Kidprotect.pl opracują wspólny program edukacyjny, dotyczący zagrożeń internetowych oraz metod ich zwalczania. W ramach współpracy przygotowane zostaną materiały edukacyjne, informujące jak bezpiecznie korzystać z Internetu, tablice informacyjne przeznaczone dla szkół oraz broszura prezentująca aplikację Norton Online Family. Dzięki bezpłatnemu narzędziu, jakim jest  Norton Online Family dorośli będą mogli lepiej chronić dzieci i udzielać odpowiednich wskazówek.

We wrześniu wyposażeni w wiedzę oraz materiały edukacyjne pracownicy fundacji, wyruszą do szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów, aby przeprowadzić szkolenia dla dzieci (na lekcjach), rodziców (podczas zebrań) oraz nauczycieli. Powakacyjna kontynuacja programu "Szkoła Bezpiecznego Internetu" rozpocznie się konferencją w Lublińcu. Nowa odsłona akcji jako pierwsze obejmie placówki z Sosnowca i Łodzi. Fundacja Kidprotect.pl szacuje, że do końca roku przeprowadzi około 40 spotkań. 

"Dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych internautów w sposób naturalny wpisuję się w misję marki Norton. Rok temu udostępniliśmy bezpłatną aplikację Norton Online Family. Teraz zaangażowaliśmy się w tworzenie Szkoły Bezpiecznego Internetu, ponieważ chcemy wykorzystać potencjał, jakim jest wiedza naszych ekspertów, w słusznej sprawie" – powiedziała Ewa Kellner, odpowiedzialna za markę Norton w Polsce.

Komentarze

Powiązane

13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
08.03.23, 10:28
| internet » informacje
Okres w moim życiu. Gazeta.pl rusza z akcją społeczną
„Okres w moim życiu” to kampania społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowana wspólnie z Okresową Koalicją i Kulczyk Foundation. Celem akcji jest normalizacja tematu menstruacji oraz zaapelowanie o wprowadzenie do polskich szkół darmowych środków higieny osobistej i edukacji menstruacyjnej. 
06.03.23, 08:42
| internet » informacje
Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research
Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.
03.03.23, 09:10
| radio » ludzie | internet » ludzie
Paweł Tabędzki szefem wydawców online serwisów stacji muzycznych z portfolio GRA
Paweł Tabędzki objął funkcję szefa wydawców online, odpowiedzialnego za serwisy i aplikacje stacji muzycznych z portfolio Grupy Radiowej Agory – Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
01.03.23, 18:03
| internet » ludzie
Monika Maszkiewicz przechodzi z Party.pl do Iberion
Na początku marca br. do grupy mediowo-społecznościowej Iberion dołączyła Monika Maszkiewicz, która wcześniej związana była z portalem Party.pl.
28.02.23, 10:37
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Katarzyna Wiatkowska awansuje w Gazeta.pl. Będzie kierować działem współpracy z reklamodawcami
Katarzyna Wiatkowska objęła stanowisko szefowej działu współpracy z reklamodawcami w Gazeta.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.