21.09.11, 20:03

Nowe propozycje Domo.tv

Nowe programy, kontynuacje oraz dokument „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” - to wszystko znajdzie się w jesiennej ramówce kanału Domo.tv.

Polski design, ekologia i wielka architektura w nowych, inspirujących filmach i programach we wrześniu i październiku w Domo.tv. Stacja zaprasza również do kin na premierę dokumentu „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”, wyprodukowanego przez Domo.tv w koprodukcji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

„Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” - odkrywa tajemnice rodzimego designu. Prapremiera dokumentu w reżyserii Małgorzaty Olimpii Świderskiej odbyła się 21 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego podczas finałowej gali konkursu „Dobry Wzór”. Dwa dni później film będzie miał swoją premierę w warszawskim kinie Kultura i łódzkiej Polonii, zaś widzowie Domo.tv będą mogli zobaczyć go już 11 listopada.

Dokument prezentuje najlepsze prace polskich projektantów, które stały się symbolami swoich czasów. Bohaterami dokumentu są rozpoznawalne przez wszystkich przedmioty codziennego użytku - meble, znane z domowych zbiorów przedmioty z ceramiki, porcelany i szkła, charakterystyczne tkaniny, małe bibeloty, ale też samochody i lokomotywy. W filmie wykorzystano wywiady z ekspertami z dziedziny wzornictwa przemysłowego, historykami sztuki i projektantami. Znaleźli się wśród nich: Beata Bochińska, Anna Demska, Anna Frąckiewicz, Czesława Frejlich, Krystyna Łuczak- Surówka, Anna Maga, Józef Mrozek, Michał Stefanowski, Wojciech Wybieralski.

Ekologia w domowej praktyce to temat nowego programu, który będzie emitowany od 24 września, w niedziele o 16:15. „Eko-dom” podpowie, jak z korzyścią dla mieszkańców i środowiska wykorzystać nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, budując i urządzając dom. Prowadzący Arkadiusz Lerch będzie zachęcać widzów do korzystania z alternatywnych rozwiązań, zwracając uwagę przede wszystkim na aspekt ekonomiczny. W kolejnych sześciu odcinkach przeanalizowane zostaną rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się w polskich realiach.

Od 23 października o 16:45 widzowie Domo.tv będą mogli oglądać nową serię - „Dom & Wnętrze według Ewy Mierzejewskiej”, w której redaktor naczelna prestiżowego miesięcznika odwiedzi najciekawsze polskie wnętrza i porozmawia z ich twórcami. Cykl przedstawi nowoczesne i praktyczne pomysły, które można zastosować w aranżacji własnych mieszkań. W każdym odcinku widzowie zobaczą dwa domy w podobnym stylu i przekonają się, jak na różne sposoby osiągnąć zbliżony efekt.

Od 31 października o 21:10 Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant - zabierze widzów na place budowy Europy. „Wielkie projekty za granicą” to kontynuacja popularnej brytyjskiej serii o tym samym tytule. Widzowie będą mieli okazję prześledzić kolejne etapy powstawania wyjątkowych budynków w Hiszpanii, Francji, Włoszech i Irlandii.

Od 9 października Domo.tv zaprasza miłośników ogrodnictwa i wielbicieli Audrey Hepburn na wyjątkową serię dokumentalną „Ogrody świata z Audrey Hepburn. Ikona kina zabierze widzów w podróż po ogrodach świata i zaprezentuje najbardziej malownicze, zielone zakątki globu. Aktorka odwiedzi 17 wyjątkowych miejsc w ośmiu  krajach na różnych kontynentach. W każdym odcinku przedstawiony zostanie ogród w innym stylu.

Komentarze

Powiązane

17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy