26.09.11, 20:28

Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej już w sprzedaży

Książka "Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej", która ukazała się 23. września br., to wybór tekstów Bortnowskiej przede wszystkim z "Gazety Wyborczej", uzupełniony o niepublikowane dotąd materiały i wywiady z autorką.

Książka "Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej", która ukazała się 23. września br., to wybór tekstów Bortnowskiej przede wszystkim z "Gazety Wyborczej", uzupełniony o niepublikowane dotąd materiały i wywiady z autorką.

Halina Bortnowska jest znaną publicystką, teologiem i filozofem. Pisała, m.in. dla "Gazety Wyborczej", "Tygodnika Powszechnego" i "Znaku". Jest animatorką przedsięwzięć społecznych i uczestniczką ruchu ekumenicznego. Od 2007 r. przewodniczy Radzie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

"Co to, to nie…" jest wyborem jej tekstów napisanych w ciągu ostatniego dwudziestolecia, poświęconych różnorodnej tematyce, m.in. in vitro, aborcji, eutanazji, antysemityzmowi czy karze śmierci, ale także Harry’emu Potterowi i bohaterkom „Trylogii" Sienkiewicza. Wybór, opracowany bez redakcyjnego udziału autorki, został wzbogacony o wywiady, których udzieliła w ciągu ostatnich lat.

Niektórym książka Haliny Bortnowskiej pomoże skrystalizować poglądy na trudne, złożone tematy. Inni dowiedzą się z niej, na czym polega sztuka życia publicznego. Jeszcze inni będą ją czytać po prostu jak poradnik pomagający żyć, kochać, słuchać, rozumieć, odmawiać, wybierać, towarzyszyć w cierpieniu czy być wolnym. Część czytelników zainteresują przepisy kucharskie. Dla innych najciekawsze będą rozważania poświęcone wierze, religii, Kościołowi i myśli Jana Pawła II. "Każdy tekst Haliny Bortnowskiej czytam z ogromnym zaciekawieniem. Jej głos jest tyleż osobny, co i osobisty" - pisze w przedmowie do książki Adam Michnik.

"Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej" został wydany nakładem Agory z okazji 80. urodzin publicystki. Książka jest do kupienia na www.kulturalnysklep.pl oraz w sieci sklepów Empik. Kampania promocyjna jest realizowana w serwisach grupy Gazeta.pl oraz w "Gazecie Wyborczej" i jej dodatkach.

Komentarze

Powiązane

07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
12.04.24, 15:12
| kultura » informacje
Helios pierwszą siecią kinową w Polsce z energią z odnawialnych źródeł
Sieć kin Helios, należąca do Grupy Agora, podpisała z firmą Respect Energy strategiczną umowę dotyczącą dostarczania zielonej energii do multipleksów Helios. Dzięki tej współpracy ponad połowa kin sieci jest zasilana przez odnawialne źródła energii, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 aż o 10 761 104 kg rocznie.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
05.04.24, 20:00
| kultura » informacje
Margaret i Organek gwiazdami Co jest Grane Festival
Co jest Grane Festival 14 i 15 czerwca 2024 r. wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Margaret, Organek, Natalia Przybysz, Zalewski, The Dumplings, Błażej Król, Daria ze Śląska i duet Smolik//Kev Fox.
05.04.24, 17:12
| kultura » książki
10 książek w finale Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego
Siedem polskich książek oraz trzy przetłumaczone z języków obcych ma w tym roku szansę na Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Finał jubileuszowej, 15. edycji konkursu odbędzie się pod koniec maja br. Jego organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz redakcja „Gazety Wyborczej”. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy