06.10.11, 20:19

Wieczór wyborczy w Polskim Radiu

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.
 
Wieczór wyborczy w Jedynce rozpocznie się o godzinie 20.55. Gośćmi Krzysztofa Grzesiowskiego będą m.in.: prof. Henryk Domański – socjolog, dr Rafał Chwedoruk – politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Jonas – redaktor naczelny tygodnika „The Warsaw Voice” oraz Anatol Arciuch – niezależny publicysta i komentator, m.in. w Polskim Radiu dla Zagranicy. W programie wezmą udział komentatorzy polityczni radiowej Jedynki – Zuzanna Dąbrowska oraz Przemysław Szubartowicz. Zostaną także nadane transmisje z wystąpień szefów partii – m.in. Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
 
Wieczór wyborczy w Trójce poprowadzą Beata Michniewicz i Robert Kantereit. Gośćmi będą m.in. socjologowie i politolodzy: dr Jacek Kucharczyk, dr Mikołaj Cześnik i dr Tomasz Żukowski. W radiowym studio pojawią się także politycy z komitetów wyborczych PiS, PO, SLD, PSL, PJN i Ruchu Palikota – Mariusz Błaszczak, Andrzej Halicki, Ryszard Kalisz, Marek Sawicki, Paweł Poncyljusz i Wanda Nowicka. Pod koniec spotkania będzie można posłuchać zaproszonych komentatorów: Andrzeja Stankiewicza i Łukasza Warzechy. Po wyborach, w poniedziałek 10 października br., specjalne wydanie porannego „Zapraszamy do Trójki” (godz. 6.00-9.00), które poprowadzi Marcin Łukawski. W programie aż dwa wydania „Salonu politycznego Trójki”, w których gośćmi będą kolejno przedstawiciele PiS i PO. Oba spotkania z politykami poprowadzi Marcin Zaborski; będzie można je obejrzeć na stronie internetowej Trójki w postaci nagrania wideo. W porannym paśmie pojawią się także komentarze i podsumowanie wyborów, materiały ze sztabów wyborczych oraz przeglądy prasy.
 
Reporterzy Informacyjnej Agencji Radiowej będą w wieczór wyborczy we wszystkich centralach sztabów wyborczych. Stamtąd będą na żywo przekazywać relacje na anteny Polskiego Radia oraz materiały do serwisu komercyjnego IAR.

Polskie Radio 24 – internetowe radio informacyjne dostępne na platformie moje.polskieradio.pl także przygotowało swój wieczór wyborczy, który potrwa od godz. 21.00 do północy. Poprowadzą go Małgorzata Pietkiewicz i Ewa Worobiec. W programie będą m.in. nadawane najciekawsze fragmenty wieczorów wyborczych z Programu 1 i Programu 3. Po zakończeniu audycji, przez całą noc na kanale Polskie Radio 24 będą pojawiać się wejścia reporterów IAR z Państwowej Komisji Wyborczej, jeśli pojawią się w tym czasie nowe komunikaty dotyczące wyniku i przebiegu wyborów.

Na bieżąco o wyborach informować będzie także portal polskieradio.pl. Internauci znajdą na nim przegląd najciekawszych materiałów wyborczych z wszystkich anten Polskiego Radia oraz najświeższe doniesienia o wynikach wyborów.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy