09.10.11, 12:10

Soima zwycięzcą LIZARD KING Festival 2011

30. września br. odbył się wielki finał LIZARD KING Festival 2011. Przed publicznością krakowskiego klubu muzycznego LIZARD KING wystąpiło czterech finalistów, a jury wydało swój ostateczny werdykt.

30. września br. odbył się wielki finał LIZARD KING Festival 2011. Przed publicznością krakowskiego klubu muzycznego LIZARD KING wystąpiło czterech finalistów, a jury wydało swój ostateczny werdykt.

Tegoroczna, trzecia już edycja przeglądu młodej sceny muzycznej pod kilkoma względami była wyjątkowa. Zainteresowanie młodych muzyków udziałem w festiwalu zaskoczyło jego organizatorów - w ramach eliminacji swe nagrania nadesłało ponad 200 zespołów. Cała impreza zyskała wymiar ogólnopolski - tym razem przeglądy festiwalowe odbywały się we wszystkich czterech klubach muzycznych LIZARD KING (w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Toruniu). Łącznie w sierpniu i wrześniu na scenach tych klubów wystąpiło aż 40 zespołów. W każdym z klubów wyłoniono jednego finalistę. Cztery zakwalifikowane formacje spotkały się w ostatni dzień września w Krakowie, uczestnicząc w wielkim finale LKF 2011.

Podczas koncertu finałowego, który odbył się w krakowskim klubie muzyczny LIZARD KING, jury w składzie: Piotr Aftka, Michał T. Gajewski, Maciej Kudłacik i Bartosz Borowicz przyznało następujące nagrody:

Nagrodę Grand Prix LKF 2011  - czek na 10 000 złotych otrzymał zespół Soima.

Pierwszą nagrodę LKF 2011 i kontrakt na trzy koncerty w sieci klubów muzycznych LIZARD KING otrzymał zespół Orange The Juice.

Drugą nagrodę LKF 2011 i kontrakt na dwa koncerty w klubach LIZARD KING oraz nagrodę dodatkową w postaci kompleksowej realizacji singla w JestStudio otrzymał zespół Chorzy Na Odrę.

Trzecią nagrodę LKF 2011 i kontrakt na koncert w jednym klubie LIZARD KING otrzymał zespół Kabanos.

Ponadto, nagrodę publiczności LKF 2011 otrzymał zespół ARH Proyekt. To właśnie ta kapela otrzyma pakiet promocyjny na stronie Radia Rock Megastacja, w skład którego wchodzi częsta emisja piosenek przez okres co najmniej miesiąca, wywiad na antenie, artykuł o zespole i reklama banerowa na stronie internetowej stacji pod adresem Rock.megastacja.net. Laureata tej nagrody wybrali internauci głosujący na portalu Klipon.pl.

"W tegorocznym finale LKF wyróżniły się dwa zespoły. Walka o nagrodę Grand Prix toczyła się pomiędzy Orange The Juice i Soimą. Ostatecznie Jury zdecydowało się przyznać główną nagrodę Soimie, która zaprezentowała bardziej zwartą formę kompozycji i wydała się tworem bardziej przystępnym dla polskiego, jak i europejskiego rynku muzycznego. Naszym zdaniem Soima lepiej wykorzysta nagrodę pieniężną i bardziej potrzebuje nagrania płyty, niż Orange The Juice, którym z kolei na pewno nie zaszkodzi pokazać się od strony koncertowej w kilku nowych miejscach. Warto tu nadmienić, że koncerty OTJ to bardzo ciekawa i niespotykana w Polsce propozycja - mieszanka wielu gatunków i stylów zagrana z polotem nasuwającym na myśl porównanie do Mr. Bungle. Dwóm pozostałym uczestnikom finału, czyli Chorym Na Odrę i Kabanosowi, także przyjdzie ponownie zaprezentować się przed publicznością w klubach  LIZARD KING. Chorzy Na Odrę dodatkowo będą mieli okazję zarejestrować materiał na singiel wraz z pełną produkcją tego numeru, nad którą czuwać będzie Maciej Feddek – właściciel JetStudio i sponsor tej wyjątkowej nagrody. Oba zespoły otrzymują też honorową nagrodę Fair Play, gdyż bez ich dobrych chęci Orange The Juice nie było by dopuszczone do udziału w finale z powodu przekroczenia regulaminowego czasu na stawienie się w klubie LIZARD KING w Krakowie" - podsumowuje dyrektor artystyczny LIZARD KING Festival 2011, Piotr Aftka.

"Trzecia edycja letniego przeglądu młodej sceny muzycznej LIZARD KING Festival za nami. Otrzymaliśmy ponad 5,5 GB muzyki oraz około tysiąca e-mali, zorganizowaliśmy w ciągu sierpnia i września ponad 20 koncertów, biorąc pod uwagę inauguracje i finał wystąpiło w sieci czterech klubów muzycznych LIZARD KING ponad 40 różnych wykonawców. Udało nam się wesprzeć tych, którzy na to zasłużyli. Dziękuję zarówno uczestnikom, jak i wszystkim współpracownikom, głównemu organizatorowi festiwalu - firmie R&C Union S.A. oraz osobom prowadzącym kluby muzyczne LIZARD KING za pełne zaangażowanie i determinację. Przetarliśmy wspólnie bardzo ciekawy szlak" – komentuje Michał T. Gajewski, dyrektor operacyjny LIZARD KING Festival 2011.

Komentarze

Powiązane

21.11.23, 20:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Wielka piracka przygoda. Psi Patrol Live! wraca w trasę po Polsce
Psi Patrol Live „Wielka piracka przygoda” zawita jesienią 2024 r. do pięciu polskich miast. Ubiegłoroczne przedstawienie w Polsce obejrzało blisko 100 tys. widzów.
17.11.23, 22:15
| kultura » książki
Kleks. Nowy początek. Nowa adaptacja bajki Jana Brzechwy
„Kleks. Nowy początek” - książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa” – ukaże się nakładem wydawnictwa Agora dla Dzieci 6 grudnia br.
16.11.23, 20:46
| internet » e-commerce | kultura » książki
Rosną przychody Legimi. Spółka nie wyklucza kolejnych podwyżek
Firma Legimi działająca w modelu subskrypcyjnym na polskim rynku e-książki, realizuje strategię rozwoju związaną ze wzrostem przychodów ze sprzedaży.
15.11.23, 15:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » muzyka
Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records
Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik.
13.11.23, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Ogłoszono laureatów Nagród Mediów Publicznych 2023
W niedzielę, 12 listopada br. podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2023 statuetki w czterech kategoriach odebrali: Filip Zylber i Piotr Śliskowski, Maria Pomianowska , Krzysztof Masłoń oraz Jarosław Jakubowski.
08.11.23, 08:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
Maria Pomanowska, Piotr Baron i Marek Piekarczyk nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2023 w kategorii Muzyka
7 listopada br. podczas konferencji prasowej, zostały ogłoszone nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023.
28.10.23, 09:49
| reklama & PR » informacje | kultura » muzyka
Portraits of Nature Aleksandry Świgut. VeloBank wydał płytę w ramach programu VeloTalent
„Portraits of Nature” to tytuł płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina wydanej w ramach pilotażowej edycji programu VeloTalent, który promuje młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt międzynarodowej kariery.
23.10.23, 21:00
| kultura » książki
Pierwszy milion Szczepana Twardocha
Wydawnictwo Literackie poinformowało, że łączny nakład sprzedanych książek Szczepana Twardocha przekroczył właśnie milion egzemplarzy.
23.10.23, 09:38
| radio » informacje | kultura » informacje
Strefa Rozmów Radia 357 na Inside Seaside. Wśród gospodarzy Niedźwiecki, Strzyczkowski i Olszański
Radio 357 zorganizuje Strefę Rozmów Radia 357 podczas Inside Seaside, które poprowadzą dziennikarki i dziennikarze współorganizatora festiwalu.
18.10.23, 19:00
| kultura » informacje
Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera 2023. Lista nominowanych
Kapituła Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego, wyłoniła troje nominowanych w każdej kategorii.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.