30.11.11, 18:29

Moc technologii dla edukacji od ASTORa - finał

Rozstrzygnięcie Konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową oraz seminarium dla edukacji - to dwa ważne przedsięwzięcia, które ASTOR połączył w jedno wydarzenie, mające swój finał 25. listopada, w Krakowie.

Rozstrzygnięcie Konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową oraz seminarium dla edukacji - to dwa ważne przedsięwzięcia, które ASTOR połączył w jedno wydarzenie, mające swój finał 25. listopada, w Krakowie. Tematyka spotkania zgodnie z hasłem "Moc technologii dla edukacji" dotyczyła między innymi współpracy firmy ASTOR z uczelniami technicznymi, po raz pierwszy zaprezentowano też nową formułę Konkursu.

Inicjator i organizator wydarzenia, firma ASTOR, zaprosiła przedstawicieli uczelni technicznych z całej Polski. W spotkaniu uczestniczyli również finaliści XIII edycji Konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową, wraz z promotorami swoich prac, jurorzy zasiadający w kapitule konkursu oraz przedstawiciele mediów i firmy ASTOR zaangażowani w projekt. Gościnnie wystąpił również robot Kawasaki.

Program, w którym m.in. znalazły się wskazówki, jak mądrze inwestować w zawodową przyszłość, prezentacje laboratoriów wyposażonych w nowoczesny sprzęt, dostarczony przez ASTORa, czy inspirujące przykłady współpracy firmy z placówkami edukacyjnymi, wzbudził zainteresowanie zgromadzonych przedstawicieli świata nauki.

Nowa formuła Konkursu zakładała wprowadzenie dwustopniowego systemu oceny prac. Do finału zakwalifikowało się 7 najlepszych dyplomantów, którzy dostali szansę zaprezentowania się przed kapitułą konkursową swoich dokonań. Po prezentacji nowej formuły, głos oddano finalistom. Po przedstawieniu prac konkursowych, jurorzy mieli czas na wybór 3 najlepszych i jednocześnie najciekawiej omówionych prac. Z prezentacją wystąpił również Praktykant Roku ASTOR 2011 - Grzegorz Makuch. Zdobyty tytuł zapewnił mu, w ramach nagrody, staż w firmie Horner w Irlandii, której przedstawicielem w Polsce jest ASTOR.

"Zmieniona formuła podniosła atrakcyjność konkursu i wydaje się, że zdopingowała finalistów. Wysoki poziom prezentacji w ogóle nie wskazywał, że mamy do czynienia ze świeżo upieczonymi absolwentami. W kontekście tak wysokiego poziomu, samo zakwalifikowanie się do grona finalistów jest ogromnym wyróżnieniem" - komentuje Stefan Życzkowski – Prezes ASTOR pełniący funkcję Przewodniczącego Jury Konkursu. "Połączenie rozstrzygnięcia Konkursu Prac z seminarium dla edukacji ma na celu zaakcentowanie wartości, jaką dla firmy ASTOR ma współpraca z placówkami dydaktycznymi" -dodaje.

Podsumowując spotkanie, Stefan Życzkowski zapowiedział od następnej edycji konkursu rozszerzenie formuły o średnie szkoły techniczne. Tematyka prac zgłaszanych do konkursu może być związana z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych lub stanowiskami zrobotyzowanymi. Jury, oceniając prace, zwracało szczególną uwagę na innowacyjność, poziom technicznego wykonania oraz możliwość wdrożenia w praktyce. W tej edycji Konkursu, zgodnie z nową formułą, oceniano dodatkowo sposób prezentacji pracy przez dyplomantów podczas seminarium. Łączna wartość nagród w najnowszej edycji to blisko 10 tysięcy złotych.

Laureatami najnowszej edycji konkursu zostali:

I miejsce – Michał Skałecki, autor pracy pt. "Symulator kotła parowego z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych", napisanej pod kierunkiem dr inż. Andrzeja Jabłońskiego, Politechnika Wrocławska.

II miejsce – Łukasz Stanclik, autor pracy pt. "Układ sterowania ramieniem robota antropomorficznego", napisanej pod kierunkiem dr inż. Marcina Sidziny, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.

III miejsce – Jakub Sotwin, autor pracy pt. "Bazujące na PLC stanowisko diagnostyczne do testowania sterowników PLC GE Intelligent Platforms", napisanej pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa Oprzędkiewicza, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Wyróżnienie - Piotr Rupniewski, autor pracy pt. "Projekt stanowiska aktywnego obciążania silnika asynchronicznego", napisanej pod kierunkiem dr inż. Marcina Sidziny, Akademia Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Konkurs ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową zyskał uznanie w obszarze edukacyjnych działań CSR i został wyróżniony w najnowszym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki.” Konkurs organizowany jest przez firmę ASTOR nieprzerwanie od 1998 roku.

Pozostali Finaliści konkursu:

Bartłomiej Jasiński, autor pracy pt. "Alarmowanie w systemach SCADA za pośrednictwem sieci GSM", napisanej pod kierunkiem dr inż. Antoniego Szymczaka, Politechnika Krakowska.

Lech Klimczak, autor pracy pt. "Synteza przemysłowego układu sterowania prędkością kątową silnika AC" z wykorzystaniem sterownika PLC, napisanej pod kierunkiem dr inż. Sławomira Jaszczaka, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Michał Timm, autor pracy pt. "Narzędzie wspomagające programowanie robota przemysłowego Kawasaki, wykorzystujące dane w formacie AutoCad", napisanej pod kierunkiem dr hab. Barbary Siemiątkowskiej, Politechnika Warszawska.

Patronat nad tym wydarzeniem objął portal medialny mediafm.net.

Komentarze

Powiązane

14.10.23, 10:04
| biznes i technologie » informacje
Animal Crossing. Grupa LEGO zapowiedziała zestawy Lego inspirowane serią gier wideo od Nintendo
Grupa LEGO zapowiedziała nowe zestawy LEGO Animal Crossing inspirowane serią gier wideo od Nintendo.
04.10.23, 18:45
| biznes i technologie » informacje
Maciej Ćwikliński prezesem Intermarché w Polsce
Nowy Prezes Zarządu Grupy Muszkieterów, Sławomir Czarnecki wprowadził we wrześniu br. pierwszą strategiczną zmianę w strukturach firmy. Na stanowisko Prezesa Intermarché w Polsce powołał Macieja Ćwiklińskiego, przedsiębiorcę, który jest jednocześnie właścicielem dwóch supermarketów sieci. 
03.10.23, 15:15
| biznes i technologie » informacje
Sławomir Czarnecki prezesem nowego zespołu grupy muszkieterów w Polsce
Wraz z początkiem września br. Sławomir Czarnecki objął stery Grupy Muszkieterów jako Prezes Zarządu ITM Polska, zastępując tym samym Davida de Bosschère’a. Będzie odpowiadał za dalszy rozwój sieci Intermarché i Bricomarché w Polsce po transformacji przeprowadzonej za kadencji swojego poprzednika.
11.09.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Marka Stop.Cafe wchodzi na kolejny europejski rynek
Grupa ORLEN wprowadziła swoją markę gastronomiczną Stop.Cafe na węgierski rynek. To już szósty kraj, gdzie można znaleźć te punkty. Obecnie otwarto 11 punktów na najbardziej ruchliwych trasach, a do końca roku planowane jest kolejne sześć lokalizacji. 
11.09.23, 20:07
| biznes i technologie » informacje
Ponad 20 mln pasażerów. W wakacje PKP Intercity pobiło rekord
Nigdy wcześniej w historii PKP Intercity aż tylu pasażerów nie zdecydowało się na wakacyjne podróżowanie pociągami: od 1 czerwca do końca sierpnia br. z oferty przewoźnika skorzystało ponad 20 mln osób. Rekordowe wyniki to efekt, m.in. szeregu inwestycji w nowoczesny tabor oraz rozwoju kolejnych kanałów sprzedaży i atrakcyjnych cenowo biletów.
11.09.23, 10:00
| biznes i technologie » informacje
Nowa Rada Nadzorcza IAA Polska pod przewodnictwem Jacka Olechowskiego
Członkowie Rady Nadzorczej IAA Polska podczas pierwszego posiedzenia wyłonili ze swego składu nowego przewodniczącego. Jednogłośnie wybrany został Jacek Olechowski, Prezes Zarządu Mediacap. Pracami Sądu Dyscyplinarnego pokieruje Jerzy Straszewski, Prezes Zarządu PIKE. 
07.09.23, 21:11
| biznes i technologie » informacje
Wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej. Będzie wspierać tworzeniu rozwiązań dla przemysłu 4.0
Ruszyła wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej, która ma posłużyć tworzeniu i testowaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu 4.0.
28.08.23, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Boomersi, Pokolenie X, Millenialsi i „Zetki” mówią jednym głosem: najlepsze produkty pochodzą z najbliższej okolicy
Lokalne produkty zyskują na popularności: chętnie kupujemy wędliny, warzywa, przetwory i nabiał pochodzące od producentów, których niejednokrotnie znamy osobiście.
27.08.23, 09:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Oferteo ze wzrostem przychodów o 43 proc. w roku obrotowym 2022/2023
Platforma Oferteo, internetowy marketplace dla szerokiego spektrum usług działający w modelu na żądanie, w roku obrotowym 2022/2023 (kwiecień 2022 r. – marzec 2023 r.) wypracowała przychody netto na poziomie 42 mln zł. Oznacza to wzrost o 43 proc. w porównaniu z rokiem 2021/2022. 
19.08.23, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Circle K Polska kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Otwarcie 400. stacji paliw
Sieć Circle K rozwija się na polskim rynku. Miniony rok kalendarzowy spółka zamknęła z liczbą 393 stacji paliw, a z końcem lipca br. otworzyła swój 400. punkt w Woźnikach przy autostradzie A1. 
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 26.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.