16.01.12, 19:48

Five o clock - audycja Dwójki z udziałem publiczności

Radiowa Dwójka rusza z nową audycją w ciekawej formule. „Five o’clock” to cykl comiesięcznych spotkań w Studiu im. W. Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia.

Radiowa Dwójka rusza z nową audycją w ciekawej formule. „Five o’clock” to cykl comiesięcznych spotkań w Studiu im. W. Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia. W programie m.in. rozmowy z artystami, koncerty, podglądanie muzyków i dziennikarzy przy pracy, a wszystko to przy aktywnym udziale publiczności. Pierwsze nagranie już w najbliższą sobotę, 21 stycznia o godz. 17.00 – gościem będzie Royal String Quartet.

„Five o’clock” to nieformalne spotkania z wybitnymi muzykami, rozmowy połączone z krótkim recitalem, a przede wszystkim okazja do uczestniczenia w nagraniu i poznania sekretów radia. Audycje będą rejestrowane raz w miesiącu w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie. Emisja na antenie Programu 2 w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.00 (najbliższa 28 stycznia).

"Rozmowy z muzykami to nasza radiowa codzienność" – mówi Agata Kwiecińska, prowadząca  i pomysłodawczyni audycji. "Rzadko jednak mamy okazję prosić ich, by w trakcie opowiadania o swojej pracy pokazali, jak pracują nad interpretacjami, by na żywo zagrali najtrudniejsze fragmenty utworów, z którymi się zmagają, by wyjaśnili, na czym one polegają. Teraz szanse na poznanie tajemnic muzycznej i radiowej kuchni mają także słuchacze. Zapraszamy wszystkich, a przede wszystkim tych, którym nie wystarcza formuła filharmonicznego koncertu i wywiadu. Tę audycję tworzymy razem" - dodaje Kwiecińska.

Gośćmi pierwszego spotkania z cyklu „Five o’clock” będą muzycy Royal String Quartet.

Komentarze

Powiązane

22.03.23, 21:35
| radio » informacje
Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy. Konkurs poetycki Polskiego Radia Dzieciom
21 marca br. ruszyła III edycja poetyckiego konkursu „Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy”, organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Propozycje swoich prac można nadsyłać do 31 marca.
21.03.23, 20:41
| radio » informacje
To się nagrywa. Magda Barczyk gospodynią podcastu Radia Zet
Radio Zet uruchomiło nowy muzyczny podcast "To się nagrywa", którego gospodynią jest Magda Barczyk - dziennikarka stacji i wydawczyni programu "Plus/minus lista Radia ZET" Marcina Wojciechowskiego.
20.03.23, 13:58
| radio » informacje
Nieprzeciętni 2023. Rusza nowa edycja plebiscytu Czwórki
20 marca br. ruszyła kolejna już edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. 
20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.