23.12.11, 21:24

Kino Polska TV S.A. większościowym udziałowcem Cyfrowego Repozytorium Filmowego

W grudniu br. portfolio Kino Polska TV S.A. wzbogacił większościowy pakiet udziałów w Cyfrowym Repozytorium Filmowym.

W grudniu br. portfolio Kino Polska TV S.A. wzbogacił większościowy pakiet udziałów w Cyfrowym Repozytorium Filmowym. W wyniku dokonanej transakcji kierowana przez Piotra Reischa spółka stała się właścicielem 60% udziałów Repozytorium, które w ramach projektu KinoRP koordynuje rekonstrukcję filmowych arcydzieł, pełniąc zarazem rolę ich cyfrowego archiwum.

Inwestycja jest kolejnym krokiem na drodze budowania przez Kino Polska TV S.A. kompleksowej oferty w branży filmowej i telewizyjnej. "Od początku naszej działalności profil Kino Polska TV S.A. opieramy na czystej pasji do filmu, której nadajemy rynkowy wymiar" – mówi Piotr Reisch, Prezes Zarządu Kino Polska TV S.A. "Przygotowując filmy na antenę Telewizji Kino Polska, wiele razy odnawialiśmy je na własny koszt. Współpraca z Cyfrowym Repozytorium Filmowym jest naturalną kontynuacją tych działań oraz idealnym uzupełnieniem naszej oferty dla polskich kinomanów" - dodaje Reisch.

Cyfrowe Repozytorium Filmowe zajmuje na polskim rynku ważną pozycję w zakresie rekonstrukcji i cyfryzacji polskiej klasyki filmowej. Działania te prowadzi w ramach projektu KinoRP, poświęconego ratowaniu przed zniszczeniem dzieł takich jak „Popiół i diament”, „Pociąg” czy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Dzięki temu otrzymują one drugie życie w  świecie współczesnych technologii. Zrekonstruowane filmy tworzą cyfrowe archiwum polskiego kina, a także są ponownie wprowadzane do dystrybucji kinowej.

Komentarze

Powiązane

28.05.24, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Prosta Sprawa. Pierwszy odcinek nowego serialu za darmo na Youtube i TikToku
Gangsterski serial akcji od twórców filmu “Furioza” zadebiutował w CANAL+ online 17 maja br. Pierwszy odcinek “Prostej sprawy” będzie dostępny bez opłat w serwisie Youtube oraz pierwszy raz w przypadku polskich seriali także w aplikacji TikTok.
28.05.24, 18:00
| telewizja / VOD » seriale
Sztuczna inteligencja promuje serial Algorytm Miłości
Ruszyła kampania promująca najnowszą produkcję CANAL+ „Algorytm Miłości”. W ramach promocji wystartował specjalny landing page algorytmmilosci.pl, gdzie dzięki sztucznej inteligencji, użytkownicy mogą porozmawiać o serialu, jak również o swoich sercowych rozterkach.
28.05.24, 12:41
| telewizja / VOD » ludzie
Arkadiusz Pawlik i Damian Ruciński pokierują Agencją Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej
Telewizja Polska S.A. w likwidacji zmieniła model funkcjonowania Agencji Kreacji Filmu i Serialu. Zmianie ulegnie, m.in. proces zamawiania, budżetowania oraz nadzoru nad produkcją filmów i seriali.
28.05.24, 11:47
| telewizja / VOD » wydarzenia branżowe
OKTEL Ogólnopolska Konferencja Telekomunikacyjna
12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.
28.05.24, 10:11
| telewizja / VOD » informacje
Kino Polska. Zmiany, zmiany, zmiany
3 czerwca br. kanał Kino Polska dedykowany wyłącznie polskim filmom i serialom, pojawi się w nowej odsłonie. Stacja zyska nową identyfikację wizualną i muzyczną, a na antenie zagości cykl filmowy „Kino pokoleń”, który zabierze widzów w podróż filmową od lat 80. do współczesności.
27.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Chylewska po siedmiu latach powraca do Telewizji Polskiej
Paulina Chylewska – dziennikarka i prezenterka po siedmiu latach wraca do TVP. Przez ostatni okres pracy zawodowej związana była z Polsatem.
27.05.24, 11:55
| telewizja / VOD » informacje
Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+
Międzynarodowa grupa medialna Viasat World ogłosiła start nowego kanału telewizyjnego o tematyce kryminalnej. Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+.
26.05.24, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Magdalena Schejbal gospodynią cyklu Pokochaj mnie w Pytaniu na śniadanie
17 maja br. do ekipy programu „Pytanie na śniadanie” dołączyła Magdalena Schejbal. Aktorka będzie gospodarzem cyklu „Pokochaj mnie”, który jest emitowany dwa razy w miesiącu, w piątki.
24.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w I kwartale 2024 r.: wzrost przychodów z reklam o ponad 30 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2024 r. Spółka osiągnęła znaczący wzrost przychodów reklamowych. Wzrósł zysk netto Grupy.
23.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Unlimited. Krzysztof Machajski gospodarzem wideocastu Polsat Box Go
Polsat Box Go uruchomił wideocast Unlimited, w którym gośćmi będą osoby z szeroko rozumianego showbiznesu. Program prowadzi dziennikarz Krzysztof Machajski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 29.06.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.