24.01.12, 18:34

3S wprowadza usługę backupu danych online

3S Śląskie Sieci Światłowodowe wprowadzają do oferty usługę tworzenia kopii zapasowych firmowych danych przez Internet.

3S Śląskie Sieci Światłowodowe wprowadzają do oferty usługę tworzenia kopii zapasowych firmowych danych przez Internet. Oferowana pod nazwą 3S Backup, łączy oprogramowanie CrashPlan z bezpieczeństwem największego na Śląsku Data Center. Rozwiązanie 3S przeznaczone jest do wykonywania backup’u serwerów, stacji roboczych i urządzeń mobilnych. Usługa dostępna już od 95 groszy dziennie przeznaczona jest dla klientów biznesowych.

Backup 3S wykorzystuje bezpieczną i łatwą w obsłudze aplikację, która działając w tle, tworzy kopie zapasowe plików znajdujących się na komputerze klienta. W nowoczesnym rozwiązaniu Śląskie Sieci Światłowodowe połączyły funkcjonalność oprogramowania CrashPlan Pro E z komfortem przechowywania archiwizowanych danych w profesjonalnym, śląskim Data Center.

Połączenie oprogramowania CrashPlan z zaletami własnego data center zaowocowało unikalną usługą umożliwiającą automatyczną archiwizację i bezpieczne przechowywanie plików. Ich kopie, znajdujące się na redundantnych serwerach fizycznych, pozwalają na natychmiastowe odzyskanie danych w przypadku awarii sprzętu klienckiego. 3S Backup może być obsługiwany centralnie przez administratora systemów IT lub użytkownika danego urządzenia. Jest skalowalny pod względem ilości użytkowników, liczby komputerów oraz ilości miejsca zajmowanego na dysku” – wyjaśnia Grzegorz Paszka, dyrektor działu produktu 3S.

System zarządzania usługą pozwala administratorowi dowolnie konfigurować backup na poszczególnych serwerach, stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych z jednego miejsca. Dzięki temu może on mieć całkowitą kontrolę nad wykonywaniem kopii zapasowych. Oprogramowanie, na którym opiera się rozwiązanie 3S daje możliwość wybrania, które pliki z danego urządzenia mają być archiwizowane, a dzięki modułowi deduplikacji danych oraz ich kompresji oszczędza przestrzeń dyskową. 3S Backup tworzy kopie także dla otwartych plików, co zapobiega utracie danych, nad którymi dopiero się pracuje. Wersjonowanie plików umożliwia przechowywanie i odzyskiwanie nieograniczonej wersji tego samego pliku na i z dowolnego urządzenia.

Dane przed opuszczeniem komputera użytkownika są szyfrowane z wykorzystaniem algorytmu BlowFish 448. To zapewnia absolutne bezpieczeństwo i poufność transferu – nikt poza użytkownikiem nie ma do nich dostępu, nawet operator. 3S Backup automatycznie dopasowuje prędkość archiwizacji do obciążenia łącza podczas korzystania z Internetu. Zapobiega to przekroczeniu limitu transferu w przypadku mobilnego dostępu do sieci.

Komentarze

Powiązane

19.09.23, 18:39
| internet » informacje
#debatakobiet w Wirtualnej Polsce. Przedwyborcza debata znów bez PiS
We wtorek, 26 września br., o godz. 19:30 Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą #debatękobiet. Do udziału w programie na żywo zostały zaproszone kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.