24.01.12, 18:47

Witaj w Podróży zamiast Polska Wita

Wydawnictwo Reader’s Digest wprowadza na polski rynek nowy magazyn turystyczny "Witaj w Podróży". Magazyn zastąpi swojego poprzednika – dwumiesięcznik "Polska Wita".

Wydawnictwo Reader’s Digest wprowadza na polski rynek nowy magazyn turystyczny "Witaj w Podróży". Czasopismo, skierowane jest do osób ciekawych świata i przepełnionych pasją poznawania. Magazyn zastąpi swojego poprzednika – dwumiesięcznik "Polska Wita", który poświęcony był wyłącznie Polsce.
Nowy dwumiesięcznik w jednej połowie poświęcony będzie zagranicy, w drugiej – Polsce. Pierwszy numer pisma ukazał się na rynku prasowym 24 stycznia 2012 roku.

W czasopiśmie znajdzie się obszerny dział „Wielka podróż”, opisujący wyprawy po najbardziej egzotycznych zakątkach naszego globu, a także rozmaite teksty prezentujące Polskę i zagranicę. Magazyn ma mieć bardzo bogatą formułę – oprócz artykułów, czytelnicy znajdą w nim relacje z wypraw pisane przez profesjonalnych dziennikarzy i czytelników, ciekawe pomysły na spędzenie wakacji i weekendów, a także liczne fotogalerie. To wszystko w stałych rubrykach, takich jak: „Na weekend”, „Nasza wyprawa”, „Wasze historie”, „Okiem obiektywu”, a także „Miejsce z historią”. Nie zabraknie również wywiadów z gwiazdami. Nowy magazyn zastąpi dotychczasowe czasopismo wydawane przez Reader’s Digest – "Polska Wita".

"Powstanie nowego magazynu jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom czytelników, tych wszystkich, dla których podróż oznacza wolność, wybór, wielość możliwości. Od teraz będą oni mogli nie tylko podróżować po pięknych zakątkach naszego kraju, lecz także wybrać się z nami w wielką podróż dookoła świata" – mówi Monika Węgrzyn, redaktor naczelna magazynu "Witaj w Podróży". Wcześniej Węgrzyn pełniła funkcję redaktora naczelnego "Polska Wita",była również twórcą magazynu "Podróże".

Wraz z pierwszym numerem magazynu uruchomiony zostanie portal społecznościowy skierowany do miłośników wędrówek po Polsce i świecie: www.witajwpodrozy.pl. Wydawany w formacie 220x297 mm magazyn liczy 116 stron. Cena dwumiesięcznika to 19,90 zł. Pierwszy numer ukazał się na rynku 24 stycznia w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy.

Komentarze

Powiązane

20.06.24, 12:30
| prasa » informacje
Wydawnictwo Bauer inauguruje Świat Wiedzy Extra SMART
Na rynku prasowym ukazał się adresowany głównie do młodzieży „Świat Wiedzy Extra SMART” (Wydawnictwo Bauer).
20.06.24, 10:30
| prasa » informacje
Gazeta Uchodźców po raz trzeci. Gazeta Wyborcza ochodzi Światowy Dzień Uchodźców
W czwartek, 20 czerwca br. po raz trzeci ukazała się „Gazeta Uchodźców”. W ten sposób dziennik chce obchodzić przypadający tego dnia Światowy Dzień Uchodźców. Specjalne wydanie gazety zostanie przygotowane przez dziennikarzy i ich partnerów: osoby z doświadczeniem uchodźczym oraz imigrantów żyjących w naszym kraju.
20.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
19.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.06.24, 16:00
| prasa » informacje
Za króla Sasa, czyli Niemcy na polskim tronie. Nowy Pomocnik Historyczny Polityki
19 czerwca br. trafi do sprzedaży Pomocnik Historyczny POLITYKI z serii Biografie: „Za króla Sasa, czyli Niemcy na polskim tronie”.
18.06.24, 13:54
| prasa » informacje
Nie żyje Łukasz Lipiński
Redakcja "Polityki" poinformowała, że w wieku 51. lat zmarł dziennikarz Łukasz Lipiński.
18.06.24, 13:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Specjalne wydanie serwisu GOL24 i Niezbędnik kica od Polska Press Grupa na EURO 2024
Z okazji Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Polska Press Grupa przygotowała m.in. specjalne wydanie serwisu GOL24, sekcję „Euro 2024”, która dostępna jest na portalu i.pl oraz w serwisach regionalnych, a także „Niezbędnik kibica”.
18.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.