12.02.12, 17:20

Nowa kampania panoramafirm.pl

Elementami nowej kampanii promującej wyszukiwarkę firm, produktów i usług panoramafirm.pl są m.in. dopasowane do lokalizacji danego nośnika reklamy outdoorowe.

Elementami nowej kampanii promującej wyszukiwarkę firm, produktów i usług panoramafirm.pl są m.in. dopasowane do lokalizacji danego nośnika reklamy outdoorowe. Zabieg ten ma zwrócić uwagę odbiorców na dostarczanie przez wyszukiwarkę - specjalizującą się w wyszukiwaniu lokalnym - precyzyjnych informacji o firmach czy produktach w danej lokalizacji.

W lutym br. ruszyła nowa kampania Panoramy Firm promująca wyszukiwarkę dostępną pod adresem panoramafirm.pl. Kampania jest elementem długofalowej zmiany wizerunku marki wzmacniającej swoją pozycję w Internecie, nadal rozwijając takie kanały dystrybucji jak media drukowane, aplikacje mobilne (Android, iOS) oraz stronę mobilną (m.pf.pl).

"Nasz serwis specjalizuje się w wyszukiwaniu lokalnym. W odróżnieniu od innych wyszukiwarek internetowych, dostarczamy precyzyjnych informacji o firmach czy produktach w danej lokalizacji. Dla przykładu, na zapytanie: „sushi Warszawa” użytkownik otrzyma oferty barów i restauracji serwujących kuchnię japońska, bez ryzyka że wśród wyników pojawią się rzeczy mniej istotne np. przepisy czy akcesoria potrzebne do zrobienia sushi. W kampanii podkreślamy, że panoramafirm.pl to precyzyjna wyszukiwarka firm, produktów oraz usług. Warto dodać, że  100% korzystających z Panoramy Firm to osoby zamierzające coś kupić lub załatwić, więc jest to atrakcyjna grupa dla firm reklamujących się w Panoramie Firm. W tym sensie kampania wspiera również sprzedaż, gdyż rosnąca popularność serwisu przekłada się na zyski reklamodawców" - wyjaśnia Wojciech Komosa, Kierownik Komunikacji i Grupy Produktów.

Reklamy, które pojawią się w mediach tradycyjnych (outdoor, radio, prasa) oraz w Internecie przedstawiają wyszukiwarkę, w oknach której pojawiają się konkretne zapytania dla danych lokalizacji. Jako pierwsze wybrane zostały dwie branże: restauracje i usługi budowlane symbolizowane przez przedstawicieli tychże zawodów/branż. Nawiązując do specjalizacji wyszukiwarki panoramafirm.pl w wyszukiwaniu lokalnym firm, produktów i usług, reklamy na billboardach dopasowane zostały do lokalizacji danego nośnika (w polu wyszukiwania widnieje miasto, w którym jest ustawiony).

Zaletami wyszukiwarki panoramafirm.pl jest dostęp do najbardziej aktualnych, codziennie aktualizowanych danych o firmach i ich ofertach, precyzyjne kryteria wyszukiwania, mapy, atrakcyjny wygląd i funkcjonalność ogłoszeń internetowych. Dzięki współpracy Allegro oraz Eniro, wystawione na Allegro oferty klientów Panoramy Firm są  automatycznie dodawane do ich oferty na panoramafirm.pl i widoczne dla odwiedzających serwis po kliknięciu w link „Kupuj online” oraz wewnątrz oferty danej firmy.

Z wyszukiwarki Panorama Firm korzysta miesięcznie około 6 mln internautów (wg Gemius Traffic). Kreację kampanii przygotował Dział Komunikacji Eniro Polska, który odpowiada również za zakup mediów. Kampania realizowana będzie w mediach tradycyjnych (outdoor, radio, prasa) oraz w Internecie.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
12.05.24, 18:00
| internet » informacje
Zielony Onet poinformuje internautów na temat polityki klimatycznej w Polsce i na świecie
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań naukowych.
10.05.24, 22:22
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba. Platformy OLX promue kategorię Wypożyczalnia
"Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba" - tak brzmi hasło najnowszej kampanii marki OLX. Projekt dotyczy reklamy kategorii w serwisie - Wypożyczalnia. Za koncepcję kreatywną i egzekucję kampanii odpowiada VML.
10.05.24, 15:30
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Łukasz Wyrzykowski dołącza do rankomat.pl. Pokieruje pracami Departamentu Marketingu
Na początku maja br. do zespołu zarządzającego porównywarki ubezpieczeń i produktów finansowych rankomat.pl dołączył Łukasz Wyrzykowski i objął stanowisko Chief Marketing Officer. Wtej roli będzie kierował pracami Departamentu Marketingu.
07.05.24, 14:45
| internet » informacje
Polska inspiruje Polskę. Mobilne studio Onetu odwiedzi 15 miast
Redakcja Onetu wyrusza ze studiem mobilnym i jedzie do najbardziej inspirujących miejsc w Polsce. Celem akcji jest pokazanie lokalnej pozytywnej Polski, w której dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności dzieją się ciekawe i inspirujące rzeczy. W ramach trzytygodniowej akcji, która ruszyła 6 maja i potrwa do 24 maja br., Onet odwiedzi w sumie 15 miejscowości na trzech trasach o łącznej długości 3,5 tys. kilometrów.
06.05.24, 08:30
| prasa » informacje | internet » informacje
KNF zatwierdziła prospekt PTWP. Grupa wejściem chce przejść na główny rynek GPW
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt notowanej na NewConnect spółki PTWP, który został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji serii A i B na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
06.05.24, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Grupa PMPG Polskie Media: 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2023 r. Firma chce rozwijać Orle Pióro i AWR Wprost
Holding mediowy PMPG Polskie Media opublikował wyniki za 2023 rok. Grupa wygenerowała 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, a EBITDA oraz zysk netto osiągnęły wartość kolejno 2,6 i 2,4 mln zł.
24.04.24, 07:30
| internet » informacje
Interia wprowadza rolki wideo na mobilnej stronie głównej
Interia wprowadziła rolki wideo znane z mediów społecznościowych. Dzięki współpracy z Grupą Polsat Plus poza materiałami z własnych serwisów (m.in. Wydarzenia, Biznes, Sport, Geekweek i Pomponik.pl) zaprezentuje w nich fragmenty najlepszych programów stacji Wydarzenia 24.
20.04.24, 16:32
| internet » informacje
Jak tak, to Allegro. Platforma z nową odsłoną komunikacyjną
Allegro wprowadza nową strategię komunikacyjną. Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” mają skupiać się na różnorodności kategorii i szerokim wyborze produktów na platformie, które odzwierciedlają codzienne potrzeby, wyzwania i plany  współczesnych konsumentów.
20.04.24, 08:00
| internet » informacje
Onet ruszył z czwartą edycją akcji - Niech Żyje Planeta. Partnerem głównym akcji został Electrolux
Najnowsza edycja inicjatywy "Niech Żyje Planeta" kładzie nacisk na cztery żywioły: powietrze, wodę, ziemię i ogień. Każda z tych kampanii tematycznych, realizowanych w ramach akcji, zaplanowana jest na okres dwóch lub trzech miesięcy i zostanie zakończona raportem udostępnionym online. Centralnym motywem tej inicjatywy pozostaje niezmiennie ekologia.