04.01.07, 23:10

Radio dzieciom oswaja ze szpitalem

W najbliższy poniedziałek 8 stycznia w „Radiu dzieciom” (PR 1) słuchacze poznają 9-letnią Julkę, która poddała się różnym badaniom medycznym i przekona najmłodszych, że nie warto bać się wizyty u lekarza.
W najbliższy poniedziałek 8 stycznia w „Radiu dzieciom” (PR 1) słuchacze poznają 9-letnią Julkę, która poddała się różnym badaniom medycznym i przekona najmłodszych, że nie warto bać się wizyty u lekarza.

„Przygotowanie dziecka do wizyty u lekarza, czy pobytu w szpitalu nie jest łatwe. Jak o tym rozmawiać? Jak wyjaśnić dziecku, że zastrzyk będzie boleć? Nasi dziennikarze wspólnie z ekspertami postarają się pomóc zarówno dzieciom jak i rodzicom” – mówi Marcin Wolski dyrektor Programu 1.

Dzięki cyklowi reportaży, których bohaterką jest Julka, dzieci dowiedzą się na czym polegają poszczególne badania lekarskie m.in. usg, pobranie krwi, spirometria, czy badanie audiologiczne. Przygodę ze szpitalem zaczniemy od rentgena płuc.

Listę badań i zabiegów stworzyli eksperci z Instytutu Matki i Dziecka. „To podstawowe działania medyczne, z którymi najczęściej stykają się mali pacjenci. I choć często są bezbolesne, dzieci bardzo się boją. Przeraża je na przykład poważnie wyglądający sprzęt” – wyjaśnia Agnieszka Jadczyszyn, specjalista ds. PR Instytutu.

Reportaże zostaną zamieszczane na stronie internetowej Instytutu, by dzieci idące do szpitala mogły ich w każdej chwili posłuchać.

Pomysłodawcą akcji jest Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Uruchomiono specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której dzieci idące do szpitala mogą dokładnie poznać specyfikę poszczególnych badań. Prezentowane są tu oddziały: pediatryczny, onkologiczny, chirurgiczny, a także zakłady: diagnostyki obrazowej (RTG klatki piersiowej, usg) oraz usprawniania leczniczego (rehabilitacja).

Narratorem, wyjaśniającym co widać na ekranie komputera, jest znana wokalistka – Kora Jackowska. W wirtualnej wycieczce po Instytucie dziecku towarzyszy miś, któremu głosu użyczył 8-letni Maksymilian Bałazy, aktor Teatru Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

23.05.24, 10:16
| radio » ludzie
Andrzej Janisz powraca po dwóch latach przerwy na antenę Jedynki
Na antenę Polskiego Radia wraca Andrzej Janisz, dziennikarz i komentator sportowy związany z radiem od 1983 r. Dziennikarz w sobotę, 25 maja br. poprowadzi piłkarskie „Studio S - 13”, w którym zaprosi na relacje z ostatniej kolejki meczów Ekstraklasy.
22.05.24, 18:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Podcast Ja i moje przyjaciółki idiotki reaktywowany. Netflix partnerem dwóch pierwszych odcinków
Cykl Joanny Okuniewskiej „Ja i moje przyjaciółki idiotki” po dwóch latach od ostatniego odcinka, powraca. Pierwsze dwa odcinki powstały we współpracy z Netflix, z okazji premiery III sezonu serialu „Bridgertonowie”.
22.05.24, 11:06
| radio » informacje
Anna Maruszeczko i Ludwika Włodek autorkami nowych programów w Jedynce
Program Pierwszy Polskiego Radia wprowadza do swojej oferty programowej dwie nowości: „Blisko, coraz bliżej” Anny Maruszeczko i „Głosy kobiet” Ludwiki Włodek. Premierowe wydanie audycji „Blisko, coraz bliżej” zaplanowano w środę, 22 maja br., a „Głosów kobiet” w czwartek, 23 maja. 
21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 29.06.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.