06.04.12, 21:06

INEA kupiła TVK Śródmieście w Lesznie

INEA, największy regionalny operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce została oficjalnym właścicielem telewizji kablowej TVK „Śródmieście” w Lesznie.

14 marca 2012 roku INEA, największy regionalny operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce została oficjalnym właścicielem telewizji kablowej TVK „Śródmieście” w Lesznie. Operator planuje etapową modernizację sieci, aby spełniała wysokie standardy jakości i umożliwiała świadczenie szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych. Po jej realizacji abonenci zyskają dostęp do szerokopasmowych usług - telewizji cyfrowej, szybkiego Internetu oraz telefonii stacjonarnej. Już teraz INEA udostępnia usługi Internetu i telefonii stacjonarnej w Lesznie i najbliższych okolicach przy wykorzystaniu bezprzewodowej sieci w technologii WiMAX. W 2012 roku planuje rozbudowę tej sieci o kolejne trzy stacje bazowe.

INEA wygrała przetarg na sprzedaż telewizji kablowej TVK „Śródmieście” w Lesznie, która obejmuje swoim zasięgiem ok. 4 tysiące gospodarstw domowych. Po zakończeniu inwentaryzacji sieci, operator rozpocznie etapową modernizację sieci, poczynając od osiedla Wieniawa. Zakończenie prac modernizacyjnych przewidziano na przełom 2012/2013 roku.

INEA zapowiada również rozbudowę sieci bezprzewodowej WiMAX, dzięki której świadczy usługi Internetu i telefonii stacjonarnej w Lesznie oraz okolicach. Od połowy 2010 roku operator ma jedną stację bazową w Lesznie. Na przełomie czerwca/lipca 2012 roku planuje rozbudowę sieci o kolejne trzy stacje, które pojawią się w Lesznie, w miejscowości Długie Stare i Pomykowie. Po zakończeniu inwestycji pojemność sieci WiMAX na tym obszarze wyniesie do 1000 abonentów.

 

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kolenda-Zaleska zakończyła kadencję prezesa Fundacji TVN. Zuzanna Lewandowska nową szefową
Rada Fundacji TVN podjęła decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji TVN, zakończyła swoją ośmioletnią kadencję. Z początkiem maja br. nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego Fundacji obejmie Zuzanna Lewandowska.
19.04.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP rusza ze współpracą reklamową z Rakuten TV
Biuro Reklamy TVP i Rakuten TV rozpoczynają współpracę w obszarze sprzedaży reklam przy treściach wideo na platformie streamingowej, łączącej usługi TVOD, AVOD oraz kanały FAST. Umowa brokerska obejmuje sprzedaż czasu reklamowego w środowisku AVOD/FAST.
18.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » ludzie
Prezenter stacji Eska2 Kuba Klym prezenterem telewizji Music Box
Do ekipy Music Box dołączył Kuba Klym, który poprowadzi dwa programy rozrywkowo-informacyjne: „Music Box News” oraz „Music Box Backstage”.
18.04.24, 12:02
| telewizja / VOD » informacje
Music Box Classic. Music Box Group uruchamia pierwszy kanał telewizji FAST
Polska spółka medialna Music Box Group, będąca właścicielem muzycznych stacji telewizyjnych oraz firma SoFAST, działająca na rynku kanałów FAST, wprowadzają na rynek Music Box Classic.
17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy