06.04.12, 21:13

PWN z nową serią podróżniczą

"Burza depcze mi po piętach" to książka otwierająca nową serię podróżniczą Wydawnictwa Naukowego PWN. Inspirujące wyprawy bez granic, odkrywanie nowych, fascynujących zakątków, zwyczajne i niezwyczajne rozmowy z napotkanymi ludźmi - oto świat, który odsłonią przed czytelnikami autorzy kolejnych książek serii. Jeszcze w tym roku w podróż czytelników zabiorą nas Maya Stoop, opisująca „swoje” Włochy w Perfumerii kardynała, oraz Magdalena Skopek, która odkryje na kartach Dobrej krwi tajemnice Półwyspu Jamalskiego.

Tym, co łączy książki z podróżniczego cyklu, są autorzy: debiutanci, odkrywcy i pasjonaci, a przede wszystkim niespokojne dusze, których oryginalne spojrzenie pozwala przedstawić czytelnikom świat w innym niż dotychczas wymiarze. Pierwsze trzy książki w nowej serii PWN  napisane są przez kobiety. Kultura, uwarunkowania społeczne i polityczne, ciekawostki kulinarne i przyrodnicze, podejrzane kobiecym okiem stają się przygodą i pretekstem do pokazania różnorodności odwiedzanych krajów. Opisując mało znane miejsca i często zaskakujące sytuacje, debiutantki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, przełamują stereotypy związanie z podróżowaniem. Kilkumiesięczne „bycie w drodze” okazuje się czymś zupełnie naturalnym, wpisanym w codzienne życie, bez względu na odległość od domu, ilość przebytych kilometrów, trudności, jakie trzeba pokonać. Na każdym kroku podróżniczkom towarzyszy pasja, determinacja i spontaniczność.

"Burza depcze mi po piętach" to opowieść o samotnej wędrówce z plecakiem po sześciu krajach Ameryki Południowej. Dorota Głuska decyduje się na kilkumiesięczną przerwę w pracy, pakuje najpotrzebniejsze rzeczy i rusza w drogę. Taka ucieczka od codzienności jest dla niej czymś naturalnym - to efekt połączenia marzeń i determinacji, aby je zrealizować. Plastyczne opisy i sposób prowadzenia narracji pozwalają czytelnikowi podążać krok w krok za autorką, dzięki czemu wspólnie z nią odbywa „wielką włóczęgę” po drogach i bezdrożach Chile, Argentyny, Boliwii, Peru, Ekwadoru i Kolumbii. Oczami autorki ogląda gwarne stolice i spokojne rezerwaty przyrody, unikatowe cuda natury i zapierające dech w piersiach pejzaże.

Maya Stoop na kartach "Perfumerii kardynała" ukazuje zupełnie nowe oblicze Włoch. Jako podróżniczka odkrywa miejsca odległe od tych powszechnie odwiedzanych przez turystów, jako długoletnia mieszkanka Italii barwnie opowiada o swoich sąsiadach, włoskiej codzienności i smakach kuchni śródziemnomorskiej. To książka pełna intrygujących, wyrazistych i zabawnych opisów miejsc, kultury i tradycji tego – wydawałoby się – znanego nam kraju. Autorka zakochana we Włoszech, potrafiąca dostrzec i w pasjonujący sposób opisać ich mniej znane zakamarki, daje czytelnikowi poczucie wolności, inspiruje i wyzwala pragnienie, aby znaleźć się przy włoskim stole i rozkoszować winem z miejscowej winnicy.

"Dobra krew" to osobista relacja z wyprawy „na koniec ziemi”. W podróż na Jamał, bo o nim tu mowa, wybrała się Magdalena Skopek. Dotarła tam do Nieńców – odciętego od cywilizacji, koczowniczego ludu zajmującego się polowaniami i hodowlą reniferów. Jako przybyszka o nienieckim imieniu Mjagnie przez dwa miesiące koczowała z rodziną Akatteto. Powoziła zaprzęgiem reniferów, wyprawiała skóry, robiła nici ze ścięgien, chodziła w ubraniach z renich skór, jadła surowe mięso i ryby, spała w legowisku w czumie, gotowała, przynosiła wodę z jezior, zbierała krzaki na ogień, odwiedzała święte miejsca. Jej życie w północnosyberyjskiej tundrze okazało się surową i niepowtarzalną przygodą, z której przywiozła niezwykłą książkę i zdjęcia – obrazy zupełnie nieznanego świata i ludzi żyjących w zgodzie z rytmem przyrody.

Komentarze

Powiązane

05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
08.06.24, 07:00
| kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”'
3 czerwca br. swoją premierę ma nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną pięciu dolarów.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.