06.04.12, 21:14

50-lecie Trójki w mediach

50-lecie Trójki to sprawa nie tylko tej rozgłośni radiowej, ale wydarzenie istotne dla całego polskiego świata mediów. Według agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” o rocznicy przez ostatnie trzy miesiące informował nie tylko sam jubilat.

50-lecie Trójki to sprawa nie tylko tej rozgłośni radiowej, ale wydarzenie istotne dla całego polskiego świata mediów. Według agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” o rocznicy przez ostatnie trzy miesiące informował nie tylko sam jubilat, ale też wiele - wydawałoby się - konkurencyjnych mediów.

Autopromocja stanowi rzecz jasna główny kanał, dzięki któremu można dowiedzieć się o wydarzeniach związanych obchodami półwiecza działalności Trójki. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno media telewizyjne, prasowe, jak i internetowe nie stronią od podawania wiadomości na ten temat.

Informacje o nadchodzących okrągłych urodzinach Programu III Polskiego Radia pojawiały się między innymi na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, czy TVN24. Do porannego studia programu „Kawa czy herbata” zaproszono redaktor naczelną Magdalenę Jethon. Kilkakrotnie o obchodach wspominano też w „Szkle kontaktowym”. Wiele informacji medialnych pojawiło się w związku ze „studniówką” Trójki, kiedy to "Listę Przebojów" pod koniec lutego nadawano z siedziby Giełdy Papierów Wartościowych. Medialny szum wywołała między innymi zapowiedź Prezesa NBP Marka Belki, że bank centralny wyda z tej okazji okolicznościową dwuzłotówkę.

Cześć serwisów podało informację, że gwiazdą koncertu urodzinowego Trójki, który odbędzie się 1 kwietnia 2012 będzie Maciej Maleńczuk. Natomiast w tygodniku „Wprost” ukazał się obszerny materiał, w którym przedstawiono historię Programu Trzeciego, opisano kamienie milowe jego rozwoju i legendarne głosy radia, które dziś są także rozpoznawalnymi twarzami. Urodziny rozgłośni stały się w przestrzeni publicznej nie tyle jubileuszem jednej stacji, ale istotnym wydarzeniem dla kultury radiowej i medialnej w Polsce.

Od początku roku na temat urodzin Trójki ukazało się 111 publikacji. Większość z nich znalazło się w mediach RTV i internetowych. Nieco mniej takich informacji pojawiło się w prasie. Ich łączny ekwiwalent reklamowy wyniósł przeszło 2 mln zł – najwięcej w marcu (dane do 28 marca 2012 r.).

Komentarze

Powiązane

27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.