23.08.12, 12:32

Janusz Kosiński: Musimy wyprzedzać oczekiwania Abonentów

Prezes Janusz Kosiński
fot.: INEA

Wielkopolski operator telekomunikacyjny INEA SA uruchomił pierwszą w kraju wśród operatorów kablowych usługę HotSpot. Nowa propozycja to nic innego, jak otwarty punkt dostępu, umożliwiający połączenie z Internetem. Najczęściej odbywa się za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie WiFi. Niewykluczone, że kolejni operatorzy pójdą w ślady Inei. Na temat nowej usługi rozmawiamy z Januszem Kosińskim, Prezesem Zarządu INEA S.A.

Kuba Wajdzik: Sieci kablowe wychodzą poza normalnie przyjęte standardy. Skąd pomysł na HotSpoty? INEA jest pierwszym operatorem kablowym, który uruchomił taką usługę. Nie boją się Państwo konkurencji ze strony firm telekomunikacyjnych?
Janusz Kosiński: Rynek telekomunikacyjny jest bardzo konkurencyjny, dlatego nie tylko musimy odpowiadać na oczekiwania naszych Abonentów, ale również je wyprzedzać. Od kiedy nasi Abonenci korzystają z Internetu poza domem czy pracą, INEA stara się im wyjść naprzeciw. Z powodzeniem świadczymy usługę Internetu mobilnego, teraz wyszliśmy w przestrzeń miejską, oferując dostęp do HotSpotów. To uzupełnienie naszej oferty, dodatkowa funkcjonalność, na której skorzystają ci użytkownicy Internetu, którzy zwiążą się właśnie z nami, gdyż dla nich korzystanie z HotSpotów będzie bezpłatne. Dla nas to dodatkowa oręż w walce o Klienta.

KW: Gdzie HotSpoty INEA są umiejscowione i ile punktów liczy sieć?
JK: INEA ma już ponad 20 HotSpotów w Poznaniu w najbardziej uczęszczanych miejscach, m.in. parkach, obiektach użyteczności publicznej czy na placach. Wciąż powstają nowe punkty dostępowe  - do końca roku będzie ich około 100. Ale na tym nie poprzestajemy. Zakładamy, że od 2013 roku średnio co tydzień możemy uruchamiać nowy punkt. Sprawdzamy różne możliwe scenariusze, żeby rozwijać sieć w tych miejscach, które są najbardziej pożądane dla mieszkańców Poznania i innych miejscowości, w których będziemy udostępniać HotSpoty.

KW: Kto może korzystać z usługi?
JK: HotSpoty są uzupełnieniem naszej oferty, dlatego Abonenci INEA mogą z nich korzystać za darmo i bez ograniczeń. Dodatkowo, podczas Mistrzostw w Piłce Nożnej w Poznaniu każdy mógł skorzystać z naszych hot spotów za darmo przez pierwsze 15 minut, a w wybranych lokalizacjach dostęp do Internetu w tej sieci był za darmo przez cały czas. Osoby spoza sieci INEA mogą surfować za pobraniem opłaty, po wysłaniu wiadomości SMS na wskazany numer lub dokonując przelewu na konto. Opłaty rozpoczynają się do 1,99 zł za 15 minut. To niska opłata jeśli ponosimy ją sporadycznie, ale jesteśmy pewni, że osoby, które częściej surfują przy wykorzystaniu HotSpotów, zastanowią się nad wyborem opcji bezpłatnej.

KW: HotSpot to już kolejna usługa w INEI. To już nie tylko usługi telewizyjne, ale pełny wachlarz usług telekomunikacyjnych. Czy możemy mówić już o absolutnym zmierzchu dawnego obrazu operatorów kablowych?
JK: Obecnie już większość graczy w branży telekomunikacyjnej świadczy kompleksową ofertę usług multimedialnych. INEA chce być w Wielkopolsce operatorem pierwszego wyboru. Aby to osiągnąć i następnie utrzymać, cały czas musimy rozwijać nasze usługi i ich dostępność. Właśnie dlatego, chociaż mamy rodowód kablowy i nadal większość naszych klientów korzysta z naszych usług przy wykorzystaniu sieci kablowej, oferujemy też usługi mobilne i od dłuższego czasu intensywnie rozwijamy sieć bezprzewodową WiMAX. Wszystko wskazuje na to, że w bliskiej przyszłości będziemy mogli korzystać z zamówionych usług na każdym dostępnym nośniku, co już właściwie się dzieje – przykładem może być telewizja mobilna. To wyzwanie dla całej branży, nie tylko branży operatorów kablowych. 

KW: Dziękuję za rozmowę.

Janusz Kosiński – Prezes Zarządu INEA SA
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej w Poznaniu. Od początku swojej kariery związany z branżą telewizji kablowej i telekomunikacją. Prezes Zarządu spółki INEA S.A., największego alternatywnego operatora telekomunikacyjnego w Wielkopolsce. Współzałożyciel m.in. Telewizji WTK. Członek Prezydium Zarządu PIKE, Członek Wielkopolskiej Rady Trzydziestu przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego, Członek Rady Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej Przy Politechnice Poznańskiej, Członek Rady Gospodarczej przy Rektorze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Przewodniczący Rady Fundacji „Familijny Poznań”. Nagrodzony m.in. wyróżnieniem „Mocarz Kabla Polskiego” za wieloletnią działalność na rynku telekomunikacyjnym, „Platynowym Laurem Dekady” za realizację procesów konsolidacyjnych w branży telekomunikacyjnej w Wielkopolsce, „Patentem Satelitarnym” w uznaniu wybitnego wkładu w rozwój pejzażu satelitarno-kablowego i Indywidualną Wielkopolską Nagrodą Jakości.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.