26.06.13, 23:55

Ruszyła nowa kampania reklamowa Union Investment TFI

Layout reklamy
Fot.: materiały prasowe

Motywem przewodnim kampanii subfunduszu UniAkcje Dywidendowy jest drzewo, symbolizujące proces inwestowania – od solidnego gruntu po owoce inwestycji. 

UniAkcje Dywidendowy to nowy subfundusz Union Investment TFI inwestujący w spółki dywidendowe z Europy Środkowo-Wschodniej. Za kreację odpowiada agencja S4. Ideą kampanii jest porównanie inwestycji do drzewa, które wyda dorodne owoce tylko wtedy, gdy jest zdrowe i dobrze ukorzenione. 

Kampania ma pokazać potencjalnym inwestorom strategię lokowania kapitału inną niż oparta wyłącznie na wzroście wycen spółek i zachęcić ich do zarabiania na dywidendach poprzez subfundusz UniAkcje Dywidendowy.

"W trakcie prac nad kreacją kampanii przyświecał nam cel, aby przedstawić potencjalnym klientom inwestowanie w fundusz, odwołując się do powszechnego i rozpoznawalnego symbolu, obecnego w ich codziennym życiu – drzewa. Stąd odejście od standardowej formy reklamowej oraz pomysł na wykorzystanie nietypowo zaprojektowanego advertorialu. Również dlatego zorganizowaliśmy Dzień Dywidendy z radiem PiN" – mówi Agnieszka Padzik-Wołos, zastępca dyrektora ds. marketingu i komunikacji Union Investment TFI.

Kampania  rozpoczęła się 10 czerwca br. od emisji advertorialu w „Rzeczpospolitej” i będzie trwać cztery tygodnie. W TVN CNBC od 3 czerwca był prowadzony pre-launch w postaci działań sponsoringowych. Będą one towarzyszyć kampanii również w czasie jej trwania. 

Media-mix obejmuje media drukowane oraz elektroniczne. Advertoriale można przeczytać m.in. w „Rzeczpospolitej”, tygodnikach opinii oraz miesięcznikach dla mężczyzn. Emisja reklam w Internecie obejmuje serwisy tematyczne (Bankier.pl, Money.pl, Forsal, Gazeta Prawna, Gazeta.pl). Ponadto, 13 czerwca na antenie radia PIN odbył się „Dzień Dywidendy”, podczas którego słuchacze mieli możliwość uczestniczenia w konkursie. Podczas kampanii na profilach Union Investment TFI w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Goldenline, Google+) publikowane są informacje dotyczące inwestowania w spółki dywidendowe oraz subfundusz UniAkcje Dywidendowy. Po stronie Union Investment TFI zespołem przygotowującym kampanię kieruje Agnieszka Padzik-Wołos. Koncept mediowy, planowanie i zakup mediów zrealizował dom mediowy Lowe Media (dawniej PanMedia Western).

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 19:13
| reklama & PR » informacje
Infoshare rozszerza współpracę z Agencją Ro
Agencja Ro, partner strategiczny Infoshare - konferencji łączącej biznes, startupy i najnowsze technologie, rozszerza zakres działań komunikacyjnych na kolejne wydarzenia dla branży IT.
19.02.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
10 osób wzmocni biuro reklamy Iberionu
Pion sprzedaży i marketingu Iberionu zostanie wzmocniony o dziesięć nowych osób. Zmiany są elementem przebudowy biura reklamy, za które od drugiej połowy 2023 r. odpowiada wiceprezes spółki, Maksymilian Tomanek.
19.02.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Ula Zdunek Dyrektorką Zarządzającą agencją mediową Mido
Ula Zdunek objeła stanowisko Dyrektorki Zarządzającej agencji mediowej Mido (KEINO Grupa).
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
19.02.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Benefit Systems z nową identyfikacją graficzną i cyklem wideocastów prowadzonych przez Jarosława Kuźniara
Benefit Systems – twórca programu MultiSport – odświeżył identyfikacją wizualną i strategią produktową. W ramach specjalnej serii podcastów, prowadzący - Jarosław Kuźniar w towarzystwie ekspertów, poruszają temat wellbeingu, motywacji i nowoczesnych technologii wspierających pracowników i pracodawców.
19.02.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Allegro stawia na wewnętrzne struktury marketingu
Platforma Allegro rozbudowuje swój dział digital marketingu i rozszerza jego kompetencje w tym obszarze. Zespół Allegro przejmie tym samym realizację outsourcowanych dotąd działań digital.
19.02.24, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Paweł Rzekanowski Dyrektora Marketingu dla całej grupy AIC SA i AIC Europe
Od lutego 2024 r. do zespołu AIC SA dołączył Paweł Rzekanowski, który objął stanowisko Dyrektora Marketingu dla całej grupy AIC SA i AIC Europe.
16.02.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Thermomixy TM6 nagrodami w loterii sieci SPAR
Wystartowała Loteria w sieci SPAR w której nagrodami są Thermomixy TM6, a szanse na wygraną ma każdy klient sklepów SPAR w całej Polsce.
16.02.24, 17:30
| reklama & PR » informacje
Miejsce na Twoją historię. Colliers rozpoczął nową kampanię employer brandingową
Pod hasłem „Miejsce na Twoja historię” Colliers, firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, rozpoczęła działania employer brandingowe, które kieruje zarówno do obecnych, jak i przyszłych pracowników, prezentując przyjazne środowisko pracy sprzyjające rozwojowi.
16.02.24, 15:36
| reklama & PR » informacje
Wilfredo Leon i Aleksandra Mirosław Ambasadorami marki Plusssz
Marka Plusssz - (POLSKI LEK należący do Grupy Maspex) nawiązała współpracę z polskimi sportowcami: siatkarzem Wilfredo Leonem oraz uprawiającą wspinaczkę sportową Aleksandrą Mirosław.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

do 14.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 12.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.