26.06.13, 23:55

Ruszyła nowa kampania reklamowa Union Investment TFI

Layout reklamy
Fot.: materiały prasowe

Motywem przewodnim kampanii subfunduszu UniAkcje Dywidendowy jest drzewo, symbolizujące proces inwestowania – od solidnego gruntu po owoce inwestycji. 

UniAkcje Dywidendowy to nowy subfundusz Union Investment TFI inwestujący w spółki dywidendowe z Europy Środkowo-Wschodniej. Za kreację odpowiada agencja S4. Ideą kampanii jest porównanie inwestycji do drzewa, które wyda dorodne owoce tylko wtedy, gdy jest zdrowe i dobrze ukorzenione. 

Kampania ma pokazać potencjalnym inwestorom strategię lokowania kapitału inną niż oparta wyłącznie na wzroście wycen spółek i zachęcić ich do zarabiania na dywidendach poprzez subfundusz UniAkcje Dywidendowy.

"W trakcie prac nad kreacją kampanii przyświecał nam cel, aby przedstawić potencjalnym klientom inwestowanie w fundusz, odwołując się do powszechnego i rozpoznawalnego symbolu, obecnego w ich codziennym życiu – drzewa. Stąd odejście od standardowej formy reklamowej oraz pomysł na wykorzystanie nietypowo zaprojektowanego advertorialu. Również dlatego zorganizowaliśmy Dzień Dywidendy z radiem PiN" – mówi Agnieszka Padzik-Wołos, zastępca dyrektora ds. marketingu i komunikacji Union Investment TFI.

Kampania  rozpoczęła się 10 czerwca br. od emisji advertorialu w „Rzeczpospolitej” i będzie trwać cztery tygodnie. W TVN CNBC od 3 czerwca był prowadzony pre-launch w postaci działań sponsoringowych. Będą one towarzyszyć kampanii również w czasie jej trwania. 

Media-mix obejmuje media drukowane oraz elektroniczne. Advertoriale można przeczytać m.in. w „Rzeczpospolitej”, tygodnikach opinii oraz miesięcznikach dla mężczyzn. Emisja reklam w Internecie obejmuje serwisy tematyczne (Bankier.pl, Money.pl, Forsal, Gazeta Prawna, Gazeta.pl). Ponadto, 13 czerwca na antenie radia PIN odbył się „Dzień Dywidendy”, podczas którego słuchacze mieli możliwość uczestniczenia w konkursie. Podczas kampanii na profilach Union Investment TFI w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Goldenline, Google+) publikowane są informacje dotyczące inwestowania w spółki dywidendowe oraz subfundusz UniAkcje Dywidendowy. Po stronie Union Investment TFI zespołem przygotowującym kampanię kieruje Agnieszka Padzik-Wołos. Koncept mediowy, planowanie i zakup mediów zrealizował dom mediowy Lowe Media (dawniej PanMedia Western).

Komentarze

Powiązane

08.06.23, 10:43
| reklama & PR » informacje
Sztuka grillowania z kampanią Dan Cake
Pod hasłem „Daj sobie czas na soczystą sztukę” marka Dan Cake chce przekonać odbiorców, że gdy sięga się po jej wyroby piekarnicze, grillowanie staje się prawdziwą sztuką.
07.06.23, 20:26
| reklama & PR » informacje
Iga Świątek ponownie w kampanii PZU Wojażer
Marka PZU wystartowała z kampanią promującą ubezpieczenie podróżne PZU Wojażer. Jej celem jest zachęcanie osób planujących wakacyjne wyjazdy do zadbania o siebie i swoich bliskich poprzez zakup ubezpieczenia. Bohaterką komunikacji ponownie została tenisistka Iga Świątek.
07.06.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
Daj sobie czas. W Warszawie pojawił się mural promujący kampanię PayPo
PayPo – polski operator BNPL (buy now, pay later) – ruszył z kampanią „Daj sobie czas”, w której zachęca do przemyślanych zakupów z wykorzystaniem płatności odroczonych. Mural promujący akcję można podziwiać w okolicach Mostu Poniatowskiego w Warszawie.
07.06.23, 15:10
| reklama & PR » informacje
Cape Morris zwycięża w przetargu na obsługę marki Morliny
Cape Morris, agencja kreatywno-strategiczna nawiązała współpracę z marką Morliny (polska spółka Animex). Agencja odpowiedzialna będzie za wdrożenie nowej strategii komunikacji w social media od maja br.
07.06.23, 14:02
| reklama & PR » informacje
MullenLowe wprowadza nową globalną tożsamość
Ośmiornica MullenLowe od 6 czerwca br. wygląda inaczej. Zmiany mają oddawać nową globalną tożsamość sieci i jej odświeżone pozycjonowanie. Rebranding dotyczy 57 rynków na całym świecie, w tym także MullenLowe Warsaw.
07.06.23, 10:50
| reklama & PR » informacje
Dentsu Creative ponownie zwycięża w przetargu Audi
Dentsu Creative obroniło budżet na obsługę marki Audi. Kontrakt podpisano na okres trzech lat z możliwością przedłużenia o kolejne dwa.
07.06.23, 09:37
| reklama & PR » ludzie
Izabela Albrychiewicz awansowała na stanowisko CEO GroupM CEE. Teraz zarządza 10 rynkami regionu
GroupM, medialna grupa inwestycyjna WPP, powołała Izabelę Albrychiewicz na stanowisko CEO GroupM CEE. Region, którym zarządzać będzie dotychczasowa CEO GroupM Poland, obejmuje aż 10 rynków: Chorwację, Czechy, Bośnię, Węgry, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię i Ukrainę.
07.06.23, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Trzy osoby awansowały w agencji Good One PR
W strukturach Good One PR awansowały trzy osoby. W kwietniu br. Marta Paczka objęła funkcję Account Managera, a miesiąc później Jakub Macyszyn Senior Account Executive’a. Na stanowisko Account Executive w marcu br. awansowała natomiast Angelika Zarzycka.
06.06.23, 20:58
| reklama & PR » informacje
Janusz Walczuk ambasadorem marki Garage
Marka Garage inauguruje sezon letnich imprez i festiwali wejściem w długofalową współpracę ambasadorską z raperem Januszem Walczukiem. Zapowiada także cykl imprez zorganizowanych razem z muzycznym kolektywem SO HARD, na których wystąpi znany raper.
06.06.23, 20:08
| reklama & PR » informacje
Agencja Peppermint przygotowała koncepcję graficzną loterii Toffifee
Współpraca Peppermint z marką Toffifee w ramach ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Loteria tkwi w Toffifee”, objęła przygotowanie różnorodnych formatów graficznych do promocji kampanii w kanałach online i offline.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.