14.06.06, 09:27

Kontrowersyjna reklama nagrodzona

Radio Kraków zdobyło pierwszą nagrodę na XIII Konkursie Reklamy Radiowej Kazimierz Dolny 2006.
Radio Kraków zdobyło pierwszą nagrodę na XIII Konkursie Reklamy Radiowej Kazimierz Dolny 2006.

Nagrodzona została kampania autopromocyjna Radia Kraków "Masz dość plastiku"?, prowadzona w styczniu i lutym tego roku. Jest to Nagroda Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dodatkowo, kampania została wyróżniona nagrodą publiczności.
Jury konkursu doceniło pomysł i to, że udowodniliśmy iż radio publiczne może w atrakcyjny sposób promować misję mediów publicznych.

Przypomnijmy, że kampania "Masz dość plastiku" oparta była na efekcie zaskoczenia i kontrastu. Wśród plastikowej, kiczowatej i powierzchownej rzeczywistości, nacechowanej sztucznością (symbolizowanej przez lalkę) Radio Kraków jest nowoczesną stacją oferującą ambitny program, dobrą muzykę, rzetelne i wiarygodne informacje podane w przystępnej formie.

Kampania przebiegała następująco:
W styczniu tego roku w Krakowie i innych miastach Małopolski (m. in. Tarnowie, Nowym Sączu i Zakopanem) pojawiły się billboardy z wizerunkiem kontrowersyjnych, plastikowych postaci (męskiej marionetki i kobiecej lalki. Billboardy - teasery opatrzone zapytaniem Masz dość plastiku? były elementem pierwszego etapu kampanii wizerunkowej Radia Kraków, mającej na celu repozycjonowanie marki.

W drugim etapie kampanii, który trwał od 9 stycznia do końca lutego, teasery zostały uzupełnione hasłem kampanii Radio prawdziwych ludzi oraz logotypem Radia Kraków.
Kontynuacją kampanii billboardowej była akcja związana z wręczeniem specjalnego wyróżnienia Strefa bez plastiku, którą Radio będzie wręczać 2 razy w roku. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło pod koniec lutego w Studiu S5 Radia Kraków, podczas koncertu Świetlików. Imprezie towarzyszyły komentarze prasowe, artykuły przedstawiające sylwetki osób które wygrały (Gazeta, Krakowska, Gazeta Wyborcza) a także informacje w TVP Kraków o zwycięzcach i wywiady z przedstawicielami Radia.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.