18.10.14, 20:30

ATM FX nagrodzona za efekty specjalne w filmie The Big Leap

Kulisy nagrywania filmu "The Big Leap"
Fot.: Robert Pałęka (Prasa i Film)

Spółka ATM FX zdobyła nagrodę podczas Lund International Architecture Film Festival za realizację najlepszych efektów specjalnych w polsko-szwedzkiej krótkometrażowej produkcji Kristoffera Rusa „The Big Leap”. Prace trwały przez dziewięć miesięcy i w całości zostały zrealizowane w ATM FX w Warszawie. 

Skandynawski Lund International Architecture Film Festival, odbywa się we wrześniu każdego roku. Przez tydzień jest możliwość nie tylko obejrzenia ciekawych filmów długo i krótkometrażowych, dokumentalnych i fabularnych, ale także wzięcia udziału w licznych seminariach, debatach, wystawach, wykładach i warsztatach. To 7 dni, podczas których zaproszeni eksperci ze Skandynawii i innych krajów mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniem w produkcji filmów i odkrywać ich nowe formy. 

Od 2011 roku organizatorzy festiwalu przyznają nagrody The ArchFilmLund Prize w trzech kategoriach: Najlepszy film dokumentalny, Najlepsze efekty specjalne i Najlepsza scenografia.

"The Big Leap" dostał nagrodę za Najlepsze efekty specjalne. Jury po raz kolejny docenia ten film za połączenie świata filmu z efektami specjalnymi. „The Big Leap” zdobył wcześniej już nagrody, między innymi podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego czy Los Angeles Movie Awards.

„The Big Leap był wyjątkowo ambitnym przedsięwzięciem - prezentuje niespotykany w Polsce rozmach. Cały film powstawał przy użyciu technologii green box. Prawdziwi są aktorzy i elementy scenografii, natomiast przestrzeń wokół nich została wykonana komputerowo. Akcja filmu dzieje się na dachu wieżowca, musieliśmy zbudować całe miasto rozpościerające się wokół. Reżyser wraz z operatorem postanowili pokazać wszytko ciągłym, płynnym ruchem kamery. Powstały obraz jest niezwykle hipnotyzujący i stanowił jednocześnie ambitne wyzwanie przed post produkcją . Najbardziej ujęło nas w tym projekcie to, że ogrom efektów komputerowych, i odważnych obrazów, był tylko środkiem w opowiedzeniu historii, a nie celem. Myślę, że „The Big Leap” jest wzorcowym przykładem tego, co Computer – generated Imagery może wnieść do filmu. Dziewięciomiesięczna praca nad tym filmem dała całemu zespołowi ATM FX ogromną satysfakcję" - powiedział Filip Kaczorek, Visual Effects Supervisor, ATM FX.

„The Big Leap" to opowieść o trójce bohaterów, która spotyka się̨ na dachu jednego z drapaczy chmur. Łączy ich ten sam cel – z powodu globalnego kryzysu finansowego chcą̨ popełnić́ samobójstwo. Konflikt zaczyna się, kiedy wychodzi na jaw, że każdy z bohaterów ma inne poglądy na temat życia po śmierci: Sarah jest wierząca, John jest ateistą, a Ben niezdecydowanym agnostykiem. Jedynym sposobem na to, aby dowiedzieć́ się̨, kto ma rację, jest Wielki Skok (THE BIG LEAP). W rolach głównych zagrali: Tilly Scott Pedersen (Sarah), Gustaf Skarsgård (John) i Arkadiusz Jakubik (Ben).

Światowa premiera "The Big Leap" odbyła się podczas 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Seattle (SIFF) – największego i jednego z najstarszych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Polska premiera filmu natomiast miała miejsce podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie film dostał nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż. Na Festiwalu Raindance w Wielkiej Brytanii "The Big Leap" znalazł się wśród pięciu filmów nominowanych do nagrody za najlepszy międzynarodowy krótki metraż.

Producentem filmu jest Prasa i Film, koproducentami: East of West Cinema AB, TVP S.A., ATM FX i WFDiF. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Szwedzki Instytut Filmowy.

Komentarze

Powiązane

27.08.23, 09:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Oferteo ze wzrostem przychodów o 43 proc. w roku obrotowym 2022/2023
Platforma Oferteo, internetowy marketplace dla szerokiego spektrum usług działający w modelu na żądanie, w roku obrotowym 2022/2023 (kwiecień 2022 r. – marzec 2023 r.) wypracowała przychody netto na poziomie 42 mln zł. Oznacza to wzrost o 43 proc. w porównaniu z rokiem 2021/2022. 
19.08.23, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Circle K Polska kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Otwarcie 400. stacji paliw
Sieć Circle K rozwija się na polskim rynku. Miniony rok kalendarzowy spółka zamknęła z liczbą 393 stacji paliw, a z końcem lipca br. otworzyła swój 400. punkt w Woźnikach przy autostradzie A1. 
16.08.23, 10:10
| biznes i technologie » wydarzenia branżowe
ORLEN paliwową marką numer 1 w Czechach
Do końca roku blisko 90 proc. stacji, działających dotychczas w Czechach pod marką Benzina, rozpocznie funkcjonowanie pod marką ORLEN. 
14.08.23, 07:00
| biznes i technologie » artykuły
Sztuczna inteligencja poza prawem. Co mają teraz zrobić firmy? Komentarz Sebastiana Drzewieckiego (SoftServe Poland)
Parlament Europejski przegłosował tzw. AI Act, który będzie regulował możliwe sposoby korzystania z technologii sztucznej inteligencji. Jednak do momentu opublikowania obowiązujących zapisów prawnych w ostatecznym kształcie, rynek będzie regulował się samodzielnie. Komentarz Sebastiana Drzewieckiego z SoftServe Poland.
11.08.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje
InPost rozszerza partnerstwo z Vinted w UK
Firma InPost, platforma dostaw dla e-commerce w Europie, rozszerzyła podjętą w 2022 r. współpracę z Vinted, wprowadzając InPost Shop – nową usługę odbioru przesyłek w Wielkiej Brytanii.
05.08.23, 09:13
| biznes i technologie » informacje
GfK Polonia: Polski rynek gastronomiczny rośnie wartościowo, ale jest w złej kondycji
Polska gastronomia wciąż nie wyszła z zapaści po pandemii. Choć 57 proc. Polaków deklaruje, że przynajmniej raz w roku korzysta z usług restauracji i barów, to obecnie odwiedzają oni mniej lokali niż jeszcze rok temu - takie wnioski płyną z Raportu Gastronomicznego opracowanego przez Panel Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
04.08.23, 20:15
| biznes i technologie » informacje
Wzrosły obroty i odpowiedzialność centrów handlowych w maju 2023 r.
W maju 2023 r. obroty najemców w centrach handlowych były o 3,8 proc. wyższe niż w maju 2022 r. W największych galeriach (powyżej 60 tys. mkw. GLA) obroty wzrosły o 2,3 proc. Duże obiekty (40-60 tys. mkw. GLA) notowały wzrosty o 4,9 proc., średnie (20-40 tys. mkw. GLA) o 1,9 proc., a najmniejsze (5-20 tys. mkw. GLA) o 4,9 proc. 
30.07.23, 18:00
| biznes i technologie » informacje
InPost umacnia pozycję w Wielkiej Brytanii
Grupa InPost kupiła 30 proc. udziału w Menzies Distribution Group Limited za 49,3 mln funtów. To wiodąca firma logistyczna w Wielkiej Brytanii i Irlandii. InPost i Menzies są także strategicznymi partnerami. InPost ma opcję nabycia pozostałego 70 proc. udziału w Menzies.
27.07.23, 20:46
| biznes i technologie » informacje
Eksport produktów SPAR Polska i nowa sieć w Izraelu
SPAR wejdzie na izraelski rynek detaliczny dzięki porozumieniu z lokalnym operatorem, Shufersal, największą siecią supermarketów w Izraelu. SPAR i Shufersal uruchomią wspólnie operatora, który będzie pracować nad otwarciem sklepów SPAR w Izraelu, a także dostarczał produkty SPAR do sieci Shufersal. 
24.07.23, 10:29
| biznes i technologie » artykuły
Jacek Bogocz (Capgemini Polska): Google Bard ma potencjał do osiągnięcia sukcesu
Google zaktualizował Barda - opartego na sztucznej inteligencji chatbot'a mającego być konkurencją dla ChatGPT. Aktualna wersja Google Bard przyniosła wiele zmian. Nową wersję Google Bard ocenia ekspert - Jacek Bogocz, AI & Analytics Consultant w Capgemini Polska.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.