14.11.14, 20:37

PKO Bank Polski z aplikacją dla olimpijczyków

Aplikacja PKO BP
Fot.: materiały prasowe

Po raz kolejny Mint Media przygotowało dla PKO Banku Polskiego facebookową aplikację konkursową, która ma pomóc uczniom przygotować się do 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Aplikacja została umieszczona na oficjalnym fan page’u banku. 

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym ma już swoją 56. edycję. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Tematyka Olimpiady związana jest z Międzynarodowym Rokiem ONZ, a pytania w aplikacji konkursowej dotyczą roli ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego. Uczestnicy konkursu mają okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii najnowszej i stosunków międzynarodowych.

Aplikacja została stworzona jako pomoc w samodzielnym przygotowaniu się do 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Ma również promować wiedzę o współczesnym świecie wśród młodych ludzi. Aplikacja ma charakter testu, a pytania zostały przygotowane we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim na wzór tych pojawiających się na Olimpiadzie. Uczestnicy muszą zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi problemów gospodarki, polityki międzynarodowej, konstytucyjnych ustrojów państw, integracji europejskiej oraz historii najnowszej. Do testu można podejść wielokrotnie. Każdy uczestnik ma też możliwość przejrzenia listy udzielonych odpowiedzi, aby utrwalić sobie nowe informacje.

Na zwycięzców czekają nagrody. Aby zwyciężyć należy odpowiedzieć poprawnie na jak najwięcej pytań zadanych w ciągu 500 sekund. Liczba odpowiedzi zależy od czasu reakcji i szybkości rozwiązywania testu.

Facebookową aplikację „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” przygotowała agencja interaktywna Mint Media.

Komentarze

Powiązane

23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
17.11.23, 16:48
| internet » informacje
Wirtualna Polska wesprze strażników puszczy w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP
Wirtualna Polska współpracuje z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Funduszem Obywatelskim im. Henryka Wujca. Wspólnie realizują projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce. To kolejny projekt wpisujący się w realizację zobowiązań zawartych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP na najbliższe lata.
17.11.23, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Kampania reklamowa e-tygodnika Wprost i Wprost.pl
„Wprost” ruszył 15 listopada br. z kampanią promocyjną prowadzoną pod hasłem „Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Najważniejsze to mówić o niej WPROST”.