22.02.15, 12:56

Clona i Cirkus Bukovsky wiosną w TVP HD

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

Wiosną na antenie TVP HD zadebiutują dwa czeskie seriale kryminalne: „Clona” i „Cirkus Bukovsky”.

„Clona” to serial kryminalny wyprodukowany przez czeską telewizję publiczną. Gdy Roman po raz trzeci nie dostaje się do szkoły filmowej, jego ojciec traci cierpliwość i postanawia zorganizować mu staż w policji, gdzie sam pracuje. Roman ma mu towarzyszyć jako fotograf policyjny. Podczas pierwszych rutynowych działań jego ojciec zostaje ranny i umiera, Roman postanawia szukać sprawców na własną rękę. Dzięki atrakcyjnej koleżance z pracy awansuje do elitarnego zespołu kryminalnego jako operator kamery. Jednakże ma problemy z dyscypliną, również przy wyjaśnianiu sprawy morderstwa swojego ojca. W obsadzie m.in.: Krystof Hadek, David Nowotny, Vica Kerekes, Rostislav Novak. Emisja: niedziela, godz. 21:30.

„Cirkus Bukovsky” to serial kryminalny wyprodukowany przez czeską telewizję publiczną. Nestor Bukovsky, profesor psychologii, z dnia na dzień traci pracę i dach nad głową. Opuszcza Pragę w otrzymanej nagle w spadku przyczepie campingowej, zaczyna obracać się w środowisku artystów cyrkowych. Jego śladem podąża jednak detektyw Kunes, który podejrzewa, że profesor może mieć coś wspólnego ze śmiercią swojej studentki i kochanki.

Oryginalna, pełna nagłych zwrotów akcji fabuła i mroczny nastrój serialu sprawiły, że został doceniony zarówno przez publiczność, jak i krytyków – otrzymał nagrody m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Bar czy Festiwalu Filmowym w Pilźnie. W obsadzie m.in.: Pavel Reznicek, Hynek Cermak, Jaromir Hanzlik. Emisja w niedziele po serialu „Clona”.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
15.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
FILM CAFE w miejsce kanału CBS Europa
Spółka AMC Networks International – UK zmienia nazwę kanału CBS Europa na FILM CAFE.
13.07.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
„Teściowie 2” jesienią w Polsacie
Polsat jesienią wyemituje drugi sezon polskiego serialu komediowego „Teściowie". 
13.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Netflix zaprasza na Dancing Międzypokoleniowy z Gangiem Zielonej Rękawiczki
Netflix zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie odbędzie się Dancing Międzypokoleniowy z Gangiem Zielonej Rękawiczki. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.