22.03.15, 14:27

250teatr.pl z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce

Nowa strona 250teatr.pl
Fot.: materiały prasowe

Z okazji jubileuszu, na specjalnej stronie internetowej 250teatr.pl, począwszy od 12 lutego br., przez cały 2015 rok, będa publikowane informacje związane z obchodami 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. 

Specjalna strona internetowa ma służyć każdemu – osobom, którym życie teatralne jest szczególnie bliskie, jak też tym, u których pasja do teatru zaczyna rozwijać się. Strona zawiera opisy projektów odbywających się w ramach rocznych obchodów – Bilet za 250 groszy, kalendarium wydarzeń, wystawy wirtualne i spacerowniki teatralne, audycje radiowe i inne materiały kontekstowe.

Konstrukcja strony głównej pozwala na przegląd treści tekstowych i audiowizualnych. Kalendarz zbiera wszystkie wydarzenia odbywające się w całej Polsce i zgłoszone przez teatry, z zestawem filtrów umożliwiających ich wyszukiwanie według miast i kategorii. Kalendarium historyczne zawiera 365 kart z kalendarza z istotnymi faktami z 250-letniej historii polskiego teatru publicznego.

Sukcesywnie strona 250teatr.pl będzie rozwijana o dwa cykle: audycji radiowej „250 minut o polskim teatrze” (serial zostanie wyemitowany jesienią 2015 roku w programie 1TVP, a następnie zostanie udostępniony w internecie w celach dydaktycznych) oraz drugi cykl „Mówiona encyklopedia teatru” przygotowywany wspólnie przez radiową „Dwójkę” i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Powszechna, ogólnopolska akcja umożliwiająca każdemu zakup biletu do teatru za symboliczne 250 groszy. Celem akcji jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr jako miejsce refleksji, dyskusji i wymiany poglądów. 23 maja – w dzień, który stanie się Dniem Teatru Publicznego – we wszystkich teatrach zostaną zagrane spektakle z biletami w specjalnej cenie.

Akcje miejskie, których głównym celem ma być upowszechnianie kultury w wymiarze lokalnym. Propozycja zakłada organizowanie tematycznych spacerów teatralnych dla mieszkańców i turystów, które będą prowadzone przez miejskich przewodników. Proponowane trasy mają zachęcać do poznawania teatralnej historii danego miasta. Trasę można zwiedzić wirtualnie na dedykowanej stronie: www.spacerownikteatralny.pl.

Opracowaniem architektury informacji oraz makiet interfejsu strony 250teatr.pl i serwisu spacerownikteatralny.pl na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego zajęli się Cyber Kids on Real.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 20:17
| internet » informacje
Grupa PTWP w I kwartale 2024 r. wypracowała 21,5 mln zł netto przychodów
Grupa PTWP w I kw. 2024 r. wypracowała 21,5 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co oznacza 9 proc. wzrost rdr. Równocześnie w raportowanym okresie Grupa odnotowała wzrost kosztów działalności operacyjnej, przeznaczonych na inwestycje oraz jednorazowe koszty związane z procesem przeniesienia notowań na główny parkiet GPW.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
12.05.24, 18:00
| internet » informacje
Zielony Onet poinformuje internautów na temat polityki klimatycznej w Polsce i na świecie
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań naukowych.
10.05.24, 22:22
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba. Platformy OLX promue kategorię Wypożyczalnia
"Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba" - tak brzmi hasło najnowszej kampanii marki OLX. Projekt dotyczy reklamy kategorii w serwisie - Wypożyczalnia. Za koncepcję kreatywną i egzekucję kampanii odpowiada VML.
10.05.24, 15:30
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Łukasz Wyrzykowski dołącza do rankomat.pl. Pokieruje pracami Departamentu Marketingu
Na początku maja br. do zespołu zarządzającego porównywarki ubezpieczeń i produktów finansowych rankomat.pl dołączył Łukasz Wyrzykowski i objął stanowisko Chief Marketing Officer. Wtej roli będzie kierował pracami Departamentu Marketingu.
07.05.24, 14:45
| internet » informacje
Polska inspiruje Polskę. Mobilne studio Onetu odwiedzi 15 miast
Redakcja Onetu wyrusza ze studiem mobilnym i jedzie do najbardziej inspirujących miejsc w Polsce. Celem akcji jest pokazanie lokalnej pozytywnej Polski, w której dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności dzieją się ciekawe i inspirujące rzeczy. W ramach trzytygodniowej akcji, która ruszyła 6 maja i potrwa do 24 maja br., Onet odwiedzi w sumie 15 miejscowości na trzech trasach o łącznej długości 3,5 tys. kilometrów.
06.05.24, 08:30
| prasa » informacje | internet » informacje
KNF zatwierdziła prospekt PTWP. Grupa wejściem chce przejść na główny rynek GPW
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt notowanej na NewConnect spółki PTWP, który został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji serii A i B na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
06.05.24, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Grupa PMPG Polskie Media: 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2023 r. Firma chce rozwijać Orle Pióro i AWR Wprost
Holding mediowy PMPG Polskie Media opublikował wyniki za 2023 rok. Grupa wygenerowała 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, a EBITDA oraz zysk netto osiągnęły wartość kolejno 2,6 i 2,4 mln zł.
24.04.24, 07:30
| internet » informacje
Interia wprowadza rolki wideo na mobilnej stronie głównej
Interia wprowadziła rolki wideo znane z mediów społecznościowych. Dzięki współpracy z Grupą Polsat Plus poza materiałami z własnych serwisów (m.in. Wydarzenia, Biznes, Sport, Geekweek i Pomponik.pl) zaprezentuje w nich fragmenty najlepszych programów stacji Wydarzenia 24.
20.04.24, 16:32
| internet » informacje
Jak tak, to Allegro. Platforma z nową odsłoną komunikacyjną
Allegro wprowadza nową strategię komunikacyjną. Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” mają skupiać się na różnorodności kategorii i szerokim wyborze produktów na platformie, które odzwierciedlają codzienne potrzeby, wyzwania i plany  współczesnych konsumentów.