28.04.07, 21:54

Relacja z ESKA Music Awards 2007

Nasza dziennikarka specjalnie dla czytelników mediaFM.net relacjonuje galę ESKA Music Awards 2007.
Przeogromna scena w kształcie latającego talerza (niczym z filmów s-f), zajmująca połowę hali sportowej w Łodzi, na widok której wpadali w zachwyt nie tylko widzowie, ale i występujący artyści. Plejada znakomitości ze świata muzyki, filmu i mediów, m.in.: Jean Michael Jarre, Jamelia, Sophie Ellis Bextor, Monrose, September, Infernal, ATB Razorlight. Wśród wręczających nagrody m.in.: Grzegorz Skawiński, Łukasz Płoszajski, jeden z braci Mroczków, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Karolina Malinowska, prezenterzy lokalnych stacji Radia ESKA Na widowni: Zbigniew Hołdys, Mandaryna, Misiek Koterski, drugi z braci Mroczków… Słowem, dla zwykłego zjadacza chleba, totalny zawrót głowy…

Pokazy sztucznych ogni, ferie świateł, lasery. Widownia wypełniona do ostatniego miejsca (w tym roku mniejsza z uwagi na rozmiary sceny „tylko” 4,5 tys. osób). Krótko mówiąc, wielkie przedsięwzięcie, w wielkim stylu. Tylko wycinek tego, co mogli zobaczyć obecni na 6. Gali wręczenia nagród ESKA Music Awards 2007, obejrzeli telewidzowie w bezpośredniej transmisji Telewizji Polsat, w miniony piątek, 27 kwietnia.

Nim jednak rozegrał się cały spektakl, dziennikarze tłumnie zgromadzeni na konferencji prasowej mieli niepowtarzalną okazję do bezpośredniego spotkania z gwiazdami, do pytań, setek zdjęć. Niestety wśród gwiazd obecnych na konferencji zabrakło polskich wykonawców – nie pojawił się ani jeden! Komentarzem do zaistniałej sytuacji mogą być słowa jednego z dziennikarzy: „Gwiazdy kotleciarstwa polskiego…”

Konferencję rozpoczęło spotkanie z pomysłodawcą imprezy Mariuszem Woźniczką, dyrektorem operacyjnym ESKI, który podał kilka danych liczbowych dotyczących Festiwalu. Tak więc, (jak donosiliśmy w informacji z 25.04.2007) przedsięwzięcie rozwija się dynamicznie i z roku na rok nabierała coraz większego rozgłosu medialnego. Przykładem niech będzie większa ilość akredytowanych dziennikarzy; w ubiegłym roku 100 - w tym 160, wydłużony program składający się z trzech (a nie jak dotychczas z dwóch) części, większa ilość wykonawców Festiwalu, większa reprezentacja Polsatu uczestnicząca w tworzeniu imprezy, itd. Woźniczka zacytował też dyrektora Polsatu, który po ubiegłorocznej Gali stwierdził, iż: „To wielki zaszczyt dla stacji, transmitować tak wielkie wydarzenie.”

Potem już kolejno zaczęli pojawiać się artyści, którzy zgodnie twierdzili, że to co ich w Polsce urzekło, to przemili ludzie, nasze jedzenie (głównie bigos), a także … piwo Żywiec.

Dziewczyny z niemieckiego tria Monrose dodały jeszcze, że Polskę odwiedziły po raz pierwszy, oraz, że bardzo podobają im się polscy chłopcy i… Mc Donald’s. Zapowiedziały również w najbliższym czasie trasę koncertową, na szlaku której nie zabraknie i naszego kraju.

Duet Infernal przedstawił się jako Lina Rafn i Paw Lagermann. Artyści pochodzą z Kopenhagi, a ich muzyka oscyluje w rytmie dance. Cenią nagrody, które sprawiają im wielka przyjemność, a możliwość pochwalenia się nimi przed znajomymi, dostarcza radości zarówno jednym jak i drugim.

Megagwiazda Jean Michael Jarre, mówił o swojej najnowszej płycie "Teo & Tea". Na pytanie, czy nie bał się, że jej nowe, brzmienie pogrzebie legendę J.M. Jarre’a, odpowiedział: „Moja najnowsza płyta "Teo & Tea" nie jest moim zwrotem na stałe w stronę popu. To tylko taki jednorazowy eksperyment sprawdzenia się na zupełnie innym polu. Album jest bardzo na czasie, dotyka problemu samotności ludzi, poszukiwania drugiej połówki, nierzadko przy wykorzystaniu nowych technologii, a więc np. internetu. Jednak całość jest bardzo energetyczna.” Artysta miał też radę dla młodych artystów, mówiąc by podążali za swoim instynktem nie ulegając modzie, bo moda przemija, a to, co się ma w sercu - zostaje. Jarre wzruszony też był polską publicznością, za jej świeżość i emocjonalne reakcje, przy okazji ganiąc własną, francuską, rzadko ulegającą emocjom, wręcz obojętną.

Chłopcy z amerykańskiej grupy Cloud Room zachwalali polskie imprezy i już wcześniej wspomniane piwo Żywiec. Mówili też o tym, że media amerykańskie, a zwłaszcza internet, są otwarte na nowych wykonawców, w tym również i polskich, jednak konkurencja jest wielka, zatem i trudność przebicia się dla wszystkich jednakowo duża. To ich utwór "Hey Now Now" został użyty w jednej z najnowszych reklamówek Pepsi Coli.

Przesympatyczna Sophie Ellis Bextor znana z wielkiego hitu "Murder on the dancefloor” , opowiadała o tym, co spowodowało jej dłuższą przerwę w śpiewaniu. W międzyczasie artystka wyszła za mąż i urodziła dziecko. Niedawno nagrała też nową płytę, różniącą się brzmieniem od poprzedniej. W związku ze wspomnianymi wydarzeniami, które zaszły w jej życiu, jest bardziej dance’owa, elektryzująca, wesoła. Jej premiera już wkrótce.

Panowie z grupy Razorlight nie wykazali się zbytnią rozmownością, być może dlatego, że nieodłącznym ich rekwizytem były puszki z piwemPowiedzieli jednak, że nie mają żadnych muzycznych wzorców i inspiracji, i tak naprawdę nakręcają się sami i nie potrzebują innego powera. Ich muzyka, to oni sami w czystej postaci. Grupie Razorlight prawdziwy sukces przyniosło wydanie ostatniej płyty, zatytułowanej przewrotnie "Razorlight". Album zadebiutował na 1 miejscu UK Chart.

Długo kazała na siebie czekać pochodząca z Birmingham gwiazda R&B Jamelia. Ciemnoskóra piękność opowiadała o tym jak przypadek zadecydował o jej zaistnieniu na rynku muzycznym już w wieku 15 lat, gdy śpiewając przy akompaniamencie płyt do karaoke, jej brat nagrał „wyczyny” siostry i zaniósł wprost do wytwórni płytowej, co od razu zaowocowało kontraktem. Na pytanie dziennikarzy z kim chciałaby wystąpić w duecie, odpowiedziała bez wahania, że jeśli byłaby taka możliwość, to z… Johnen Lennonem.

Można powiedzieć, że jak u siebie w domu czuła się September, dla której nie była to pierwsza wizyta w Polsce – pierwszy raz była w naszym kraju mając 13 lat. Artystka mówiła o swych słowiańskich korzeniach i wielu znajomych, których ma w naszym kraju. Zapytana o muzykę, jakiej najczęściej słucha, wymieniła: Kylie Minoque, Madonnę i obecną na Gali… Sophie Ellis Bextor.


Galę tradycyjnie już poprowadził Marcin Bisiorek, dyrektor muzyczny Radia Eska, imponujący niebywałą kondycją, co rusz zmieniający stroje. Porywał wszystkich spontanicznością i luzem, dlatego też publiczność bawiła się świetnie, nie licząc jednak większości zaproszonych VIP-ów. Galę rozpoczęła Jamelia, mająca na koncie już ponad trzy miliony sprzedanych płyt na całym świecie. Potem, jak z rękawa posypali się kolejni wykonawcy: Sophie Ellis Bextor, Ania Dabrowska, The Jet Set, Mezo i Kasia Wilk, Infernal, Gosia Andrzejewicz, September, Monrose, Cloud Room, Kasia Cerekwicka, Razorlight, Wilki, Monika Brodka, Myslivitz i na zakończenie raz jeszcze Jamelia, która wcześniej z rąk Mariusza Woźniczki otrzymała Złotą Płytę za ostatni album „Walk With Me”.

Galę na żywo transmitowała Telewizja Polsat.

Lista laureatów ESKA Music Awards 2007:
- Artystka Roku Polska: Kasia Cerekwicka
- Artysta Roku Polska: Mezo
- Zespół Roku Polska: The Jet Set
- Hit Roku Pop: Mezo/Tabb & Kasia Wilk – „Sacrum”
- Album Roku: Ania Dąbrowska – „Kilka historii na ten sam temat”
- Radiowy Debiut Roku: Gosia Andrzejewicz
- Impreskowy Hit Roku: Kalwi&Remi - “Explosion”
- Rockowy Hit Roku: Myslovitz – „W deszczu maleńkich żółtych kwiatowych”
- Nagroda specjalna: Jean Michael Jarre
- Artysta Roku Świat: ATB
- Hit Roku Świat: September
- Rockowy Zespół Roku Świat: Razorlight
- Artystka Roku Świat: Jamelia


Zobacz galerię zdjęć:


Mezo


Ania Dąbrowska


Cloudroom


Gosia Andrzejewicz


Infernal


Jamelia


Jean Michael Jarre


i jeszcze raz Jean Michael Jarre


Marcin Mroczek


Monrose


September


Sophie Ellis Bextor

Komentarze

Powiązane

12.02.24, 19:21
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Bestsellery Empiku 2023 w TVN i sieci
25. edycja Gali Bestsellerów Empiku odbędzie się 13 lutego br. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVN oraz na YouTube i Facebooku Empiku wraz z relacją zza kulis. Producentem wykonawczym gali po raz drugi jest Agencja Marketingowa Dentsu Polska.
26.01.24, 19:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Sterk - znaczy silny. Film dokumentalny TVP Polonia nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mokkho w Indiach
„Sterk - znaczy silny” w reżyserii Elżbiety Kapsy został uznany za najlepszy film dokumentalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mokkho w Indiach. Autorka otrzymała również nagrodę dla najlepszego reżysera.
20.01.24, 12:00
| kultura » książki
Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację 27 bibliotekom
Blisko 55 mln zł dofinansowania na lata 2024-2025 otrzyma, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 27 bibliotek, które uzyskały najwyższą punktację w trzecim naborze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.
18.01.24, 21:00
| kultura » film
Miłość jak miód. Agnieszka Suchora i Edyta Olszówka na wielkim ekranie już w lutym
9 lutego br. do kin w całej Polsce wejdzie film „Miłość jak miód”. Bohaterkami polskiej komedii są kobiety po pięćdziesiątce, które przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze.
17.01.24, 19:27
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Wystawa fotosów pochodzących z filmu Kos w warszawskich Łazienkach do końca stycznia
TVP Dystrybucja Kinowa i Aurum Film organizują wystawę fotosów pochodzących z filmu „Kos”, który wejdzie do kin w całej Polsce 26 stycznia br.
16.01.24, 23:27
| kultura » informacje
Hania Rani i Paweł Maślona z Paszportami Polityki 2023. Lista laureatów
16 stycznia br., po raz 31. podczas Gali zostały wręczone nagrody Paszporty Polityki dla wybitnych młodych twórców i artystów.
15.01.24, 21:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Jan Jakub Kolski gościem podcastu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP
We wtorek, 16 stycznia br. o godz. 12:12, Telewizja Polska udostępni kolejny odcinek podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” na platformach YouTube i Spotify. Jego bohaterem będzie Jan Jakub Kolski, reżyser, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Gospodarzem programu jest krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
15.01.24, 15:45
| internet » informacje | kultura » książki
Pierwszy audiobook czytany przez AI w Audiotece. Będą kolejne jeszcze w tym roku
„Gaming na giełdzie” to pierwszy wyprodukowany przez Audiotekę audiobook przeczytany przez sztuczną inteligencję. Producenci Audioteki wybrali książkę autorstwa Pawła Sugalskiego, ponieważ zawiera wiele danych i technicznych pojęć, których czytanie stanowi obecnie wyzwanie dla AI. Produkcja została udostępniona dla użytkowników Audioteka Klub.
11.01.24, 14:05
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta. Tokarczuk, Maślona i Machulski wybiorą najlepsze scenariusze
Do 21 stycznia br. można zgłaszać prace w konkursach scenariuszowych. W Kapitule i Jury konkursów zasiądą m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Maślona i Juliusz Machulski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej sumie 70 tys. zł.
10.01.24, 13:30
| kultura » informacje
Janusz Majewski nie żyje
Zmarł Janusz Majewski – reżyser filmowy, dramatopisarz, pisarz, scenarzysta, wykładowca, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.