22.07.15, 16:00

Trójka na Nowych Horyzontach 2015

Plakat festiwalu
fot. materiały prasowe

Po raz kolejny radiowa Trójka zwraca się do miłośników kina i zaprasza ich do Wrocławia. Program 3 relacjonować będzie ze stolicy Dolnego Śląska najważniejsze wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Stacja od lat jest partnerem medialnym tej imprezy.

Tegoroczna 15. edycja festiwalu, który co roku gromadzi we Wrocławiu nie tylko znakomite filmy i ich twórców, ale również tłumy amatorów dobrego, ambitnego kina, odbędzie się w dniach 23 lipca - 2 sierpnia 2015 roku. Pokazanych zostanie 340 filmów (w tym 217 pełnometrażowych) z 54 krajów. Seanse będą odbywały się w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Po raz dziesiąty gospodarzem wydarzenia jest miasto Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016. Wydarzeniem festiwalu będzie przegląd kina Litwy - 21 filmów fabularnych, od klasyków z czasów ZSRR po współczesne dokonania, doceniane na światowych festiwalach przez krytyków i publiczność. Bohaterem tegorocznej retrospektywy został Philippe Garrel - najbardziej bezkompromisowy kontynuator francuskiej Nowej Fali.

Tradycyjnie przez 11 dni festiwalu na pięknym dziedzińcu średniowiecznego Arsenału Miejskiego będzie działał plenerowy Klub Festiwalowy, w którym wystąpią zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki klubowej. Przez cały czas we Wrocławiu będą dziennikarze Trójki: Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński, Jan Niebudek i Michał Nogaś. Dzięki audycjom, nadawanym z Kina Nowe Horyzonty, słuchacze będą mieli okazję poznać gości imprezy, usłyszeć pierwsze recenzje zaprezentowanych filmów i relacje z wydarzeń muzycznych towarzyszących festiwalowi. W studiu Programu 3 pojawią się też najwybitniejsi twórcy światowego kina.

Ryszard Jaźwiński zaprasza na specjalne wydania „Trójkowo, filmowo” (26 lipca i 2 sierpnia o godz. 14.05), „Fajnego filmu” (23 i 24 lipca oraz od 27 do 31 lipca o godz. 10.45), „Klubu Trójki” (28 lipca o godz. 21.05), a także - wraz z Michałem Nogasiem - na „Radiowy Dom Kultury” (25 lipca i 1 sierpnia, godz. 12.05). Wydarzeniom podczas festiwalu poświęcony zostanie również „Klub Trójki”, który poprowadzi Katarzyna Borowiecka (29 lipca, godz. 21.05). Relacje Ryszarda Jaźwińskiego, Michała Nogasia oraz Katarzyny Borowieckiej i Jana Niebudka z Nowych Horyzontów pojawią się na antenie

Programu 3 także w audycjach „Do południa”, „LP-Trójka” i popołudniowym „Zapraszamy do Trójki”. Ponadto Trójka nada z Wrocławia specjalne wydanie „Klubu Trójki” Michała Nogasia. Tematem audycji będzie Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016 (poniedziałek 27 lipca, godz. 21.05).

Tradycją festiwalu stały się spotkania wokół dobrej literatury. W tym roku będą się odbywały w nowym miejscu na festiwalowej mapie - w BarBarze przy ul. Świdnickiej. W programie znalazły się rozmowy z Sylwią Chutnik, Małgorzatą Szejnert, Łukaszem Orbitowskim i Jakubem Żulczykiem. Dyskusje poprowadzą Michał Nogaś i Szymon Kloska (Instytut Książki). Ponadto już po raz drugi widzowie będą mogli wypożyczyć między seansami ciekawe, starannie wyselekcjonowane pozycje w Bibliotece Festiwalowej działającej w Kinie Nowe Horyzonty. Inicjatywa wraca na festiwal dzięki współpracy Instytutu Książki, Programu 3 Polskiego Radia i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.