05.08.15, 12:00

BBC Worldwide ogłosiło sprzedaż 5 formatów na polski rynek

Logo formatu
Fot: materiały prasowe

BBC Worldwide ogłosiło, że poza kolejnym sezonem telewizyjnego hitu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami", na polskim rynku pojawią się cztery nowe formaty, serie dokumentalne: "Best in Town" i "Junior Doctors - Your Life in Their Hands" oraz seriale: "Mistresses" i "Silent Witness".

"Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" to jeden z najbardziej popularnych formatów BBC Worldwide. Licencje na jego lokalne wersje zostały sprzedane do 52 krajów i do tej pory na całym świecie zostało nakręconych ponad 250 sezonów. Najnowsza produkcja licząca dziesięć 80-minutowych odcinków będzie już 17. serią, jaka powstaje w Polsce, w tym czwartą produkowaną dla telewizji Polsat. Show cieszy się ogromną popularnością, ostatni sezon obejrzało 3,23 mln widzów, a stacja uplasowała się na pozycji lidera w czasie nadawania formatu.13 pierwszych sezonów było emitowanych przez TVN.

"Best in Town" to zabawny program oparty na współzawodnictwie, w którym będziemy śledzić trzech specjalistów z jednej branży, na co dzień konkurujących ze sobą w jednym mieście. Nie będą oni walczyć o nagrodę pieniężną, ale reputację i uznanie ich za najlepszych przedstawicieli swojego fachu. Mogą znaleźć się wśród nich specjaliści różnych zawodów: fryzjerzy, nauczyciele tańca, fotografowie czy floryści. Pierwszy sezon dziewięciu odcinków kupiła TTV.

"Junior Doctors - Your Life in Their Hands" to seria programów wypełnionych prawdziwymi historiami, zawodowymi i prywatnymi dramatami młodych lekarzy, których codzienne zmagania zostają wrzucone pod mikroskop, a każdy krok będzie obserwowany przez widzów. Kamery nie przestają kręcić, gdy nasi bohaterowie opuszczają szpitalne budynki, dzięki czemu poznamy ten różnorodny wachlarz osobowości z dwóch perspektyw. Dziesięć odcinków zostanie wyprodukowanych dla TVP1 przez Endemol Polska.

Opcja na prawa do formatu "Silent Witness" i "Mistresses" została sprzedana Aktiv Media, firmie odpowiadającej wspólnie z Endemol Polska za produkcję polskiej serialu obyczajowego BBC "Prisoners’ Wives", którego premiera odbędzie się w Polsacie tej jesieni.

"Silent Witness" to jeden z cieszących się największym powodzeniem wielosezonowych seriali BBC. Ten współczesny thriller to unikalne połączenie serialu detektywistycznego i kryminału z naukowym podejściem wprost z policyjnych laboratoriów. W Wielkiej Brytanii powstało do tej pory 16 sezonów tego serialu. Ostatni zgromadził przed telewizorami średnio 7,2 miliona widzów i tym samym osiągnął 25,8 proc. udziału w rynku, z łatwością wygrywając z konkurencją w swoim paśmie prześcigając znajdujący się na drugiej pozycji kanał ITV o 3,3 miliona widzów w grupie 4+.

"Mistresses" to serial śledzący losy grupy 30–latek, których przyjaźń sięga czasów studiów. Ich losy bardzo różnie się potoczyły, a życiowe decyzje i miłosne wybory bardzo często zaowocowały zupełnie niespodziewanymi konsekwencjami. W Wielkiej Brytanii powstały trzy sezony tego formatu, wszystkie zostały bardzo dobrze odebrane przez widzów. Premiera ostatniego sezonu na BBC One osiągnęła najlepszą pozycję w paśmie prime-time, zdobywając widownie liczącą 4,1 miliona widzów oraz 18% udziału w rynku. Format został do tej pory zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Szczegóły dotyczące produkcji wszystkich wymienionych formatów i planowane daty ich premier na polskim rynku nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Komentarze

Powiązane

17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy