19.10.15, 01:00

Finał Konkursu Chopinowskiego w TVP

Szymon Nehring - jeden z finalistów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
fot. Jan Bogacz

Eksperckie podsumowanie Konkursu Chopinowskiego w specjalnym programie „Noc z Chopinem” w TVP Kultura, opinie widzów i uczestników, werdykt jury, koncert laureatów w TVP Kultura i TVP HD oraz wielki koncert zwycięzcy w TVP2 – to tylko niektóre z licznych propozycji Telewizji Polskiej, która towarzyszy zmaganiom czołówki światowej pianistyki.

Propozycje Telewizji Polskiej w związku z tegorocznym Konkursem Chopinowskim, który odbywa się w dniach 1-23 października w Warszawie, to aż 130 godzin transmisji w TVP Kultura, ponadto koncert zwycięzcy konkursu w TVP2, codzienne transmisje w TVP HD, retransmisje w TVP Polonia, filmy w TVP Historia, relacje i zapowiedzi w TVP Regionalna, a także informacje w serwisach TVP INFO.

Zanim widzowie Telewizji Polskiej poznają nazwiska laureatów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, TVP Kultura i TVP HD pokażą ich finałowe występy w dniach 18-20 października w godz. 17.50-21.00. W finale wystąpi dziesięciu pianistów. Uczestnicy wykonają wybrany koncert fortepianowy z orkiestrą: e-moll op. 11 lub f-moll op. 21.

Po finałowych zmaganiach, TVP Kultura pokaże z 20 na 21 października „Noc z Chopinem” – dyskusję podsumowującą konkurs, wzbogaconą o komentarze dotyczące potencjalnego zwycięzcy, opinie widzów i ekspertów. Swoimi wrażeniami będą mieli okazję podzielić się także widzowie, dzwoniąc na udostępniony im wcześniej numer telefonu. Pokazane zostaną także najciekawsze komentarze słuchaczy opublikowane na oficjalnym profilu Konkursu Chopinowskiego na Facebooku. Ponadto głos zabiorą sami uczestnicy wydarzenia. Pianiści na gorąco, tuż po swoich występach, opowiedzą o emocjach towarzyszących im podczas ostatniego dnia konkursu oraz przede wszystkim – w momencie ogłoszenia werdyktu jury.

Koncert laureatów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina 21 października o godz. 18.50 pokażą na żywo TVP Kultura i TVP HD, a widzowie TVP2 zobaczą tego dnia o godz. 21.45 koncert zwycięzcy.

Konkurs Chopinowski można śledzić także w serwisie www.chopin2015.tvp.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się streamingi studiów konkursowych, wywiadów i koncertów.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.