11.03.16, 17:00

Małgorzata Kożuchowska kolejny rok ambasadorem krakowskiej Bonarki

Małgorzata Kożuchowska podczas sesji dla Bonarki
Fot.: materiały prasowe

Aktorka Małgorzata Kożuchowska przez kolejny rok występować będzie w kampaniach reklamowych krakowskiej Bonarki. Nową kampanią „Wehikuł kultury” Bonarka chce kreować się na ambasadora sztuki i działań kreatywnych.

To ewolucja, a nie rewolucja naszego przekazu marketingowego. Dwa lata temu wykorzystywaliśmy kapitał lokalny i różnorodność dzielnic. W ubiegłym roku kapitał historii. Teraz przyszedł czas na wątek kultury” – tłumaczą w Bonarce.

Małgorzata Kożuchowska od lat pełni rolę ambasadorki Bonarka City Center. Aktorka wzięła udział w sesji zdjęciowej do nowej kampanii. Jej pierwsze zwiastuny mieszkańcy Krakowa i okolic mogą już oglądać na miejskich nośnikach reklamowych. Inspiracją do ich opracowania było bogactwo artystycznego oblicza miasta. „Kraków powszechnie uznawany jest za miasto wybitnych twórców kultury, kolebkę nurtów artystycznych i miejsce spektakularnych wydarzeń. Idea „wehikułu kultury” stała się kanwą do opracowania kreacji wykorzystującej motywy artystyczne. Połączenie różnych form sztuki i tematyki handlowej tworzy oryginalną i wyróżnialną formę reklamy. Otwiera ponadto nowe możliwości pozycjonowania marki jako ambasadora, mecenasa i propagatora sztuki oraz szeroko rozumianych działań kreatywnych. Mieszkańcy Krakowa będą mogli się o tym przekonać” – tłumaczy Iwo Knopik, Marketing Manager w TriGranit Corporation, firmy zarządzającej Bonarką.

Wiosenna kampania jest początkiem serii kilkunastu kreacji, które ukażą się do stycznia 2017 r. Inauguruje ją ogólna kreacja z motywem dorożki symbolizującej właśnie „wehikuł kultury” – podróż po świecie krakowskiej sztuki. Jednocześnie nawiązuje do wiersza K. I. Gałczyńskiego „Zaczarowana dorożka”. Inny z aktualnie prezentowanych fragmentów kampanii, reklamujący pokazy mody i nowe kolekcje, inspirowany jest malarstwem Zofii Stryjeńskiej. Wykorzystuje intensywność i grę kolorów, parafrazuje motywy folkowe i ornamenty ludowe. Manifestuje nowoczesne podejście do tradycji. W kolejnych miesiącach pojawią się odwołania do dzieł innych znanych krakowskich twórców, a przekaz reklamowy Bonarki meandrować będzie pomiędzy klasyką a awangardą, minimalizmem i symbolizmem.

Połączenie sztuki z handlowo-rozrywkową tożsamością miejsca ma wywołać niespodziewany efekt i przykuć uwagę odbiorcy. Głównym akcjom handlowym towarzyszyć będą inne formy ekspozycji, inspirowane konkretnym zjawiskiem lub twórcą. Dobór uwzględniał charakter wzorców artystycznych i ich dopasowanie do tematyki handlowej.

Artystyczny kontekst kreacji stanowi również pretekst do wytyczenia działań PR-owych i z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Otwiera także perspektywę pozycjonowania Bonarka City Center jako mecenasa sztuki i propagatora działań kreatywnych w różnych dziedzinach życia.

Za koncepcję kampanii i produkcję sesji zdjęciowej do niej odpowiadała krakowska Firma Reklamowa Kuc. Autorką zdjęć sesyjnych jest fotograficzka Marlena Bielińska. Stylizację do sesji opracowała Agnieszka Ścibior, a wizażem i fryzurami zajmowali się Julita Jaskółka i Adam Szaro.

Komentarze

Powiązane

02.06.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Aktorka Olga Kalicka nową ambasadorką marki Garett
Olga Kalicka, aktorka młodego pokolenia znana, m.in. z serialu "Rodzinka.pl", została ambasadorką marki Garett. W nowej kampanii artystka podkreśla wartości takie jak otwartość i samoakceptacja, jednocześnie wspierając zdrowy styl życia.
01.06.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
Home Cool Home. Pingwin PanSonik w roli głównej w kampanii Panasonic promującej domową klimatyzację
Firma Panasonic Heating & Cooling Solutions ruszyła z kampanią promocyjną „Home Cool Home”, która ma na celu wsparcie instalatorów poprzez dotarcie do zwykłego Kowalskiego oraz zachęcenie ich do zaopatrzenia się w urządzenia klimatyzacyjne marki. 
01.06.23, 09:42
| reklama & PR » ludzie
Marta Bełza dołącza do Garden of Words, Marta Miller awansuje
Agencja Garden of Words poszerzyła zespół PR i zatrudniła Martę Bełzę na stanowisku Head of Reputation Management. Z kolei Marta Miller awansowała na stanowisko Head of Corporate i będzie odpowiadać za rozwój agencji w zakresie pozyskiwania i prowadzenia projektów z obszaru komunikacji korporacyjnej.
01.06.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Lidl Polska wraz z Anną i Robertem Lewandowskimi zadbają o zdrowie Polaków
29 maja br. Lidl Polska ruszył z nową kampanią "Zadbajmy o siebie!". Sieć wspólnie z Anną i Robertem Lewandowskimi zachęca do budowania zdrowych nawyków.
01.06.23, 06:30
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
Rebranding stacji paliw Intermarché. Do końca roku zmieni się 10 stacji
Intermarché przeprowadzi rebranding przysklepowych stacji paliw. Mają być bardziej nowoczesne i spójne z kolorystyką sieci.
31.05.23, 19:15
| reklama & PR » informacje
JBB Bałdyga promuje ofertę grillową w digitalu
Ruszyła największa w historii JBB Bałdyga kampania digitalowa promująca ofertę grillową tej marki mięsnej w Polsce. Działania pod hasłem „Grilluje w całej Polsce” potrwają przez najbliższe miesiące.
31.05.23, 16:00
| reklama & PR » ludzie
Aleksandra Rekowska w ekipie agencji MADOGZ
Aleksandra Rekowska dołączyła do zespołu agencji MADOGZ i objęła stanowisko Senior Account Manager. Będzie odpowiedzialna za obsługę komunikacyjną kluczowych klientów agencji.
31.05.23, 12:10
| reklama & PR » ludzie
Dorota Natalia Haller rozstaje się z Huawei CBG
Dorota Natalia Haller zakończyła pracę na stanowisku dyrektorki marketingu, komunikacji i e-commerce w Huawei Consumer Business Group Polska, którą łączyła z rolą wiceprezeski marketingu na region Europy Centralnej i krajów nordyckich w Huawei CBG.
31.05.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Wobler od Publicis Worldwide, Bank BNP Paribas i PZW zbada polskie rzeki
Publicis Worldwide Poland wspólnie z Bankiem BNP Paribas i Polskim Związkiem Wędkarskim stworzyli prototyp woblera, badający zanieczyszczenie polskich wód. Projekt „River Alert” ma być odpowiedzią na katastrofę ekologiczną na Odrze i alarmujące doniesienia o stanie kolejnych polskich rzek.
30.05.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Z miłości do smaku i orzeźwienia! Kampania napojów herbaciano-owocowych HerbaLOVE od Herbapolu
Herbapol-Lublin rusza z kampanią wspierającą napoje herbaLOVE. Hasło „Z miłości do smaku i orzeźwienia!” ma podkreślać wyjątkowość produktów. Działania promujące herbaLOVE będą prowadzone w szerokim zakresie w mediach digitalowych i oparte będą na formacie video oraz angażujących formach.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.