16.05.16, 10:08
Grzegorz Górny poprowadzi Klub Trójki
Do zespołu publicystów Programu 3 Polskiego Radia dołączył Grzegorz Górny. Dziennikarz, twórca kwartalnika „Fronda” i producent telewizyjny będzie przygotowywał środowe wydania „Klubu Trójki”. Pierwsza audycja prowadzona przez Grzegorza Górnego zostanie wyemitowana 18 maja br.
Górny (ur. 1969) ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Założył – wraz z Rafałem Smoczyńskim – konserwatywny kwartalnik „Fronda” i był jego redaktorem naczelnym (w latach 1994-2005 i 2007-2012), a także współautorem programu telewizyjnego o tym samym tytule – emitowanym w TVP 1 od 1994 do 2001 roku. Ponadto produkował wiele telewizyjnych serii dokumentalnych, m.in. „Archiwum XX wieku” (dla TV Puls), „Drugie dno historii” (dla TVP Historia), „Dzika Polska” (dla TVP Polonia) i „Wojna światów” (TVP 2 i TVP 1), gdzie był zarazem scenarzystą, reżyserem i współprowadzącym.
Jest również autorem kilkunastu filmów dokumentalnych z serii „Raport Specjalny” dla Telewizji Polsat. Za jeden z nich pt. „Samobójstwo na życzenie?” (poświęcony eutanazji w Holandii), otrzymał w 2004 r. nagrodę Grand Press. Był pięciokrotnie nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich.
Wydał ponad 20 książek. Otrzymał m.in. Nagrodę Feniksa i nominacje do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Jest laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Jerzego Zieleńskiego. Publikował teksty na łamach: „Rzeczpospolitej”, „Życia Warszawy”, „Wprost”, „Nowego Państwa”, „Znaku”, „Christianitas”, „Teologii Politycznej”, austriackiego „Der Standard”, węgierskiego „Heti Valasz”, ukraińskiego „Post Postup”, czeskich „Lidovych Novinach” i wielu innych gazet. Jest stałym felietonistą słowackiego tygodnika „Tyzden”.
Pierwszy „Klub Trójki” przygotowany i prowadzony przez Grzegorza Górnego zostanie wyemitowany w środę 18 maja br. Początek o godz. 21.05.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze