27.07.16, 12:00
Gazeta Wyborcza najczęściej cytowanym dziennikiem
"Gazeta Wyborcza" była liderem wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w rankingu przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów.
W trakcie badania analizie poddano aż 4 304 przekazów medialnych odwołujących się do innych mediów. Czerwcowy lider opinii „Gazeta Wyborcza” (531) wyprzedził znajdującą się na drugim miejscu "Rzeczpospolitą" (413) o ponad 100 cytowań. Dziennik był również dwukrotnie częściej cytowany niż zajmujący trzecią lokatę w ogólnym zestawieniu RMF FM (264) oraz wieńczący podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych "Fakt" (252). Wśród tygodników ex aqueo na pierwszym miejscu znalazły się „Do Rzeczy” oraz „Newsweek”, które cytowane były 86 razy. Najczęściej cytowanym miesięcznikiem w czerwcu były „Perspektywy” (120), cytowane aż prawie czterokrotnie częściej od znajdującego się na drugim miejscu "Forbesa" (32). Wśród stacji telewizyjnych na pierwszej pozycji znalazła się TVN24 (253), będąc ponad dwukrotnie częściej cytowaną od zajmującej drugą pozycję TVP Info (114). Lider cytowalności wśród stacji radiowych - RMF FM (264) wyprzedził Radio Zet (157) aż o ponad 100 cytowań.
Najpopularniejszym portalem w czerwcu został Onet.pl (54), przeganiając sportowefakty.wp.pl (52). Wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce dominował „Dziennik Gazeta Prawna” (165), który był o 100 razy częściej cytowany niż znajmujący drugie miejsce "Puls Biznesu" (67). Wśród mediów regionalnych najczęściej powoływano się na informacje z Radia PiK (16) oraz Radia Kraków (14).
Wg. danych zebranych przez IMM wśród porusznaych tematów dominowała polityka: wniosek PO o dymisję Antoniego Macierewicza oraz rozmowy szefa polskiego MSZ w sprawie Brexitu z przedstawicielami Grupy Wyszehradzkiej w Pradze. Nie zabrakło również komentarzy w sprawie opinii Komisji Europejskiej na temat sytuacji w Polsce, jak i zapowiadanej reformie III filaru ubezpieczeń. Głośno było także o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, wysłaniu przez Polskę kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu, a także o rządowym programie „Mieszkanie Plus”
Komentarze