07.12.16, 10:30

Filmy Wajdy w Stopklatce TV w grudniu

Logo stacji Stopklatka TV
Fot.: materiały prasowe

Środowe pasmo "Kino konesera" w Stopklatce TV w grudniu br. w całości poświęcone będzie twórczości Andrzeja Wajdy. Stacja zaprezentuje cztery wielkie dzieła reżysera – „Korczak”, „Danton”, „Panny z Wilka” oraz „Ziemię obiecaną”.

Grudniowy cykl filmowy Stopklatki TV pt. "Kino konesera", emitowany w środy około północy, zostanie w całości poświęcony twórczości wybitnego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy. 7 grudnia br. stacja zaprezentuje film „Korczak", który opowiada o kolejach losu Janusza Korczaka – pisarza, pedagoga i działacza społecznego, w którego wcielił się znakomity polski aktor Wojciech Pszoniak. W kolejną środę, 14 grudnia br. Stopklatka TV pokaże słynny dramat historyczny „Danton", który przeniesie widzów do czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej. To historia jednego z przywódców rewolucji oskarżonego o zdradę i spisek przeciwko ojczyźnie. 

21 grudnia br. będzie można obejrzeć natomiast nastrojową ekranizację prozy Jarosława Iwaszkiewicza – „Panny z Wilka”. Produkcja została doceniona na całym świecie i nominowana do Oscara. Opowiada o czterdziestoletnim mężczyźnie Wiktorze Rubenie, który po stracie przyjaciela, wyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie spędził swe młodzieńcze lata. Pojawienie się Wiktora i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszkanek dworu. W produkcji zobaczymy plejadę polskich gwiazd, m.in. Daniela Olbrychskiego, Annę Seniuk i Stanisławę Celińską.

Grudniowe pasmo zostanie zakończone emisją jednego z najważniejszych filmów w dorobku Andrzeja Wajdy. Nominowana do Oscara „Ziemia obiecana" została uznana przez amerykańskiego reżysera Martina Scorsese za jedno z arcydzieł polskiej kinematografii oraz wytypowana przez niego w 2014 roku do prezentacji polskiej twórczości w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w ramach festiwalu polskich filmów Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema. „Ziemia obiecana” to adaptacja powieści Władysława Reymonta przedstawiająca kapitalistyczną Łódź z końca XIX w. Trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców: Polak Karol Borowiecki, Niemiec Maks Baum i Żyd Moryc Welt postanawiają założyć w Łodzi fabrykę włókienniczą. Aby osiągnąć życiowy sukces, wyzbywają się młodzieńczych ideałów i przyjmują bezwzględne reguły świata, w którym najważniejszy jest pieniądz. W głównych bohaterów wcielili się: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak oraz Andrzej Seweryn.

Plan emisji:

„Korczak” – 7 grudnia br., środa 0.30
„Danton” – 14 grudnia br., środa 0.35
„Panny z Wilka” – 21 grudnia br., środa 0.00
„Ziemia obiecana” – 28 grudnia br., środa 0.10

Komentarze

Powiązane

01.10.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
Trzy nowe programy w TVN Style
W weekend w ofercie kanału TVN Style pojawią się trzy nowe programy. W niedzielę 1 października br. z premierowymi odcinkami zadebiutują: „Ślub last minute”, „Stylowe taxi Agaty” oraz „Rogalska Show”.
30.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
To nie koniec biesiad w TVP. Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami w TVP1
W niedzielę, 1 października br. Telewizja Polska wyemituje zrealizowane w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni widowisko „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami". Gwiazdy estrady i lokalne zespoły wspólnie z widzami zaśpiewają, zatańczą i porozmawiają o tym, co Polaków łączy.
30.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
W rytmie disco polo i popu. Roztańczony PGE Narodowy i Rozśpiewany PGE Narodowy w Dwójce
„Roztańczona Polska” - letnia trasa TVP3 dotarła do mety. W sobotę, 30 września br. o godz. 20:00 odbędzie się ostatnia odsłona muzycznego show pt. „Roztańczony PGE Narodowy” zawita do Warszawy. Tego samego wieczoru o godz. 22:20 TVP2 zaprasza na koncert „Rozśpiewany PGE Narodowy”.
30.09.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
86. Parada Pułaskiego na antenie TVP Polonia
W niedzielę, 1 października br. odbędzie się 86. Parada Pułaskiego, w której udział weźmie Prezydent RP Andrzej Duda. Transmisja wydarzenia na antenie TVP Polonia rozpocznie się o godzinie 18.15. 
29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.