16.12.16, 14:21

Telewizja WP pokaże wrocławski koncert sylwestrowy

Fot.: materiały prasowe

Telewizja Wirtualnej Polski pokaże wrocławski koncert sylwestrowy, kończący rok 2016, w którym Wrocław był Europejską Stolica Kultury.

Wielkie plenerowe wydarzenie będzie rozgrywać się na dwóch niezależnych scenach na których zagości dziesięć zespołów muzycznych, korzeniami związanych z Wrocławiem. Wśród prowadzących event będą: Kasia Krupa i Małgorzata Tomaszewska, a gospodyniami domówki WP będą: Kinga Kwiecień i Nikola Zbyszewska. Transmisja widowiska oraz relacja ze specjalnie zaaranżowanego na tę okazję studia telewizyjnego na Wrocławskim rynku dostępne będą również na SG WP. Transmisja z wydarzenia rozpocznie się 31 grudnia od 19:00. Impreza potrwa do 1:00 w nocy.

Sylwester we Wrocławiu od lat jest jedną z najpopularniejszych w Polsce imprez, podczas których witany jest Nowy Rok. Tym bardziej cieszy nas, że miasto Wrocław zdecydowało się na rozpocząć nowy rozdział właśnie z telewizją WP” – powiedział Wojciech Pawlak, Prezes telewizji WP. „Warto zauważyć, że w zaledwie trzy tygodnie od startu, telewizja WP dołącza do grona największych nadawców od lat transmitujących koncerty sylwestrowe – Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN. Nie mam wątpliwości, że to będzie wspaniały Sylwester w Europejskiej Stolicy Kultury” – dodał Pawlak.

W telewizji i na stronie głównej WP widzowie będą i zobaczyć naprzemiennie dwie sylwestrowe, koncertowe sceny oraz relację ze specjalnie zaaranżowanego na tę okazję studia na Wrocławskim Rynku. MÓZG (scena numer 1) Sylwestra Wrocławskiego zlokalizowano na placu Gołębim. Wystąpią tam: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel. Natomiast SERCEM (scena numer 2) Sylwestra Wrocławskiego jest plac Solny i koncerty Bladych Loków, Mikromusic, Alicji Janosz i jej gości, Mesajah i Girls on Fire.

Nazwy MÓZG i SERCE są nieprzypadkowe. Rodzaj muzyki i dobór artystów występujących na tych scenach odpowiada odwiecznej konkurencji rozumu i emocji w sztuce” - tłumaczył reżyser koncertu znany z niekonwencjonalnych pomysłów Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol. „ O północy nastąpi połączenie MÓZGU I SERCA, ale co stanie się w tym szczególnym momencie, to już tajemnica” – dodaje Imiela.

W produkcję sygnału z transmisji sylwestra WP zaangażowała ponad 60 osób, m.in. realizatorów, operatorów, producentów, kierowników produkcji. Dla wszystkich witających nowy rok we Wrocławiu i przed ekranami, Wirtualna Polska przygotowała atrakcje. We wrocławskim studiu plenerowym odbywać się będzie „domówka WP”, na której prowadzący znani z telewizji WP będą rozmawiać z artystami i celebrytami, a także widzami o tym jak przebiega zabawa. Przewidziano również loterię SMS, w której będzie można wygrać samochód JEEP, wycieczki od wakacje.pl oraz słodkości od marki WEDEL, sponsora głównego Sylwestra.

Widzowie przed ekranami telewizorów, komputerów i urządzeń mobilnych zobaczą również pokaz wizualizacji na Placu Solnym, który stworzy przestrzeń, w której publiczność będzie otoczona obrazami. Tłem każdej ze scen będą wielkie ekrany projekcyjne, a ściany kamienic posłużą VJ-om do wyświetlania wizualizacji i teledysków tworzących obrazy na żywo. Utwór, którym powitany będzie Nowy Rok, ma posłużyć jako inspiracja do pokazów ogni scenicznych oraz widowiskowego mappingu na kamienicach. Transmisję sylwestra w telewizji WP zakończy Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.