16.01.17, 09:44

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w wielu mediach

Logo WOŚP
Fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 15 stycznia br. odbył się XXV finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem finał relacjonowała Grupa TVN oraz liczne media.

Już po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem jednak obsługę telewizyjną przejęła Grupa TVN (wcześniejsze finały relacjonowała TVP). Przed Pałacem Kultury i Nauki powstało na potrzeby Orkiestry specjalne studio i scena, a liczne relacje pojawiały się na antenach TVN, TTV oraz TVN24. Ta ostatnio poświeciła wydarzeniu najwięcej miejsca. 

Wydarzenie relacjonowały również inne anteny TV. Dotychczasowy partner Orkiestry poinformował zaledwie w kilku zdaniach (bez relacji) o Finale w programie „Wiadomości” (TVP1). Z milczenia anten TVP wyłamała się jedynie TVP3, która zamieściła następujący post z odnośnikiem do stron internetowych WOŚP na swoim profilu w serwisie Facebook: „Ponieważ nie wszystkie ośrodki pamiętały, to my przypominamy! W całej Polsce trwa 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!! W tym roku WOŚP gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

Orkiestrę wspierały liczne media, m.in. „Gazeta Wyborcza”, która wsparła akcję redakcyjnie, publikując artykuły na jej temat na łamach „Gazety Wyborczej”, jej wydań lokalnych i tygodników „Tylko Zdrowie”, „Duży Format” i „Wysokie Obcasy”. Także portal Gazeta.pl wspierał WOŚP redakcyjnie, m.in. w weekend poprzedzający Finał akcji opublikowany został artykuł przedstawiający historię osób, którym przez lata pomogła Orkiestra), a na stronie Kobieta.Gazeta.pl pojawiają się listy od czytelników, którym pomogła Fundacja. Przez całą niedzielę na bieżąco publikowano informacje dotyczące Finału. Relacje z WOŚP pojawiły się również, m.in. w serwisie Onet. Wyemitowano również specjalne wydanie programu „Onet Rano.” prowadzone przez Jarosława Kuźniara. Na wielu lokalnych serwisach internetowych wydarzenia związane z Orkiestrą były jedynką przez cały dzień. 

O WOŚP informowały już od kilku dni stacje radiowe, w tym Trójka, która przypomniała historię Orkiestry (to w Trójce swój początek miała WOŚP). Radio TOK FM prowadziło aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - słuchacze mogli wylicytować m.in. oryginalne kubki TOK FM z podpisami dziennikarzy stacji, miniaturową Nagrodę Radia TOK FM, a także - jak co roku - możliwość przygotowania z pomocą redakcji i przeczytania na antenie autorskiego radiowego serwisu informacyjnego.

O WOŚP informowały również prawicowe media. Oprócz informacji, pojawiały się liczne komentarze. „Dlaczego nie lubię filantropii w wykonaniu Owsiaka? Bo mu nie ufam, bo nie wiem, ile pieniędzy z datków realnie trafia do potrzebujących, bo od dawna jest zaangażowany politycznie i ideologicznie. I wreszcie, bo z miłosierdzia zrobił show i wielki biznes, co budzi moją instynktowną niechęć” - napisał na łamach wpolityce.pl publicysta Konrad Kołodziejski. Z kolei Rafał Ziemkiewicz na Twitterze napisał: „Od 25 lat Jurek jednoczy Polaków przeciw Kościołowi Tradycji i prawicy. Wciąż się nie udało ale przy okazji kupił sporo sprzętu dla szpitali”.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.