08.07.07, 15:04

RZ: Bunt biura reklamy Gazety Prawnej

Pracownicy biura reklamy "Gazety Prawnej" zaprotestowali przeciwko odejściu z firmy Bartłomieja Ślusarczyka, dyrektora wydawnictwa Gazeta Prawna, i Michała Sądowicza, dyrektora biura reklamy "Gazety Prawnej" - vwynika z informacji "Rzeczpospolitej".
Pracownicy biura reklamy "Gazety Prawnej" zaprotestowali przeciwko odejściu z firmy Bartłomieja Ślusarczyka, dyrektora wydawnictwa Gazeta Prawna, i Michała Sądowicza, dyrektora biura reklamy "Gazety Prawnej" - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

W ubiegły poniedziałek obaj kierownicy rozstali się z firmą za porozumieniem stron, zespół biura reklamy napisał do zarządu list protestacyjny, a dzień później, we wtorek, 30 z 45 pracowników biura w proteście przeciwko odejściu wzięło jednodniowy urlop na żądanie. Pracownicy nie zgadzają się z odejściem szefów, którzy wielu z nich ściągnęli do pracy w Inforze, do którego należy "Gazeta Prawna" - napisała piątkowa "Rzeczpospolita".

Ślusarczyk i Sądowicz na wspominanych stanowiskach pracowali od grudnia ubiegłego roku, wcześniej kierowali Centrum Rozwoju Reklamy Inforu. Ich kompetencje przejął Piotr Łuczak, członek zarządu firmy. Żadna ze stron nie chce rozmawiać o powodach rozstania. "O zmianach w gazecie informowaliśmy w komunikacie, więc żadnej sensacji w tym nie widzę. Obaj panowie w Inforze już nie pracują" - powiedział "Rzeczpospolitej" Marcin Malinowski, rzecznik prasowy Grupy Wydawniczej Infor. Zaprzecza, że w biurze reklamy doszło do protestu. Michał Sądowicz nie chciał porozmawiać z "Rzeczpospolitą", argumentując, że zobowiązuje go do tego porozumienie zawarte z wydawcą.

Z danych firmy Expert Monitor wynika, że tegoroczne wpływy z reklam ogólnopolskich "Gazety Prawnej" od stycznia do maja są niższe od ubiegłorocznych o 13 proc.

"Reklamowa polityka "GP" stała się ostatnio konserwatywna; z początkiem roku wydawca podniósł o 10 proc. ceny reklam, nie zmieniając poziomu rabatów" - powiedziała "Rzeczpospolitej" Monika Rychlica, szefowa działu prasowego w domu mediowym Initiative Warszawa.

Komentarze

Powiązane

20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
19.09.23, 15:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Premiera książki PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat Jerzego Baczyńskiego
20 września br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”, pt.: „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”.
19.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.09.23, 13:17
| prasa » informacje
Sprzedaż magazynu Forbes Women rośnie
Według danych wydawcy, czerwcowe wydanie „Forbes Women” (3/2023, RASP Polska) odnotowało sprzedaż o 25 proc. wyższą w stosunku do wydania z poprzedniego roku. Tym samym osiągnęło najwyższy wynik sprzedażowy w tym roku.
18.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
16.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
15.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
14.09.23, 20:30
| prasa » ludzie
Katarzyna Gaweł z nową funkcją w RAS Polska
Od września br. Katarzyna Gaweł, pełniąca do tej pory rolę Head of Internal Communications, objęła nowo utworzone stanowisko Head of DEI w RAS Polska.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.