14.07.07, 15:56

Spowiedź Rydzyka: Wprost ujawnił nagrania z wykładu dyrektora Radia Maryja

Posłuchaj fragmentów wykładu ojca dyrektora

Zanim polską sceną polityczną wstrząsnęła dymisja Andrzeja Leppera, kraj żył informacjami tygodnika Wprost na temat zagadnień poruszanych przez o. Tadeusza Rydzyka na wykładach ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wczesnym popołudniem w poniedziałek nagrania pojawiły się na stronie tygodnika. Politycy byli szszokowani nagraniami, jednak nie chcieli uwierzyć w ich autentyczność, zaś Episkopat jeszcze nie skomentował całej sprawy. Przełożony warszawskiej prowincji redemptorystów powołał zespół do przeanalizowania sytuacji związanej z "ewentualną wypowiedzią o. Tadeusza Rydzyka". Sprawą zainteresowała się również toruńska prokuratura, która po przeanalizowaniu materiałów zadecyduje, czy wszcząć postępowanie w sprawie znieważenia głowy państwa. Nagraniami może zainteresować się także nuncjatura apostolska, tym bardziej, że redaktor naczelny Wprost Stanisław Janecki zapowiedział, że zamierza jak najszybciej przekazać nuncjaturzeszokujące nagrania. Dodał, że na życzenie kancelarii prezydenta lub premiera, także im udostępni taśmy. Pomimo zamieszania wokół obecnej sytuacji politycznej, może to nie być koniec sprawy - autor artykułu "Spowiedź Rydzyka" Marcin Dzierżanowski informuje, że to jeszcze nie wszystki nagrania, jakimi dysponuje Wprost. Nieujawnione dotąd nagrania mają dotyczyć m.in. szerokiego opis wydarzeń związanych ze sprawą abp. Stanisława Wielgusa.

Zapraszamy do zapoznanaia się z fragmentami nagrań wykładów o. Rydzyka, jakie w poniedziałek zostały opublikowane na stronie internetowej tygodnika Wprost:

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z prezydentem

Spowiedź Rydzyka - Czy przeprosić

Spowiedź Rydzyka - Etyka

Spowiedź Rydzyka - Talmudyczna mentalność

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z Kobylańskim

Komentarze

Powiązane

07.02.23, 11:00
| radio » informacje
Radio Szczecin debiutuje na Spotify
6 lutego br., Radio Szczecin oficjalnie zadebiutowało w serwisie muzycznym Spotify. Debiut promowany jest pod hasłem "SPOTkajmy się na SPOTify".
05.02.23, 22:19
| radio » informacje
Polskie Radio Koszalin uruchomiło miejską antenę w Kołobrzegu
3 lutego br., Polskie Radio Koszalin oficjalnie otworzyło kołobrzeski program miejski. Nowa antena zaoferuje słuchaczom w dni robocze poranek, a dodatkowo sobotni program poranny emitowany będzie na regionalnej częstotliwości.
03.02.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio Koszalin otwiera oficjalnie Studio Kołobrzeg
3 lutego br., Polskie Radio Koszalin oficjalnie otworzy miejskie „Studio Kołobrzeg”.
02.02.23, 09:39
| radio » informacje
Odsetki od Zetki. Nowa akcja Radio ZET. Agnieszka Kołodziejska twarzą kampanii
1 lutego br. ruszyła nowa zabawa antenowa Radia Zet pod hasłem "Odsetki od Zetki", w której słuchacze będą mogli wygrać spłatę swoich rat kredytowych. Akcję wspiera kampania promocyjna w telewizji, kinach, przestrzeni miejskiej i w internecie.
30.01.23, 13:59
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Niewielka podwyżka reklam w Grupie RMF
Grupa RMF opublikowała cenniki reklamowe, które będą obowiązywać do 30 kwietnia 2023 r. Grupa wprowadza niewielką podwyżkę.
30.01.23, 10:42
| radio » informacje
W eSkarbonce WOŚP Radia Nowy Świat jest już ponad 600 tys. zł
Radio Nowy Świat włączyło się w zbiórkę pieniędzy na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słuchacze stacji mogli zlicytować specjalne przedmioty, a także wpłacić pieniądze do specjalnej eSkarbonki.
30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
27.01.23, 18:43
| radio » informacje
Cykl programów o depresji na antenie Chillizet
Chillizet włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. 28 stycznia br. ruszy weekendowy cykl specjalnych audycji „Plac zabaw” poświęconych depresji u młodzieży.
26.01.23, 14:30
| radio » informacje
Nowe koncesje dla Radia Złote Przeboje 100,1 FM i Trendy Radio
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że warszawskie Radio Złote Przeboje 100,1 FM oraz krośnieńskie Trendy Radio będą mogły emitować swój program przez następne dziesięć lat.
26.01.23, 13:30
| radio » informacje
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy na antenach stacji Grupy Eurozet
Stacje Grupy Eurozet tradycyjnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz 12. Antyradio jest wyłącznym rockowym patronem medialnym Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty patronem medialnym wydarzenia zostało Radio ZET. Finał wspierają również Meloradio i Chillizet.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 08.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 07.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.