19.07.17, 12:00

TINA z nowym layoutem i ceną

Okładka magazynu
Fot.: materiały prasowe

19 lipca br. ukazało się nowe, zmienione, wydanie dwutygodnika „Tina” (Bauer). Najnowsze wydanie oferuje czytelniczkom więcej porad i nowych aktualnych informacji. Zmienił się także layout magazynu.

W nowej „Tinie” odbiorcy mają znaleźć więcej materiałów poświęconych modzie, kuchni i zdrowiu. W rubryce Moda, powiększonej o dwie dodatkowe strony, znalazły się praktyczne porady stylistek, sesje z udziałem modelek w rozmiarze XL oraz Lekcja stylu dla dojrzałych kobiet. Z kolei liczba przepisów kulinarnych zwiększyła się dwukrotnie, aż do 27. Nowością są rubryki poświęcone zdrowej kuchni, niedzielnym obiadom oraz Leksykon kulinarny, poświęcony jednemu produktowi, który pojawia się w przepisach w danym wydaniu. Leksykon opisuje, jak wygląda, jakie ma właściwości, jakie zastosowanie w kuchni, czym różni się od innych tego typu produktów, na co zwracać uwagę przy jego zakupie i jak go przechowywać. Redakcja publikuje również kulinarne triki i gadżety ułatwiające jego stosowanie. Oprócz tego nowy dział kulinarny „Tiny” prezentuje teraz przepisy pokazane metodą krok po kroku i uzupełnione poradami ekspertów. Dodatkowo w rubryce znaleźć można poradnik, jak uratować nieudanie danie oraz przegląd kuchennych gadżetów. W dziale Zdrowie obecnie jest więcej tematów związanych z poprawą kondycji fizycznej i umysłowej, w tym w szczególności: przykłady ćwiczeń oraz zdrowa dieta. Dział Prawo zastąpiony został nową dwustronicową rubryką Oszczędna i bezpieczna, którą uzupełniają aktualności prawne i odpowiedzi ekspertów na listy czytelniczek. Ponadto w wydaniu znalazło się więcej porad dla domu oraz psychologia dla dojrzałych kobiet.

Jak informuje wydawca, zmiany wprowadzono po analizie wyników dwuczęściowych, pogłębionych badań fokusowych ( poznawczo-etnograficznych i jakościowych), przeprowadzonych na terenie całej Polski, które umożliwiły lepsze, wyjątkowo dokładne poznanie zarówno grupy docelowej, jak i jej oczekiwań.

Nowa „Tina” ma teraz odświeżoną, bardziej nowoczesną makietę, w której najważniejsze treści wyróżnione zostały ramkami i barwnymi aplami. Wymiary i kolorystyka elementów graficznych lepiej oddają hierarchię ważności, pomimo że krój i rozmiar czcionki pozostał niezmieniony. Zrezygnowano z kolorowej, odwracającej uwagę od treści, nawigacji pisma na rzecz spójnych i czytelnych nazw poszczególnych działów.

Zmiany wspiera ogólnopolska kampania reklamowa obejmująca telewizję (TVP, TVN, Polsat, kanały tematyczne) oraz prasę. Nowa „Tina” kosztuje teraz 1,69 zł (dotychczas 1,59). Kreację spotu reklamowego przygotował Digit-Art, media zakupił dom mediowy MEC.

Nakład tego wydania wyniósł 300 tys. egzemplarzy. Objętość (60 stron) i format dwutygodnika pozostają niezmienione.

Komentarze

Powiązane

30.11.23, 15:00
| prasa » informacje
Matematyka jest wszędzie. IX edycja Festiwalu Matematyki od Wyborczej
W sobotę, 2 grudnia br. w siedzibie Agory i „Wyborczej” w Warszawie (przy ulicy Czerskiej 8/10) matematyki odbędzie się dziewiąta edycja “Festiwalu Matematyki” skierowanego do dzieci, rodziców i nauczycieli. W tym roku impreza odbywać się będzie pod hasłem “Matematyka jest wszędzie”.
30.11.23, 13:48
| prasa » informacje
Grupa Bauer Media z nową identyfikację wizualną
Grupa Bauer Media wprowadziła 30 listopada br. nową identyfikację wizualną, która ma odzwierciedlać sposób, w jaki firma ewoluowała w czasie i ambicję dalszego przyspieszania jej transformacji.
30.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 30 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 30 listopada?
29.11.23, 20:57
| prasa » informacje
Mateusz Damięcki na okładce wydania specjalnego Twojego Stylu MAN
29 listopada br. na rynku prasowym ukazało się wydanie specjalne "Twojego Stylu" MAN (Wydawnictwo Bauer).
29.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 listopada?
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 12:04
| prasa » informacje
Życie Na Gorąco Ekstra tym razem o Bożym Narodzeniu
28 listopada br. na rynku prasowym ukazało się „Życie Na Gorąco Ekstra – Boże Narodzenie” (Wydawnictwo Bauer).
28.11.23, 07:30
| prasa » informacje
PMPG Polskie Media w III kwartale 2023 r.: wzrost EBITDA o 72 proc. rdr.
Holding mediowy PMPG Polskie Media podsumował wyniki za III kw. 2023 r. Zysk netto wzrósł trzykrotnie.
28.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 listopada?
27.11.23, 18:31
| prasa » informacje
Dziennik Sport uratowany. Edicom przejmuje tytuł od Gremi Media
Zgodnie z zapowiedzią, Gremi Media SA do końca listopada br. kończy wydawanie katowickiego dziennika „Sport”. Spółka podjęła decyzję o sprzedaży tytułu, a umowa z nowym właścicielem została sfinalizowana 24 listopada br.