23.10.17, 13:45

Jak zadbać o zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym i napędzić swój biznes?

Fot.: materiały prasowe

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym nie należy do najłatwiejszych zadań – zapewne już wiesz, że samo stworzenie strony internetowej nie jest wystarczające i nie zagwarantuje widocznego zwiększenia przychodów. Jak zatem dotrzeć do klienta i sprawić, żeby faktycznie kupił oferowany przez Ciebie produkt? Jak zwiększyć sprzedaż, czyli wyprzedzić konkurencję i stać się dla klienta numerem 1? Czy kluczem do sukcesu jest tylko skupienie się wyłącznie na doborze odpowiednich metod promocji? Zapraszamy do lektury.

Zwiększenie sprzedaży dzięki zrozumieniu podstaw biznesu

Na pytanie jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym nie ma jednoznacznej odpowiedzi – na zadowalającą sprzedaż ma wpływ wiele różnorodnych czynników. W dobie rosnącej konkurencji i nieustannej walki o uwagę klienta w e-commerce, coraz trudniej przebić się ze swoim produktem i zyskać uznanie. Aby faktycznie cieszyć się z wyników sprzedażowych, należy przygotować odpowiednią strategię, a także wnikliwe przeanalizować podstawowe kwestie związane z prowadzeniem sklepu internetowego i swoją ofertą. Ogromne znaczenie ma również dobór odpowiednich metod promocji. Zastanów się na swoim przykładzie, jak wyglądają Twoje decyzje zakupowe – w jaki sposób szukasz produktu/ usługi, której potrzebujesz a następnie na jakie elementy zwracasz uwagę dokonując wyboru? Przyznaj, że znaczenie ma zarówno sam produkt, jego jakość, cena, a także… nawet sam proces dokonywania transakcji na stronie. Myśląc zatem o zwiększeniu sprzedaży postaraj się:

 • wejść w buty klienta i dopasować ofertę do jego oczekiwań,
 • przeanalizować konkurencję i znaleźć sposób na wyróżnienie się wśród konkurentów,
 • zawsze dbać o wysoką jakość świadczonych usług,
 • nie zapominać jakie znaczenie ma obsługa klienta i szybki kontakt nastawiony na rozwiązanie problemu.

Zrozumienie kluczowych zależności pomiędzy sprzedawcą a klientem, może zbliżyć Cię do uzyskania optymalnej odpowiedzi na pytanie jak zwiększyć sprzedaż, a także pozwoli uzyskać widoczne efekty działań promocyjnych. Wielu przedsiębiorców inwestuje w promocję w sieci, nie zastanawiając się, że szeroka widoczność nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli produkty okażą się nieatrakcyjne, a strona odstraszy nawet najwytrwalszych fanów firmy.

Daj się zauważyć i realnie wpływaj na zwiększanie sprzedaży

O sprzedaży nie będzie mowy, jeśli Twoi potencjalni klienci nie będą wiedzieli o Twoim istnieniu. Rozwijając swój biznes warto korzystać z efektywnych metod, które oferuje marketing internetowy. Pomyśl, jak klienci mogą szukać Twojego produktu – zapewne większość z nich skorzysta z wyszukiwarki Google, dlatego wysoka pozycja strony to marzenie wielu przedsiębiorców. Zainteresowanie się tematyką SEO może przynieść wiele dobrego, bo pojawianie się w wyszukiwarce jako odpowiedź na wpisane frazy klientów to strzał w dziesiątkę, czyli pojawienie się w idealnym miejscu i czasie. Pozycjonowanie stron prowadzone przez specjalistów może pozwolić Ci osiągnąć sukces jednak nie można zapominać, że w tym przypadku na efekty działań trzeba trochę poczekać. Pozycjonowanie składa się z wielu aspektów i wymaga wnikliwej analizy oraz zmiany witryny internetowej, aby ta była przyjazna dla robotów Google. Proces ten to przede wszystkim działania techniczne, ale również optymalizacyjne, content marketingowe oraz związane ze zdobywaniem wartościowych linków.

Gdy zależy Ci na szybszym efekcie, z pomocą mogą przyjść reklamy Google. Nie bez powodu wielu przedsiębiorców skorzystało z tej formy reklamy – graficzne Google Shopping szczególnie polecane sklepom internetowym, czy linki sponsorowane pojawiające się przed wynikami organicznymi to kusząca propozycja. Jak pozwolą zwiększyć sprzedaż? Poznaj cechy reklam Google:

 • duża elastyczność,
 • różne możliwości targetowania,
 • przystępna cena,
 • zaczynają działać zaraz po uruchomieniu kampanii.

Oczywiście pozostaje kwestia dopasowania odpowiedniej reklamy do swojego biznesu, a także dbanie o efektywność kampanii, co już nie takie łatwe. Prawdziwą siłą napędową Twojego biznesu może być łączenie różnych metod promocji, szczególnie SEO i AdWords.

To oczywiście nie wszystko – warto zaznaczyć swoją obecność w mediach społecznościowych, na forach, a także np. nawiązywać relację z klientem za pomocą odpowiednich treści content marketingowych.

Zachęcająca strona internetowa odpowiedzią na pytanie jak zwiększyć sprzedaż w sklepie?

Załóżmy, że już to masz. Rewelacyjne produkty, zachęcającą cenę, klarowną ścieżkę promocji i klienta dzieli tylko krok od zakupu produktu. Szybko wchodzi na Twoją stronę przez smartfona i tu następuje zwolnienie akcji. Strona nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych, do tego nieustannie się zacina. W dzisiejszych czasach klient może nie dać Ci drugiej szansy, tylko szybko przejść na stronę konkurencji. Inwestycja w promocję poszła na marne, a Ty plujesz sobie w brodę, że nie zadbałeś o swoją stronę internetową. Nie da się ukryć, że strona jest wizytówką firmy – liczy się m.in.:

 • jej intuicyjność,
 • przejrzystość
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych.

Nie należy również zapominać o odpowiednim przygotowaniu koszyka zakupowego, a także analizowaniu zachowań użytkowników na stronie, co pozwoli znaczącą ją usprawnić. Odpowiedź na pytanie jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym nie jest zatem jednoznaczna, bo jak widzisz na Twój sukces składa się wiele elementów. Warto jednak podjąć wyzwanie i cieszyć się z rozwijającego się biznesu!

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy